Účinky HAK

Príspevok v téme: Účinky HAK
Nikuška30

Chcela by som sa spýtať, aké nepriaznivé účinky môže mať HAK? Ide proste o to, že mám 19 rokov a gynekológ mi odporúča začať brať hormonálnu antikoncepciu z dôvodu, aby mi opäť nabehol menštruačný cyklus, ktorý sa mi nachvíľu prerušil. Lenže ak mám byť úprimná, mám z toho strach. Z každej strany počúvam, len nie veľmi dobré veci. Napr. už teraz mám dosť veľké problémy s ochlpení a nechcem byť na tom ešte horšie, ďalej nerada by som taktiež pribrala. Mám teraz takú normálnu váhu, ale keď priberiem tak už so sebou spokojná nebudem. Existujú teda aj antikoncepcie, ktoré nemajú až toľko nežiadúcich účinkov? Aké teda s tým máte skúsenosti vy? Ďakujem

Nikuška30

Ďakujem vám za odpovede. No neviem, ale nie je to náhodou tak, že v podstate zo samotnej HAK sa nepriberá, ale podporuje chuť do jedla a tak človek priberie nie? Tak teda uvidím ako to dopadne ...

Inner

mne antikoncepcia na upravu cyklu pomohla. Asi som jedina, ako tu na fore citam, ale predsa...

Bezne je prirastok na hmotnosti do 2 kg, vyrazne neproberies a ak ano, tak by si mala preparat zmenit a necakat, kym budes vyrazne tucnejsia...

Ziadna antikoncepcia nezvysuje ochlpenie, to boli tie prve preparaty pred 50 rokmi, dneska je HAK uplne inde...

Na tvoje problemy by som ti doporucila tzv. antiandrogennu antikoncepciu. Ak nechces vobec pribrat a mat peknu plet, tak Yadine, Yaz alebo YAsminelle...

Deee

nikuska je to absolutne individualne, co sa mna tyka, mne antikoncepcia nenormalne vyhovuje, krasna plet, plne prsia, pravidelny a nebolestivy cyklus, na druhej strane su tu kocky, ktore pribrali, plet sa nezlepsila, stratila sa chut na sex atd., je velmi vela druhov antikoncepsie, ja sama som ich niekolko vystriedala, napriek tomu, ze mi antikoncepcia vyhovuje, ak by som sa mala znovu rozhodnut, uz by som ju nezacala brat...navyse ak by si v buducnosti chcela otehotniet antikoncepcia tvoj problem s cyklom vyriesi len kym ju beries, po vysadeni je vsetko tak ako bolo, takze neviem...