strata citlivosti

Príspevok v téme: strata citlivosti
sarah*

Ahojte,
chcela by som sa s Vami poradit ohladom toho, ci mate niekto skusenost s necitlivostou pokozky. Zacalo mi to spodkom noh a oblastou zadku a postupne stale viac a viac nohy a teraz uz aj ruky, je to taky zvlastny pocit, nie trpnutie, ale ako keby som mala na rukach oblecene rukavice alebo ked sa dotykam holej nohy, ako keby som mala oblecene rifle. Mate niekto podobnu skusenost?

hmmhmm

Ahoj,
citim nieco velmi podobne. Mne sa to prejavuje na lavom boku tela v najvrchnejsej tretine stehna. Postupnym dotykom v tej oblasti viem presne nahmatat plochu kde nemam citlivost. U mna je to pas asi 5 x 20 cm smerom ku kolenu. Prvy krat som si to vsimol mozno pred 4 rokmi a bolo to asi len tretinovej velkosti. Dlho to tak ostalo. V tom case som chvilu vynechaval cukor a pouzival len umele sladidla. V poslednych 3-4 mesiacoch som opat vymenil cukor za sladidla a mam pocit ze sa mi to zvacsilo. Tiez som tam zacal pocitovat obcas rano cosi ako palenie, stipanie si ako to popisat. Neviem co to moze byt a ci to naozaj moze mat vztah ku sladidlu....

sarah*

no na neurologii som bola, vysetrenie mi odhalilo len zvysenu drazdivost jedneho z nervov, necitlivost je permanentna, nesuvisi s hodinou dna alebo tak, neobmedzuje ma nijako, len je neprijemna. ine tazkosti nemam.

maciocicka

Necitlivost sa pripisuje nedostatocnemu prekrveniu. Mas to aj na pokozke hlavy? Alebo tam nie a tvar je skor cervena? Problem sa zhorsuje vnoci? Mas fialove pery a jazyk? Aky je menzes?
Ak mas zaujem riesit, pozri www.tcmlinic.sk a nakontaktuj sa.