Gély na nechty

Príspevok v téme: Gély na nechty
zuzana111

Prosím o radu...Objednala som si sadu z internetu na výrobu gelových nechtíkov...Prišlo mi 5 15ml. gélikov...ale všetky sú jednofázové, skúšala som robiť nechty, ale hneď sa olúpali...Je to gélom?..Koľko fázový gél potrebujem,ak chcem aby nechty držali? Ďakujem...som fakt zúfalá:(..je škoda vyhodiť tolko peňazí za 5 gélov,ktoré aj tak nedržia....

kikus3267

ahoj, ja som si tiez objednala asi pred r okom komplet sadu. mozem povedat ze najdolezitejsi je kvalitny gel. ale tak isto moze byt problem aj ako to nanasas. ja pouzivam jednofazovy alebo aj 1. fazu z dvojfazoveho, ktory je tvarovaci. nie je dobre pouzivat dva rozny typy gelov podla mojej skusenosti. Najprv si nechtove vycistene lozko opilnikuj aby si mala drsnejsiu a matnejsiu vrstvu nechtoveho lozka. Samozrejme iba trosku, nie velmi...potom si daj dole opilnikovany prasok dole z nechtov odlakovacom. ked mas vycisteny necht, tak si prilep na to opilnikovany typ (ja si typy nedavam vobec, davam si gel na svoje nechty, aj ked su kratsie, je s tym menej prace a je to kvalitnejsie). Uisti sa ze typ je opilnikovany z kazdej strany a pekne prilieha z kazdej strany na necht, aby nebol velky skok medzi typom a tvojim nechtom. Potom daj na to taku tensiu vrstvu gelu (ani nie velmi tenku, ani nie velmi hrubu) a daj do lampy. Pockaj par minut (podla toho aku silnu lampu mas). Potom rovno na taky 'lepkavy gel' nanes glitre alebo hocico ine (ja mam najradsej glitre sikmo na spicku a potom si glitre este so stetcom dodavam hocijake farby az do 3/4 nechta). Daj do lampy opat. Nechaj par minut a s prstom trosku ten gliter popuc aby poriadne vpil do gelu. Daj opat do lampy. Nanes hrubsiu vrstvu gelu na stred nechtoveho lozka a pekne so stetcom do stran vyrovnaj (nikdy nevyrovnavaj gel az tesne ku okraju, pretoze sa ti urobia lieviky!!!, radsej trosilinku nech chyba geliku ako ked mas mat lieviky, ktore sa odchlipnu). Podla praxe potom v tom budes zabehnutejsia... normalne daj do lampy a drz par minut az kym ti poriadne nevytvrdne gel. Potom s odlakovacom bez acetonu daj dole prebytocny gel a nakoniec nanes 'finishing gel' ktory das do lampy a uz sa nestiera (je dost drahy) alebo pre vysoky lesk s priesvitnym lakom. Vsetko to je o tom, aby ti to poriadne prilnalo ku nechty a aby si nemala ziadnu 'bublinu' a ziadnu vzduchovu bublinu v nechte. A tiez aby si naniesla gel na drsnejsi necht, nie uplne hladky, pretoze sa odchlipne. Ja som nikdy nebola na kurze, ale takto mi to drzi fajn a som spokojna :-)

zuzana111

Poprípade keď dám primer ako prvú vrstvu, čo ďalej?ak chcem aj fr.manikúru...stačí natrieť potom druhu vrstvu jednofázovým,potom manikúru a na to lesk? či to dlho nevydrží?:(:(