Skola, ked som stale chora

Príspevok v téme: Skola, ked som stale chora
karolina11963

Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť čo mám robiť..
Chodím na strednú školu a som dosť často chorá. Niečo ako napríklad silná chrípka, silný zápal dutín, hlasivky napuchnuté, mandle ... kde sa to všetko musí liečiť aj týždeň. Už dva krát som bola v nemocnici (v nižšom ročníku). Okrem toho chodím k čeľustnej kde musím čakať niečo aj cez dve hodiny, endokrinológovi. Mám veľa vymeškaného do polroka aj cez 100 hodín a to ma trápi najviac. Keď si prídem do kabinetu pre priepustku napr. k zubárke, u ktorej sa proste termín nedá len tak zmeniť a na tú hodinu tam musím byť tak ma hneď zbuzeruje, že zase idem preč a že kto to má potom všetko za mňa pobiehať.. Dosť ma to trápi a vtedy mám chuť utiecť a rozplakať sa. Veď ja za to nemôžem, že som skoro stále chorá.
Najhoršie je, že to má dopad aj na moje vzťahy so spolužiakmi. Mám v triede veľa kamarátok no ked som chorá len mi vypisujú prečo som zase neni v škole a kedy prídem. Keď napíšem že asi zajtra, zajtra sa nič nekoná a ostanem doma pretože ma mama nechce pustiť, keďže ma doktorka upozornila že keď to nechám len tak, môžem z terajšej ,,chrípky" dostať aj čierny kašeľ. Alebo keď si aj píšem s niekym tak sa ma akurát nevhod opýta že či som ZASE chorá..:(
Známky nemám až také zlé, v podstate sa učím na jednotky, dvojky a sem tam aj trojky..
Najradšej by som z tej školy vypadla a vrhla sa na individuálny študijný plán lenže to nie je len tak..
Prosím poraďte..
Ďakujem :)

janka24

Velmi na to vplyva tvoj stres a hned aj vravíš,že už vidíš triednu čo vraví.Skus sa nejak zamerat na pozitívnejšie myslenie.Vezmi si,že si zmenila prostredie,ludí.Sestra tiež chorlavela,ale nebrala si to tak k srdcu.Povedz si,že si chorá,ale vyzdravieš a všetko bude okej.Názory učitelky nech ta nezaujímaju,ja som bola chorá na základnej dost a na strednej už vobec-mne sa zase základna nepačila a stredna viac a zameraj sa na zaluby,hobby a ono to zmizne-teraz je aj dost zlé počasie,proste máš oslabenu imunitu-ak by sa niekto niečo pýtal a bodka.Vážne nie si prvá ani posledná so zdravotnými problemami,ono je tžké nevšímat si čo povedia druhí a tak-tie náražky,ale skus to aspon.Ty za to nemožeš,ty to vieš.V živote velakrát sa dostaneš do situácii,ked si ludia myslia a veria niečomu inému ako ty.

karolina11963

janka24- odvtedy ako som začala chodiť na strednú,gymnázium a ja som strašne stresový typ..
Už vidím triednu ako začne narážať na moje vymeškané hodiny a že som stále chorá. Len dúfam, že jej raz dopne že si to nevymýšľam a že za to nemôžem.. :)

janka24

Keby si mala inidividulany plán a bola bez priatelov asi by si z toho zošalela...to bývaš chorá uplne od malá?Moja sestra tiež takto byvala a odkedy odišla z domu po strednej je zdravá.Niekedy ta imunita pracuje všelijak a hlavne na nu posobi psychika velmi.