Kariérny poradca BA, TT

lost

Ale myslim si ze pokial clovek sam nevie co ON SAM CHCE, tak ziadny psycholog nemoze povedat co chce..
jedine ze by mal telepaticke shcopnosti.. :)

lost

Myslim ze jeden by tam bol, sice neviem presne ako sa vola, ale napadne ma kym toto dopisem, aspon dufam..hmm.. raz je aj v BA, raz v TT, mozno sa premiestnuje, cize mozno je aj blizko teba.. ako sa len volal,...

jaj uz mam :P

"pocuvaj svojn instinkt"

ale nie to je z reklamy, len ma ot napadlo, skor som chcel povedat pocuvaj svoje srdce, nie je lepsi poradca ako vlastne srcde :)

poradcu mozes mat zadarmo a to tak ze si najdes "zoznam povolani" a pojdes jeden po jednom "paci sa mi to?" ano/nie.. nakoniec zostane len zopar.. a mas vybrate :)

vies co mne zistili v poslednom rocniku na gympli tie psychotesty?
sice nic konkretne - asi nechceli byt kruty ale psychologicka ze "ale vam sa asi najviac hodi manualna praca ze? mate radi ked mate jednu ulohu a nemusite riesit nic ine, opakovane cinnosti robit, ze?" .. cize vlastne len metaforicky povedala ze sa hodim "za pas"..

no mozno mala pravdu, a mozno nie :)

i ked podla mna je mozne zistit testom na co "sa hodime" avsak.. na to by mohla byt aj jedna otazka: "co chces robit, ak by si mohla robit hocico?" alebo neviem :) ..

bleee

Centrum poradensko-psychologickych sluzieb a prevencie. Tieto centra su v kazdom väcsom meste. Psychologovia chodia po 9. rocnikoch a zistuju, kto sa na co hodi. A potom to zistuju aj u gymnazistov. Ak to na tvojej skole nezistovali, tak tam zajdi sama. Je to bezplatne, len sa treba objednat. Zaujem je velky ;-)

AdamKrt

Mna by zaujimalo, na co je vobec taky karierny poradca ? Povedzme, ze ho oslovi personalna agentura, da mu baksis a on bude ludi posielat tam, kde ich podniky potrebuju a dostane za to proviziu. Zodpovednost ziadna...

Ked clovek dostuduje, uz sa situacie zmeni a je zase ina. Treba robit to, co cloveka bavi, alebo co ho dokaze uzivit.

livia001

dakujem,

ja som sla smozrejme hned na google a podobne, a aj som nasla ale tiez je dobre ak ma s tym niekto osobnu skusenost a poradil by mi na zaklade nej. myslim ze aj medzi kariernymi poradcami sa najdu dobry, lepsi a ti naj:-)))

sisa123

Neviem ako to funguje teraz, ale ja som kedysi davno robila taky profesny test u psychologicky. Poslali nás tam zo skoly. Skus sa informovat tam, alebo skus nieco vygooglit, snad nieco najdes.