Ucitel...nebezpecenstvo nevery?

Príspevok v téme: Ucitel...nebezpecenstvo nevery?
berlincanka2

moj priatel chce ist studovat pedagogicky smer, ale ja s tym nesuhlasim. nie len preto, lebo je to neluktrativne povolanie (ja idem studovat zubarinu) a mali by sme nevyvazeni prijem. ale aj preto, lebo tam hrozi velke nebezpecenstvo, ze ma bude podvadzat so studentkami. lebo cim budem starsia, tym mladsie baby ho budu cakat v triede. je atraktivny, viem, ze by mal uspech. myslim si sice, ze je celkom talentovany, lebo vie vysvetlovat, ma trpezlivost, prirodzenu autoritu, ale zelam si, aby sa rozhodol inak. ako mu k tomu dopomoct, nechcem aby si myslel, ze ho manipulujem, ale urcite to je pre nas vztah velke nebezpecenstvo.

bibi123

0vecka-po medine si musis spravit atestacie, odbornu prax. Najprv si sekundarnym doktorom, takze sa nemozes stat hned milionarom:O))) navyse si treba budovat klientelu,ta sa buduje tazko, lebo nikto nepojde k mlademu neskusenemu lekarovi, ktory nema skoro ziadnu prax(poznam 50rocnu zubarku, ktora Ti na kaz supne plombu ako asfalt a neopracuje ju, nema zmysel pre umelecno a zuby-hlavne dorobene po vypadnuti, vyzeraju ako Orbitky), alebo sa da zdedit po zubarovi, ktory odchadza do dochodku,... ten 100 000eur bol cisty odhad, verim, ze specialne stroje a nastroje stoja viac... ked si napr. kupis vlastny rontgen-co maju spickovejsi dr. (na nich sa daju vidiet aj mini kazy, vdaka tomu zachranit zuby) tak tam sa bavime o sume 40 000 a vyssie a samozrejme kazdy ide tam, kde maju najlepsie, najnovsie pristroje, takze su tam neustale financie do novych technologii, postupov ako ultrazvuky na cistenie zubneho kamena a pod... navyse asi nepochadza z bohatej rodiny, inak by sa nekrenkovala o to, ze co bude robit, ked jej manzel zarobi o 2eura menej...
neviem, z akej dediny pochadzas:O), ale vsetci ucitelia nie su sockami, najma tu v BA, kamaratka pred pol rokom predavala byt na hypo jednemu 28rocnemu ucitelovi, ktori zije sam!!!(asi gay bez frajera:O) ) za 85 000eur, kedze banka nekryje 100%, takze musel mat nieco nasporene aj predtym... hlavne na VS som si vsimla, ze hlavne mladi ucitelia nechodievali busom, ale na skoro rovnako dobrych autach, ako som mala ja:O))) a to uz je co povedat... takze si myslim, ze kazdym povolanim sa da uzivit dobre, este jeden pripad zo zivota: chodim vencit a my psickari sa bavime spolu, bez ohladu na vzdelanie, socialneho statusu,... Jedna pani nema ani maturu a zarobi tolko co ja, lebo chodi do prace-vari a vydava stravu v jedalni, potom upratuje administrativnu budovu, 2x tyzdenne 2panelakom umyva schody, po ceste domov odnesie 4dochodcom stravu z jedalne, nakupi im, co si objednaju, vecer vyplna dotazniky pre jednu prieskumovu agenturu, cez vikendy chodi upratovat do advokatskej kancelarie a este niekam a popritom este uzatvara poistky...snad som na nieco nezabudla:O))) je sama s 15rocnou dcerou, exmuz je v zahranici a vraj neposiela vyzivne, takze sa musi prekonat a zabezpecit sa sama...ona je dokazom, ze ktokolvek moze zarobit hocikolko, len sa musi snazit, prekon lenivost, odpor k praci...

neviemNICK

ako mu k tomu dopomoct, nechcem aby si myslel, ze ho manipulujem, ale urcite to je pre nas vztah velke nebezpecenstvo.

k čomu mu chceš dopomôcť aby sa rozhodol inak a potom bol nešťastny? zamysli sa nad sebou on si to vybral a tak to bude ty to buď rešpektuj alebo sa ďalej trap....a čisto mi to tak pripadá že sa desíš toho že náhodou budeš zarábať viac ako on....fuj hnus

0vecka

2 bibi to je mozne ale aj tak viac ako 50% ucitelov su proste socky... a okrem toho nevies moc pozadie toho ... vecsina ludi co som poznal a xceli ist na zubari tak mali niekoho v rodine zubara .... navyse splasit 100 000 EUR zase az taky problem nieje ... neviem len ako je to s nimi ze ci moze hned po skonceni skoly vrtat a trhat...

bibi123

0vecka-poznam ucitelov, co zarabaju aj 3000eur mesacne. okrem normalneho ucenia, ucia externe aj v jazykovkach, sukromnych skolach, doucuju, podnikaju a samozrejme, ze si mozu popritom spravit napr. uct. kurz a robit uctovnictvo firmam... Je velmi malo mladych ucitelov, ktori maju len jednu aktivitu-ucenie v skole a nic okrem toho... taka zubarka na tom bude ovela horsie, kym si neotvori sukromnu prax, co sa jej pred 40tkou urcite nepodari, pokial jej rodicia nedaju 100 000eur na priestory a vybavenie... takze je to velmi relativne,ze kto bude koho zivit...

0vecka

ja si mylsim ze ak su dvaja ludia partneri ktori so sebou pocitaju aj do buducnosti tak ma kazdy pravo vyjadrit svoj nazor a ten druhy by to mal zvazit... si nemyslim ze vztah je o tom ze kazdy si robi co xce..

EmaEmilia

:-)))

Kde berieš tú istotu, že vyštuduješ to, čo máš v pláne?

Kde berieš tú istotu, že priateľ vyštuduje to, čo má v pláne?

Kde berieš istotu, že budete mať spoločnú domácnosť?

Prečo myslíš na to, že ťa bude podvádzať?

Akým právom chceš riadiť život niekoho iného?

BTW: Keby som si mala vybrať medzi pedagogikou a zubarinou, tak jednoznačne pg :-)))

0vecka

nevim podla mna je len trosku panovacna a mozno sa fakt boji.... kazdopadne si myslim ze na prime dost zalezi najme ak zena zaraba ovela viac... vsade okolo vidim ze sa taketo manzelstva rozpadavaju...

lulu22

s reakciami súhlasím.
rozmaznaná soplavá krava, čo by asi najradšej mala chlapa pod papučou:D chudáák, dúfam, že sa nenechá tebou odradiť od jeho vysnívanej profesie:)

ta3

berlincanka2, ved sa spamataj, si na prahu dospelosti, ale podla toho co pises, mam dojem, ze si rozmaznane a tvrdohlave patrocne decko

bibi123

berlincanka2-necitala som reakcie, ale verim, ze sa viaceri zhodneme na tom, ze Ty predsa nemozes partnerovi vnucovat svoje sny a potlacovat jeho vlastne... Nikde este nie je napisane, ze Ta na medinu vezmu a ci sa Ti podari dostudovat a spravit si atestacie... Takze by som nekalkulovala s bud. prijmami. Vacsina manzelstiev je zalozena na spolocnej kase-z ktorej sa vsetko plati a ked cloveka milujes, das mu aj to posledne, rozdelis sa s nim a nebudes mu kazdy mesiac vycitat, ze zarobis o 53eur 83centov viac... Aj tak si myslim, ze spolu nezostanete, ine VS mlade dvojice rozdelia, dokonca by som sa s Tebou stavila aj o 4cifernu sumu... ak je typ promiskuitneho muza, tak mozno ta podvedie uz na vyske:O))) tam sa robia ine zverstva, hlavne na intrakoch a kruzkoviciach