Nemam dostatok mlieka

Príspevok v téme: Nemam dostatok mlieka
terkaa

Mile mamicky, mam 14 dnoveho chlapceka, ktory sa narodil o 2tyzdne pred terminom akutne cisarskym rezom. Doteraz vsak nemam dost mliecka na kojenie. Snazim sa ho kojit, drzim ho na prsniku aj 3hodinky (asi 3x sa napapal) v ostatnych pripadoch som mu musela dat Bebu. Rano vacsinou nejake mlieko mam a vecer nic. Vyskusala som uz vsetky mozne caje, cierne pivo, meltu....vsetko mozne. Prosim Vas napiste mi, ci ste mali aj vy podobnú skúsenosť, ci je to vlastne normálne. Cítim sa strasne. Velmi mu chcem davat svoje mliecko, no neviem co s tym....dakujem za vase odpovede

Nadia11

u mna zabralo uzivanie produktu od znacky hipp Nápoj v prášku pre dojčiace matky. zvysila sa mi potreba prijmu tekutin v priebehu dojcenia :)

hviezdicka99

ahoj moja startsia sestra mala tiez problem s mliekom a skusala barsco uz i z lekarne aj babske recepty. varila si na litre caj HiPP Mama BIO Čaj pre dojčiace matky, v kratkom case sa jej tvorba mlieka ustalila :)

jedulka

ale no tak ženský, to se předci stává, vychovala jsem na flašce 6 dětí a co? držet dítě u prsu 3 hodiny není o jídle , ale o tom, že dítě používá prs jako dudlík ...

gabrielac22

Ahojte tiež mám problém s tvorbou mlieka, no podla vašich prečítaních názorov som to pokazila ja, ked som synčeka naučila na flašu a na umelé mlieko.Velmi som sa za to hádala i s priatelom a aj so svorkov, čo si myslím,že mi k tomu pomohol aj stres... donutili ma... Som rada, že sa synček naje, no tažko mi je že mám malo mlieka, v nemocnici som mala plne prsia, potom aj 50ml. a teras po odstrekovaní nemám ani 10ml... vôbec sa necítim ako matka... Leonardo už má 4týž. a 2tyž.už je na umelom mlieku, teras neviem ci to mám zdat,alebo sa starat o seba poriadne a kojit ho cez klobuciky. A skončit s flašou...
Prosím poradte mi.....dakujem.

aveeva

Ahoj Terkaa, ako je to s tvojim kojením? Škoda, že som si skôr neprečítala tvoj príspevok, ja mám dvojmesačného chlapčeka a viem sa vžiť do tvojej kože, lebo ja ked som prišla domov z pôrodnice, po týždni som prežívala ťažké chvíle - kojila som takmer v kuse, malý pil veľmi pomaly a vždy si pýtal. Raz v noci mi tak plakal a ja nad ním, že mu nemám čo dať. Nutrilon som ešte vtedy nemala kúpený, tak som ho zasýtila čajíkom. Nadránom som sadla k netu a hľadala rady. Ráno som šla do obchodu, kúpila si červené víno a dala som si s manželom po poháriku. Po dlhom čase, čo som nemala v sebe kvapku alkoholu celé tehotenstvo, mi pohárik udrel do hlavy a rýchlo sa "odrazil" rovno do prsníkov. Dodnes mi je z toho smiešne. Chcelo to naozaj iba psychické uvolnenie a mliečko sa vrátilo. Teraz mám kúpený Nutrilon, ale dokrmujem iba minimálne.Nikdy netreba vynechať kojenie, ale dokrmiť až po kojení. A treba bábätku dať aspoň dvojhodinovú pauzu. Nemôžeš kojiť 3 hodiny v kuse. Môj pije tiež dosť dlho - pol hodiny, potom mu dám pauzu a ked je nespokojný, dám mu medzi kojením čajík. Zatiaľ to klape, dokrmujem iba výnimočne 1x za deň. Napíš ako sa máte, či si prešla na umelú stravu alebo kojíš.Čauko

71gloria

Čaj na zvýšenie laktácie:
Prevariť štvrť litra vody, dať do nej polievkovú lyžicu kopru, 5 minút lúhovať. Piť dvakrát denne

slavina

som toho názoru,ako napísal cz,treba veľa,veľa tekutín.Minimálne 4 litre.Ja dcérku kojím už takmer 6 mesiacov a nič iné jej nedávam.A keď kojíš,tak nechaj malého len nejakú hodinku ťahať,potom ho dokrm.A keď zaspí každú pol hodinku si ešte odsávaj mlieko,aspoň 15 minút.Čím viac si budeš odsávať,tým viac mlieka sa Ti bude tvoriť.Odsaté mlieko si odlož vo fľaške do chladničky(nie však dlhšie ako 24 hodín).A potom môžeš synčeky vždy po nakojení dokrmiť odsatým mliekom,aby si mu nemusela dávať umelú výživu.LEN SA PROSÍM ŤA NEBOJ ŽE KEĎ SI ODSAJEŠ MLIEKO,TAK CHLAPČEKOVI NIČ NEOSTANE V PRSNÍKU,PRÁVE NAOPAK,BUDEŠ MAŤ MLIEKA VIAC.

...

terkaa pocula som, ze Vinea je velmi dobra na tvorbu mlieka, ale vazne a aj homeopatikum ricinus.ale o davkovani a sile sa musis poradit v lekarni.

cz

Mlieko je z cca 90% voda
za 24 hod
asi 1 liter vycikáš
asi 1 liter vypotíš
asi 1 liter vydýchaš
takže nezáleží na mlieku , kave , minerálke
ale keď denne navypiješ minimálne 3a pol litra tekutín tak to mliečko nemá byť z čoho.
doporučujem každú hodinu 3 deci tekutiny no nie pomarančový džus

rata

Milé mamičky, a čo takto vyskúšať homeopatiká? Sú neškodné pre vás, aj pre bábätko.V špecializovanej lekárni si pýtajte RICINUS COMMUNIS 5CH a užívajte 5 granúl 3x denne. Je to vyskúšané a funguje to.