Mám strach...

Príspevok v téme: Mám strach...
oriflamka

...zo samoty!
Z toho, že zostanem navždy sama. Iste, mám rodinu - rodičov, sestru, mám kamarátov a známych.....ale každý z nich už má niekoho, s kým sa delí o svoj život....
Pred pár rokmi by som ešte nerobila paniku, ale keď to tak rátam ...od sedemnástky-osemnástky, je to už nejakých dvanásť-trinásť rokov a celý ten čas som sama, čo sa týka nejakých partnerských vzťahov, .....som celé tie roky sama - výnimkou sú dve alebo tri krátke max. trojmesačné známosti.

Mám strach, že budem navždy sama.

Mám strach, že som jednoducho osoba, s ktorou sa nedá žiť ( keď so mnou nikto nevydrží dlhšie ako pár týždňov)

Mám strach, že na mne nie je nič, čo by niekoho upútalo, niečo, kvôli čomu by ma niekto mal rád....

Isteže zmyslom života každej ženy nemusí byť svadba, deti, domácnosť.....ale človeku tak strašne chýba objatie, milé slovo, povzbudenie, pocit, že človek nie je sám...
...a ja som sama....a mám strach...

ta3

a este nieco, neuzatvaraj sa, chod medzi priatelov, alebo len tak von medzi ludi, lebo iba tak mozes stretnut niekoho, ale hlavne strach zo samoty nahrad prijemnym ocakavanim krasneho vztahu

ta3

nase myslienky formuju nas zivot, ovplyvnuju nasu buducnost, v Tvojej kratkej vypovedi sa az pricasto opakuje mam strach a to nie je dobre, strach je velmi negativna emocia, co keby si myslenie otocila pozitivnym smerom a dopredu sa tesila na to, ako stretnes toho spravneho muza a uz nebudes sama, zbav sa zbytocneho strachu, otvor sa zivotu, maj sa rada, ver si, ze aj Ty stojis za to, aby Ta mal niekto rad, ze aj Ty mas co punuknut partnerovi a potom lahsie pritiahnes priazen spravneho muza

ano, tato anonymna debata je na to, aby si otvorene vysla s problemom s ktorym sa boris a uprimne opisala svoje vnutorne pocity, Ty si to urobila a ja Ti zas uprimne radim zmenit sposob myslenia, uz som to opakovala niekolkokrat, ak sme s danym stavom nespokojni, nieco nie je v poriadku a potrebuje to zmenu, ale so zmenami musime zacat najprv u seba samych, potom mozeme ocakavat zmenu okolia ako reakciu na nasu zmenu, zakon akcie a reakcie neplati iba vo fyzike, ale aj v dusevnom svete, tak hlavu hore, nic nie je stratene, este si nic nepremeskala, drzim palce

lalalalali

Nemala by si sa susredit na to, co nemas, ale na to co mas a venovat sa sama sebe, svojim zalubam a nie umarat sa v chmurnych naladach. Ked budes posobit pozitivne, budes pritahovat aj pozitivnych ludi.

oriflamka

Breza
...obávam sa, že moja šéfka by nemala pochopenie, pre to, keby som teraz vstala a išla na prechádzku :-)))

...ale vážne - ja nefňukám, ani sa nesnažím niečo privolať...v reáli sa snažím byť pozitívna...ale anonymné fórum ponúka priestor na "uľavenie si" na duši, tak som ho využila....a určite nesedím a nečinne nečakám na to, že príde ku mne nejaké "šťastie" - skúšam, vymýšľam, žijem....ale táto situácia, je skutočný fakt, s ktorým sa zrejme budem musieť zmieriť.....

breza77

ahoj Oriflamka,budem neprijemna....uvedomujes si co si privolavas,kricis ze mas strach,tak s tym nieco urob.Ja som mala fobie z vysok..najlepsie prekonanie bolo zacat liest ....bolo to obtiazne,ale clovek dokaze vela...spytaj sa sama seba ,preco si sama....TY SA MUSIS NAUCIT MAT RADA SAMMMMA SEBA A POZITIVNE MYSLIET a poatom uvidis aky je zivot nadherny znme myslenie a zacni preto nieco robit a nie fnukat a fnukat,kazdy mame len to co urobime.V ziadnom pripade ti nechcem tymito slovami ublizit,ale pomoct..vsetko dobre prajem...mozno by bolo dobre teraz vvstat a ist sa prejst..slnko ,farba listia,studeny vietor ti dodaju vela energie a ty zistis ,ze nic nie je stratene...tak vstat a chod...