Mám depresie a neviem sa ich zbaviť...

Príspevok v téme: Mám depresie a neviem sa ich zbaviť...
Nikuska.zak

Lekár mi nepomáha. tabletky brať nechcem. cítim sa hrozne. neviem co mam robit. trapim sa nad spomienkami a placem. su to malickosti ale aj tak ma trapia. chcela by som byt konecne vyrovnana. a naucit sa milovat samu seba. naucit sa zit tak akoja chcem... mávam ustkostlive stavy a to mám len 18. Mám pocit že som uplne sama. neviem co mam robit. neviete mi poradit ako sa sama z toho vyhrabem?

Andhynka

rena23: Ja sa snazim v sebe najst aj dobre veci. Bohuzial nic nenajdem. Ano kamaratov mam vela aj v rodine si dobre rozumiem :) Ale ja to vzdy tak berem, ze co mam z toho ked blbo vyzeram. U mna je krasa na 1.mieste. Samozrejme ze kamaratov si nehladam podla krasy ale podla toho aki su. Ale ja sa stale kritizujem a berem sa len podla krasy. Tak ja newjem preco, ale ja ked sa pozrem do zrkadla sa bojim, ze co zas bude. :( A potom ked ma dakto odfoti tak si pripadam ze jak by som vyzerala uplne inak od ostatnych. Ja viem, ze nikto krasny nie je. Ale aj ked je dakto spatny, tak tak ako ja nevyze urcite. A som aj strasne tucna. mam 161 cm a 59 kg. Ved to je nieco strasne! :( :( :(

lemur

ludia, tak som vyskusal vsetko mozne najskor aj som bral lieky od psychiatra aj som chodil psychologicke uplne zbytocne, vobec mi nepomohla, priatelka uz bola zo mna zufala tak vybavila v bratislave centrum prirodnej liecby ale zo zaciatku ziadne velke vysledky neboli az tento rok na jar ked vzdy boli nove ataky uzkosti som zrazu zistil ze uz je pokoj. az som sa tomu zo zaciatku bal uverit tak si hovorim pockaj pride jesen urcite sa to zase spusti a nespustilo sa. stale pohoda, stale dobre, je to neuveritelne nechcem to zakriknut lebo to bola hroza. kto nebyva daleko od bratislavy odporucam to centrum tam robi psychologicka doktorka albertova nejlepsie ked pojdete rovno k nej je fajn a chape cloveka vie o com hovori skratka tomu rozumie to je dolezite. tak fakt je ze mi neslubovala zazraky hned ze vraj to chvilu potrva len mam byt trpezlivy a fakt to tak aj bolo. tak len dufam ze mi to vydrzi co najdlhsie aj vam drzim palce a vyskusajte aj nieco ine nielen tie rovnake lieky stale.

majčo 25.8

ja mam tiez tento poblem mam 17 rokov a vysoky tlak sa mi dostavil po takto :po zabave som sie hrat zapas a po zapse som sacal kolabovat vysoky tlak na druhý den som bol hospitalizovaný ustalilo sa to a už je tomu rok ale odvety mi ostal strach neviem cim to je stale sa bojim niekedy si nahovaram veci ktore su neni ani skutocne proste mam strach o seba zdam sa byt samuemu sebe inakši viete mi niekto poradiť čo to je ?samozrejem odvtedy berem aj tabletky na tlak od vtedy ako mam ten tlak tak som depresiny alebo mam strach neviem to ani opisat a bojim sa že mi to už nikdy neprejde pritom chcem byť ako ostatný :(

rena23

Ostatni: Je super, ak Vam depresie prejdu vdaka pozitivnemu mysleniu a prirodnym prostriedkom, ale ak nie, netreba sa bat vyhladat odbornu pomoc. Nie je pravda, ze antidepresiva skresluju pohlad na realitu, je to mytus. Sama ich uz beriem takmer rok a jedine, co sa zmenilo je, ze uz netrpim uzkostou a depresiou (realitu vnimam uplne normalne, ako ked som bola zdrava :-) ). Mne vsak najviac pomohla terapia. Mrzi ma, ze proti psychiatrii u nas panuje tolko predsudkov, ze ludia sa casto radsej zbytocne trapia, pritom by stacilo tak malo a boli by uplne v pohode a zit svoj zivot naplno. Skuste to prelomit!

rena23

Andhynka, bohuzial, dnesna doba je strasne povrchna, prilis si zaklada na vonkajsom pozlatku a my potom mame pocit, ze ak nevyzerame ako modelky z casopisov, nestojime za nic. Ale uvedom si, aky je to v podstate nezmysel! Preco by sme mali byt vsetci krasni? Urcite je aj na Tebe nieco pekne, urcite mas aj dobre vlastnosti... Je na svete aspon jeden clovek, ktory Ta ma rad? (rodicia, kamoska....) Ak ano (som presvedcena, ze ano), ako to ze Ta ma rad taku aka si? Asi pre to, ze za to stojis! Nemusis sa pacit kazdemu a nemusi Ta mat kazdy rad. Staci tych par ludi, na ostatnych sa mozes vykaslat!!! Komu zalezi len na tom, ako vyzeras, ten nech Ti nestoji za to, aby si s nim stracala cas. Porozmyslaj nad tym, co sa Ti na samej sebe paci a urcite prides na to, ze sa mas mat pre co rada. Nikto nie je dokonaly, preto na sebe treba hladat to dobre a nie naopak!!!

Andhynka

Ahojte. Aj ja by som potreovala poradit. Moj problem je ten, ze samu seba nenavidim. Uz len ako sa pozriem na seba do zkradla, mi je zo seba zle. Hned rano ked vstanem zatial je vsetko fajn. Ale ako nahle sa pozriem do zrkadla, tak som zo seba taka sklamana. Neviem ci ma pochopite, lebo takto hnusne ako ja nevyzera nikto! Strasne som zufala. Uz ma to trapi nieco okolo 2 rokov. Stale dufam ze sa toho zbavim, no nezbavim.

Najvacsi problem mam, ked ma niekto foti. Hned si tu fotku musim pozriet. A potom mam depresie, ze vyzeram hrozne a mam pocit, ze ked som s viacerymi ludmi odfotena, vzdy vycnievam z radu ako ta najspatnejsia osoba na svete. :( :( :( Naozaj spatnejsiu osobu od seba som este nevidela! Stale mam depresie, kazdu noc placem, ze sa hanbim za svoj vyzor.

A este nieco, neviem ci to iba ja vidim, alebo aj ostatni. Stale ked sa pozrem do zrkadla, ano nenavidim sa. Ze vyzeram hrozne. Ked sa nejak upravim tak sa to este da vydrzat, ale zle mi je zo seba stale. Ako nahle sa pozrem na fotku, tam vyzeram 1000 x horsie nez v zrkadle. Neviem ako je to mozne. Ale ja to vidim tak, ze na fotkach vyzeram totalne hrozne. Ale naozaj ako by uplne ina osoba tam bola. Samozrejme spatnejsia este viac a to je uz co povedat! Do oci sa nedokazem uz nikomu ani pozerat. Stale ked sa na mna niekto pozera mam z toho zly pocit, ze co si moze o mne myslet. :( Viete mi poradit? Budem vam strasne vdacna :)

loooliltka

Všetkym vam drzim palce, tiez som mavala stavy uzkosti a prichadzalo mi hocikedy zle, trpli mi ruky, ale po roku som sa z toho dostala. Co ma vyliecilo? Laska a psychicka pohoda. drzim vam vsetkym palce.