AKNE, červená pokožka

Príspevok v téme: AKNE, červená pokožka
Kika.FUN

Zdravím
s akne mam problemy už strašne dlhu dobu (asi od 12-13 rokov), dnes mám takmer 18 a je to čoraz horšie a horšie.. stravujem sa pomerne zdravo, tmavé pečivo,strukoviny, vlákniny, vyradila som červené mäso, vyhýbam sa sladkostiam, pijem veľa a hlavne čaje a čistú vodu... avšak nepomáha mi absolútne nič.
Kožná mi neustále predpisovala nejaké krémiky, skinoreny, zinerity a iné vodičky ktoré vôbec neúčinkovali ... teraz posledne mi teda predpísala gél isotrexin... začervenala sa mi z neho strašne pokožka, keďže je suchá, takže som ho po mesiaci prestala používať.. následok mi však ostal :/ už nemám len vyrážky, ale aj veľa červených fľakov a kompletne celú tvár začervenanú... a oproti krku to je neskutočný rozdiel a strašne to svieti !
Vypadám čudne :/ a ešte ked sa trochu viac začervenám, tak sa ma len všetci pýtajú, čo mi je :O
Kožná mi na to predpísala Rozex krém.. kúpila som ho a.. neviem či mám teraz ľutovať zbytočne vyhodených 6 eur.. dočítala som sa že väčšinou ľuďom skôr uškodil, okrem toho je určený pre dospelých a na liečbu rosacei, a preboha, to mám pocit že ja nemám..len proste už mám dodr...banú pokožku, rozcitlivenú, začervenanú...z užívania toľkých kravín na xichte, ale určite netrpím rosaceou, nemám popraskané žilky ani nič, len proste červenú farbu pokožky ! čo robiť... ? užívať to? dokonca mi aj naďalej povedala že mám užívať ten isotrexin..ale len každý druhý deň.
Neverím že mi to nejak pomôže, chcela som ísť do aknenorminu (roaccutane) ale jedna vec že mi to kožná nechce predpísať a vec druhá.. bojím sa vedlajších účinkov a toho, že by mi po liečbou roaccutane mohli ostať nejake doživotne nasledky... okrem toho mám momentálne tu pleť fakt strašne červenú a... vela ludí píše že po roaccutane ostali červený a fľakatý, no čo by ten liek somnou urobil ani nechcem vedieť... má niekto nejaké rady ? prosím, som zufala :(

simka111

Ja si myslim ze by trebalo zajsť za nejakou profesionalnou kozmetičkou aby ti s pletou nieco spravila, a na akne je velmi dobre pitie štavy s aloe..ja som tomu neverila ale fakt pmohlo..
A ak mas tu plet velmi podrazdenu tak si skus kupit kozmeticku vazelinu a natri si tvar,ale najprv len urcity kusok aby si videla aka bude reakcia... :D
Dufam ze som ti pomohla :D