bolesti hlavy (migrena?)

Príspevok v téme: bolesti hlavy (migrena?)
bebel

ahojte,

prelustrovala som temy na fore, nasla som sice temy, ktore boli mozno pribuzne s mojim problemom ale nie uplne.

pred asi troma rokami ma zacala bolievat hlava - denne - trvalo to asi tri mesiace. potom to uplne preslo, a vratilo sa to znova po roku. s tym, ze ma z toho uz zacali bolievat aj oci (tlak v ociach), mierna nevolnost (nikdy som nevracala, ani neodpadla). neurolog mi diagnostikoval migrenu (CT, aj MR mi boli robene vlani na jesen - su v poriadku). ale, ked si citam rozne clanky na internete o migrene, i tu na fore, je popisovana skor ako ataky. ale ja moje priznaky nemozem nazvat atakmi, pretoze moja bolest hlavy neodzneje, mna boli non stop niekolko dni/tyzdnov vkuse. momentalne uz neviem, ci ma bolia ocia z hlavy, alebo naopak.
chodila som aj na fyzioterapiu, ci akupunkturu. otazka je, ci to je naozaj migrena, alebo je to uplne cosi ine?
ak mate nejake podobne problemy, skuste napisat, dakujem.

bebel

a este by som doplnila, ze lieky, kt sa bezne predpisuju na migrenu, so mnou nic nerobia. teraz skusil neurolog dalsi liek - peritol.

bebel

a este by som doplnila, ze lieky, kt sa bezne predpisuju na migrenu, so mnou nic nerobia. teraz skusil neurolog dalsi liek - peritol.

bebel

ivana45: dakujem velmi pekne za odpoved. - idem cosi pogooglit, o tom echokardio..

aduliena: ano bola. sice mas ze vraj vyssi ocny tlak, no ze mam siroku rohotvku, a to sa od toho "odratava", takze by mal byt v norme. musim ale povedat,ze moja mama ma glaukom, preto som aj ocnych lekarov na to upozornovala. 10.2. idem opat na ocne, s tym, ze sa spyatm, ci aj nizsi ocny tlak, nemoze byt dovodom.

dsa78789: skusim pogooglit tiez. vdaka za odpsianie.

bradavka669: ako som pisala, na CT aj MRi som bola.

momentalne som sa mala celkom oki. bolo to krasne obdobie. no od minuleho tydna opat. s tym, ze mam pocit, akoby som mala kratkodobu pamat horsiu, a naozaj. aj mysliet ma boli, pri citani mi prskakuju pismenka - co sa jasne obcas stane, len teraz mam pocit, ze je to viac.
neurolog ma opat poslala na MRi, a este na VEPy. - uvidime. dufam.

uprimne povedane, uz ma to nebavi, a nevladzem.

dakujem vsetkym, co sa ozvali, vazim si to.

dsa78789

Mozu to byt parazity, ktore sa ti zavrtavaju do mozgu a ziju tam, parazituju...neviem presne ako sa volaju,ale pozrel by som si to googlom, len viem, ze treba obmedzit chlorovanu vodu, lebo im ulahcuju dostavanie sa do mozgu, oni su immune proti chloru...vela stastia.

ivana45

Na migrenu to sedi, co pises.
Okrem tych vysetreni, co mas, by bolo fajn doplnit echokardiografiu, ojedinele je za problemami defekt predsienovej prepazky v srdci (defek preds. septa).
Dobre si rozmysli, ci to, ze nemas jednoznacny klinicky obraz ochorenia, je dobry dovod na to, aby si nechala na sebe zarabat predajcov "preparatov".