názor

alchamilka

a prosím ťa koľko meriaš aq vážiš , prepáč neviem či si mi to už nepísala , ale zabúdam , lebo vo veľa temách diskutujem

lukyjeff

Ja by som sa extra dobre necitila ani na neviem akej strave. Ale čo sa stravy týka toto mi vyhovuje viac než vita

lukyjeff

Ešte k tym rybam mali by sa jesť minimalne trikrat do tyzdna, mozes aj viac, no neprehnat to. Moj jedalnicek je asi takyto:
R: ovsené/špaldové raz za čas pohánkové vločky, orechy, biely jogurt a predtym spraskam nejaku zeleninu
D: celozrnny chlieb, nejake ovocie(dnes bol grep), zákys/acidko/cmar
O: Celozrnne cestoviny, zemiaky v supke na pare/celozrnny kus kus/ ryza natural/pohanka k tomu tvaroh/cottage/ acidko/ vajecne bielka atd. zeleninovy salat
Ol: zelenina acidko/cmar/ zakys tekvicove semiacka(som na nich zavisla)
V: zeleninovy salat, vajecne bielka/acidko/tvaroh
V2: Trochu zeliny a tvaroh/acidko

Zjem dost tvarohu v poslednej dobe mi moc zachutil :D

TrainingBoy

niektre mozno obsahuju, nemam doma laboratorium aby som to preskumal, ale nemozeme furt riesit co jest a co nie, myslim ze vacsi vyznam by malo ak by sme sa postarali aby sme si nezasierali oceany a nie len tie. No osobne si myslim ze ryby su aj tak najzdravsie.
Tazko povedat comu sa da naozaj verit, kedze historiu pisu vitazi. Podla treba pochybovat ale paranoja potrebna zase nie je. Pokial je viac protichodnych vyskumov tak je najlepsie riadit sa podla praxe a ta mi hovori ze mlieko sa konzumu niekolko storoci. Je sice pravda ze teraz sa viac upravuje, ale osobne mi zahriatie na vyssiu teplotu neprijde ako ta najvacsia katastrofa.
A kolko traviacich sustav ma taky lev? alebo medved? pokial viem tak traviaca sustava je vzdy jedna, aj ked zaludkov moze byt viac, sustava je celok. A co sa tyka zubor, nechtov(pazurov) a rychlosti, su to vsetko len nastroje ktore ti pomozu dostat sa k potrave, my mame iny nastroj, vola sa inteligencia
a ta nam zarucuje ze si potravu vieme zaobstarat aj bez toho. Kazdy druh preziva ak ma nejaku vyhodu ktora mu to zarucuje, my ju mame a lepsiu nez vsetci ostatni.

alchamilka

ale opäť neviem či je to overený zdroj v istej knihe sa opisovalo že ako môžme byť všežravci kedže máme len jednu tráviacu sústavu alebo malé nechty , zuby a rýchlosť

alchamilka

TrainingBoy: neobsahujú ryby ťažké kovy? lebo už aj to som čítala... škoda , že nie je niečo čomu by sa skutočne dalo veriť a bola by to pravda. Inde sa zas píše , že všetko je len priemysel predsa nemôžu povedať , že mlieko je nezdravé kedže potom by sa nepredávalo.... a je veľa takýchto teorii atd.... a ozaj ešte musím spomenúť že od nejakého roku neviem presne sa dopodrobna skúmalo mlieko a výsledky boli katastrofálne

TrainingBoy

no tak tu vas na chvilu zastavim
mlieko mozno nie je najvacsia slava, ale pri takej trvanlivosti zase nemozete cakat zazraky, no za skodlive by som ho nenazval, mlieko ma dobry zdroj vapnika, horcika a ostatnych latok ktore hocikde nenajdete.
Mozno by sa nemalo "cervene" maso jest kazdy den, ale zase keby nam tak skodilo tak by sme zakazdym utekali na toaletu, nemyslite? Samozrejme tuku v nom by som sa radsej vyhol, preto ho tiez nejak extra nekonzumujem. Co sa tyka ryb to o upchavani je podla mna nezmysel. Tuk nie je zivy ani mrtvy, moze obsahovat nejake dodatocne latky ktore sa spracovanim mozu stratit(co je len cista spekulacia) ale ide hlavne o tuk. To odporucanie 3-4x nie je kvoli tomu ze viac by sa nemalo ale ze aspon tolko by sa malo.
A hlavne by som neporovnaval maso s ostatnymi potravinami, to uz skor mozete porovnavat jablka s hruskami.