Mama :-(

Príspevok v téme: Mama :-(
Truffla

Svojich rodicov mam rada... Su super ale ocina mam predsa len radsej ... Je snim sranda ...

Ale z mojej mami je uz fakt hrozne !!! Ona ma psychicky tyra !! Asi si poviete ze kazda baba v puberte aj chalan ma problem s rodicmi no toto myslim ze uz nieje v poriadku a vadi mi to ... Placem ... Uz bolo DOSŤ !

Prvy problem je v tom, zacina kazdym ranom... Rano sa zobudim rodicia este spia... O osmej na mna pride spanok lahnem si no ona nadupe do izby.. Ja uz ked pocujem jej kroky podskoci
mi srdce, vyrazi dvere a povie vstavat ! Ine decka
mozu spat cez vike d
aj do obeda len ja nemozem hoci od 6 rana som vela
veci porobila.... A tak neprijemne krikom, co jej jej bezna rec povie aby som spravila do hodiny hento tamto ... A vsetko krikom v casovom limite a ak spravim v uratovaciej hodinke nieco co sa jej nepaci ako napriklad ze sa idem pozriet do chladnicky zacne vrieskat but neprijemna a tresty zacina davat atd... Ja psravim 99 veci a nespravim tů 1 a hned je krik tresty a ked sa snazim vusvetlit ze to tak nieje zacne viac vrieskat... Ked je doma ocino povie ze ved ju pocujeme atd.. ale ked nieje tak sa tesim na jeho prichod a ona si ho hned zoberie bokom a zacne mu nahovarat uplne vymysli a on je na mna potom zly ... Pritom ja som nic nespravila ! :(( ale ocino proste neviem posluchne ako napr dnes : nedovolila mi pozerat film s nimi tak ja ze si ho pozriem sama tak mi zakazala zapnut si "jej" televizor.. Potom ze idem na pocitac pozerat ona Ze nie tam ide ona zobrala som jej notebook a ona ze mi svoj nepozicia a tak ocka som sa spytala ze ci mozem jeho a on ze hej a ona za nim na cupitala a povedala bech mi ho nepoziciava ze je jeho .. Tak zacal byt on neprijemny ze nemozem ho mat ... Mam chut jej povedat nadavky alr nemozem ... Nenechaju ma rozpravat abi si nic vydiskutovat nic nenecha ma ! Zivot snou je doma peklo ... Ked nebola tri dni doma bol to raj na zemi !!! Mali sme povolene od ocina veci ktore ona nedovoli z vymyslenych dovodov a ked sme mali nieco doma pomoct tak vsetko s usmevom lebo on to vie pekne s usmevom povedat posrnodvat a bolo doma jrasne ale ked prisla zacalo sa znovu buzerovanie .. Fakt uz DOSŤ ! :((((

Izabelka_MT

aj ja som možno ešte v puberte neviem mám 19 :D a moja mama je v prechode, občas jej to zašibe ale hned sa mi ospravedlní ..hlave si netreba srať na hlavu!!!

Jane318

Toto neber moc ako radu, lebo... ja neviem radiť, je to len čisto teória, ktorú by som urobila ja. Najprv by som sa s ňou o tom porozpráva, o tom, ako sa ku mne správa a čo robí a keby to nezabralo, tak by som nič nerobila. Proste nič vôbec pre domácnosť a vôbec nie pre ňu. Keby jej to prekážalo, zdvihnem sa a odídem preč (buď za kamarátkami alebo proste preč - mne samota nerobí problémy, takže ja by som sa túlala kdesi kľudne aj sama) a keby si to ani potom neuvedomila, tak by som sa snažila rozmýšľať ako čo najrýchlejšie vypadnúť z domu.
Najhorší je takýto vzťah zo strany matky (a každý nepekný vzťah z jej strany), lebo to decko najviac poznačí. Moja mama sa tiež nespráva ku mne správne, nejak jej začalo hrabať a preto s ňou komunikujem na minimálnej úrovni a preto je to medzi nami také, aké to je.

Leela333

pomola má pravdu, to, že to nezvládaš je len tvoja hlúpa výhovorka. Tvoja dcéra za to nemôže, tak prečo by sa ti ešte mala aj kávu nosiť? Spamätaj sa a daj sa dokopy.

Prečo sú ľudia tak strašne proti potratom, porodia decko, a potom sa k nemu takto správajú? S nenávisťou. Vybíjajú si na ňom zlosť, majú ho ako nejaké odreagovanie. Akoby ste sa riadili heslom "je to moje decko, tak si s ním budem robiť, čo chcem". Presne takto sa podaktorí rodičia správajú a aj matka autorky témy.

Veď preboha ak vás niekto ľúbi a ste jeho dieťaťom, tak sa k vám nebude takto správať! Nebude si na vás vybíjať zlosť! A tie deti vás napriek tomu slepo milujú, hoci sa k nim správate ako k majetku...

Niektorí ľudia by proste ani nemali mať dovolené mať deti.

pomola

Ja uz doma nezijem od svojich 18. Utiekla som do ineho statu a aj som sa tu vydala a domov sa uz v zivote nevratim. Rodicia sa rozviedli, ked som mala 7 a odvtedy som mame sluzila ako hromozvod nervov. ta ma bila, vrieskala po mne, ponizovala ma, vysmievala sa mi. NIKDY ale NIKDY sa mi za nic neospravedlnila, aj ked vedela, ze spravila chybu. Proste kvoli mne sa ona ponizovat nebude, lebo som len take nepodstatne hovno, ktore nema cenu - toto mi doslova hovorila. Na detstvo mam strasne spomienky, ked som bola mala poznala som len plac, samotu, strach, napatie a menejcennost. A pri tom som bola stale zakriknuta, taka najtichsia v triede, aj dobra ziacka. Proste neznasala ma. Teraz si sem tam zavolame, ale nic viac... A Inus ty mas 15rocnu dceru a pises, ze to nezvladas, tak preto vrieskas aj ked si to nezasluzi. No a co, ze ty to nezvladas, to je tvoj problem. Chod za psychiatrom, lebo ked tam teraz nepojdes ty, tak tam za chvilu pojde tvoja dcera kvoli tebe. My deti vynervovanych rodicoch nemozeme za to, ze ste nas priviedli na ten svet. My sme sa nenarodili preto, aby ste si do nas kopli, kedy sa vam zachce.

Lopta

Moja mama je taká istá, vcšetko je zlé, všetko je hrozné, ja som hrozná, vraví mi neustále , že môžem ísť preč a už sa nevrátiť , hrozne mi nadáva, tak vulgarne, a keď sa rozplačem tak sa mi smeje, lenze ked ja jej nic nerobim snazim sa dobre sa ucim upratujem, snazim sa byt mila ale ona ma nem rada len rpeto lebo odisiel od nas moj otec lebo to snou nevdel vydrzat a ja som snim v stalom kontakte, nikdy mi za nic nepodakuje, za nic nepoprosi

keksa

aha uz vidim, ze 16, tvoja mama spada do takej kategorie ako moja, co znamena, ze je hysterka a taku uz neprerobis, ja ju necham vyzjapat sa a je pokoj, nastastie s nou nemusim uz byvat, ale tiez som si vytrpela svoje a aj teraz ma este dokaze niekedy vytocit, drzim palce

keksa

Kolko mas rokov? Asi ta nepotesim, ale ja som pokoj nasla az odstahovanim sa :))) Moja je podobná, ja som este bola v tej nevýhode, ze som nemala otca, ktorý by ma zachranil

inuš

Viem aké to je lebo sama mám doma 15 ročnú dcéru. Ja tiež niesom dokonalá... No chcem ti povedať že ak kričí a často bezdôvodne tak je to preto, že situáciu nezvláda a nie preto že si tozaslúžiš..a istým spôsobom kričí o pomoc. Maj ju rada lebo nieje dokonalá rovnako ako ty. skús radikálnu zmenu.. ráno vbehni do spálne ty a zakrič dobré ráno vstávať! alebo dáš si kávu?

isabella

myslim, ze by si to tak tragicky brat nemusela, inak to ci je mama v prechode alebo nie nemusis vobec vediet, predsalen to nemusi kazdemu vesat na nos...
pozri, tato je ten vtipnejsi s nadhladom a mama je ta prisnejsia direktivnejsia... nevidim do toho tolko co ty, lebo s vami nezijem, ale viem si velmi dobre predstavit, ze raz to bude mozno podobne aj u nas doma, manzel je ten vtipny, co ma vela veci na haku a rad sranduje, ale to ako sa ja musim starat o chod domacnosti a co mi da namahy to udrziavat on castokrat nevidi a aj jemu vadi, ked ho prenasledujem aby vyniesol smeti... ber to s nadhladom, mama moze mat aj ine problemy, skus urobit co ti nakaze cim skor, lebo ani si nevies predstavit ako cloveka vytaca, ked veci stoja, stavim sa, ze raz budes rovnaka, alebo prinajmensom podobna na svoje decka... ked to nie je takto stale a mas s nou aj v pohode vztah, tak to vydrz, u teba puberta prehrmi, u mamy mozno prechod prehrmi, raz sa odstahujes, budes mat vlastnu rodinu a bude to uz vsetko uplne inak a vas vztah bude v pohode ;-)