A čo tak mať chlapca?

Príspevok v téme: A čo tak mať chlapca?
Viktoriia

Mám 18 rokov a este som nikdy nemala chlapca a ani mi nikdy nechybal...Celkovo nemam priatelov, som uzavreta, ale niekedy sa citim dost osamelo. S rodicmi mam vyborny vztah a som na nich velmi naviazana..Ani neviem ci to je dobre, lebo v spolocnosti rovesnikov sa potom citim uplne cudzo, neviem co mam povedat a mam uplne ine konicky..Vacsinou robim vsetko osamote..Ale trochu ma to zacina zozierat, ze predsa len by bolo dobre mat niekoho neustale pri sebe a s kym by som sa mohla porozpravat.Priznam sa, ze som sa vzdy tomu vyhybala a nikoho som nechcela. Problem je v tom, ze si neviem predstavit taky vztah aky je typicky dnesnej dobe : povrchny a hlavne kratkodoby..Ludia menia partnerov ako ponozky a pritom vyhlasuju ako sa maju radi , ale po rozchode si casto velmi skoro zase niekoho najdu..aspon vela takych mladych poznam.....asi mi poviete, ze to chce cas, raz si niekoho najdem ale ja sa k tomuto bodu nijak nepriblizujem kedze som velmi bojazliva a neviem to zmenit..neviem , skuste mi nejako poradit ...dakujem :)

kafe

Viktoriia, všetky baby hľadajú toho pravého a zabúdajú byť tou pravou. Tak kým si sama, pracuj na sebe, spoznávaj kto si a čo chceš, aby si bola silná, vedomá si svojich plusov i mínusov.. a uvidíš že pritiahneš niekoho zaujímavého do svojej blízkosti, ani nevieš ako.

ivana45

Vikinka, nechaj si svoje idealy. Neustupuj. Na kompromisy mas este dost casu. Ak znizis svoje naroky teraz, dostanes malo.
Ak chces lasku, pockaj si na lasku. Bud hodna lasky a bud jej otvorena.
Mnohe dievcata chcu lasku a maju sex a klamu si same sebe a predstieraju okoliu. Konce takych vztahov by si nemala hadzat do vreca s napisom Smutne konce lasky. Je to nespravodlive.
A este :-) zvykni si nedavat tak casto Enter v tomto poli, robi to tu novy odsek. Tiez mi to trvalo, zvyknut si.

Viktoriia

NO dakujem velmi pekne vsetkym za rady..

je pravda, ze moja predstava partnera je asi trosku zidealizovana - alebo skor nerealna ..ale nesnazim sa najst dokonaleho chlapca - len takeho, s kym by som si rozumela..to znamena aby zmyslom jeho zivota nebolo chodenie do barov, sex, pekne baby, alkohol ..tieto pominutelne radosti len svedcia o tom aki su nudni, povrchni, rovnaki...

tato moja nasledovna predstava je akousi zmesou mojho pozorovania a zaroven - kedze veela citam - aj toho co som si precitala - a co si mylsim ze je pravda

v drvivej vacsine vztahov sa opakuje ten isty fenomen:
nejaky cas v kazdom vztahu prevlada
dokonalost, ale tuto zdanlivu dokonalost skoro narušia hadky,
konflikty, nespokojnosť. laska sa potom zmeni v nepriateľstvo a
nenavisť. To je považovane za normalne. partnersky vzťah
koliše medzi laskou a nenavisťou a spôsobuje rovnako bolesť
ako utrpenie. Partneri si na tieto striedave cykly obvykle zvyknu. Ich
dramaticky vztah ich naplnuje pocitom zivota. Ked vsak negativny
cyklus zacne prevladat, partnersky vztah sa nakoniec zruti.
Mozete si mysliet zze ak by ste dokazali eliminovat negativne
cykly, vztah by sa zlepsil, ale to nie je mozne. Polarity su vzajomne zavisle. Nemozete mat jedno bez
druheho. Pozitivne v sebe obsahuje negativne. Hovorime o tom, comu sa hovori
romanticky vztah a nie o skutocnej laske, ktora neobsahuje ziadny
protiklad, lebo vychadza zo sfery mimo mysle. Taka laska je velmi
vzacna ako skutocne vedoma ludska bytost.
Je samozrejme lahsie rozpoznat zdroj negativity v partnerovi nez v
sebe. Negativna emocia sa prejavuje v mnohych podobach: sebeckost,
ziarlivost, snaha ovladat, potreba mat pravdu, tendencia
kritizovat, obvinovat..
Na druhej strane svojho partnera milujete. To je zo zaciatku
velmi uspokojujuce. Citite sa plni zivota.
Romanticke vztahy su tak intenzivne a vyhladavane zazitky,
preto ze ponukaju cloveku oslobodenie od hlbok�ho pocitu strachu..Skor ci neskor si to partneri uvedomia, ale v dalsom vztahus a opat to iste opakuje

fgf

lost, neviem ci zijem az v takom odlisnom prostredi, ale z mojich kamosov sa nikto nechodi opijat. Co sa tyka znamosti(trebars spoluziaci), tak tam sa ich zopar najde, ale neviem do akej miery piju, nakolko som s nimi nikde nebol. No na druhej strane, brat mi hovoril, ako su v jeho skole na ekonomike sami takito tupci, co chodia kazdy tyzden bud na diskoteku alebo nejaku chatu...tak mozno ja som ten so skreslenym videnim, co si mysli, ze aspon 40% chlapov nie su debili:)

bohužiaľ

Chlap ti je na nic..len ta vyzmyka, sklame a posle do teplych krajin..uzivaj si zivota a na chlapov sa vykasli!!!! ked nechces trpiet..

ivana45

Viktoria, asi si ten typ, ze si ta bude niekto musiet najst. Poznam mnoho chlalanov, ktori chcu take dievca, ako si ty.
Nekaz sa tym, ze sa budes porovnavat s rovesnikmi, ktori povazuju za vitazstvo mat toho vela za sebou. Kludne povazuj za vitazstvo (mas pekny nick) svoj sposob zivota a svoj pohlad. Je OK.
Mas 18 rokov, ponahlanim mozes veci len pokazit. Staci ked si dusu a srdce malinko pootvoris a ked zbadas, ze niekto o teba zaujem ma, tak ho automaticky a pudovo neodmietni.