Vyvoj vasich vztahov

Príspevok v téme: Vyvoj vasich vztahov
AdamKrt

Ake casove obdobie je zhruba u Vas, kedy zacnete prehodnocovat vztah ? Aka je doba od zoznamenia, ked si myslite, ze je dobre zacat sa fyzicky zblizovat, predstavit partnerovi/partnerke rodicov, pripadne svoje deti, ci pracovat s detmi partnera/partnerky na rozvojani vztahu, alebo kedy sa pohnut niekde dalej - manzelstvo, zalozenie rodiny...?

Poprosim pre vacsiu objektivitu uvadzat pre konkretnu udalost casovy usek, ako aj Vas vek. Predsa len napr. 18-20 rocny clovek sa nemusi nikam tak ponahlat, ako ked ma niekto 30, 40, 50...
-----------
Viem, ze je to silne individualne, ale zaujima ma, ako vztahy zhruba maju priebeh.

Mne sa zda totiz, ze moj vztah sa priserne pomaly vlecie, stagnuje a i buducnost sa zda taka, ze partnerke to tak vyhovuje, zatial co mne nie ... Tak ma zaujima, zhruba, aky priebeh mavaju vztahy, ci kedy ludia dospeju k tomu, ze si povedia - tak toto nikam by neviedlo ani dalsich X rokov a radsej z toho vycuvaju.

jajka001_

adam, keby chcela, vezme deti a idete spolu na vylet aj kazdy vikend. uz len preto aby ste boli spolu. plus to co som uz pisala - nech vidim ako sa vies chovat k detom.

rozumiem ti

Krtko: no jasne :) len mi potom nie je jasne, jak sa ti podarilo pri tom velice vzrusujucom praca-domov zivote zamiesit na takyto pruser.:) bud tak dobry a daj si zrusit internet :)

hore hlavu chlape, nie si ani prvy, ani posledny, s kym niekto vyd*bal. a nech je akokolvek, nech ta utesi to, ze horsie ako teraz uz aj tak byt nemoze. ledaze by si bol vacsi dobracky somar, nez si myslim :)

no offence, naozaj :)

AdamKrt

jajaja99:

na dverach i schranke jeho meno...

kafik:
ona by sa stahovala ku mne. Uz som jej aj davno predtym hovoril o svadbe, detoch atd. a niekolkokrat tak polovazne i polozartom jej aj povedal, ci si ma nechce vziat a stale len odpoved, ze kde sa plasim... Ona dobre vie, ze ked ma zacala ona natahovat, ze sa budeme brat v sobotu, len nepovedala ktoru... :) , tak som jej na to povedal vtedy hned, ze tuto... Ja s tym problem nemam a ona to dobre vie, ze keby sa chcela vydavat, som hned za.

Inak, ako by si sa stretavala s muzom, ktoreho milujes, ked sa treba postarat o deti a nemas ich komu nechat ? Resp. mas, ale dotycna osoba suhlasi vraj tak 1x do mesiaca, ze ich bude strazit... Pre nu je prosto vsetko problem, ked to neni podla jej logiky. Vymyslim 100 sposobov, ako sa to da, ona ani jeden. Ziadny neni dobry, len to co a kedy napadne ju.

AdamKrt

rozumiem ti:

praca - domov - praca - domov... Tam som krtkoval, svet si moc nevsimal :)

Aj som jej povedal, ze mi je jedno, ze ma problem s bytom. Ze aj keby ju vyhodil, ze sa moze prestahovat a mozeme byvat spolu. Ale, ze to este nie... Nech navrhnem hocaky kompromis, neni dobre. Vsetko len tak, aby to jej vyhovovalo... Ale uz mam toho dost a momentalne sme na tom tak, ze ona sa nemieni vzdat svojho nazoru, ja svojho a povedal som, ze v tom pripade je to koniec. Lenze myslim, ze ona o chvilu i tak vychladne a dojde s nejakym ustupkom, aby ho o tyzden, dva - neskor mohla zase zobrat spat a robit si po svojom. Lenze v tomto ju mam uz prekuknutu.

kafe

Adam, dovolím si predostrieť nasledovný scénar: pri najbližšom stretnutí začni "nenápadne" hovoriť o tom ako ju ľúbiš, že si vieš predstaviť ako spolu bývate, ako ste rodina - ona, jej deti a ty.. a požiadaj ju o ruku. Prsteň netreba, celkom stačí krabička (zatvorená).
Trochu drzo si dovolím veštiť, že v jej očiach uvidíš DES a STRACH... začne habkať, krútiť sa ako na žeravej stoličke, namietať prečo to nejde, nedá sa, je moc skoro.. ale ubezpečí ťa o tom, ako veeeľmi ťa ľúbi.

Vy ste sa aj bavili o tom, že TY chceš mať deti? Kto sa presťahuje ku komu? Aké má ona predstavy o budúcnosti?

Tiež mám dve deti, ale viem určite, že stretávať sa raz za mesiac s chlapom, ktorého ľúbim by mi nestačilo. Využíva ťa a ty sa necháš.

rozumiem ti

Krtko: myslim, ze keby doslo na lamanie chleba, teda deti, tak by zase cukla, resp. nasla by si milion dovodov, preco nie. vychadzam zas len z popisu jej chovania. bude tvrdit, ze nie je vhodna doba, blabla... ibaze: vhodna doba nie je nikdy. bud to chces, alebo nie a skocis do toho. moc rozmyslat sa niekedy nevyplaca.:) ako vravim, mas dostatok informacii, vies co chces a nie. teraz uz len urobit razne rozhodnutie a drzat sa ho. ci uz tak, alebo tak. drzim palec.

to s bytom by ma trapilo najmenej, pretoze si myslim, ze si typ chlapa, ktory ked je pruser, tak pribehne na pomoc. Aj keby to malo znamenat, ze musis obratit cely zivot naruby :)a ver mi, ze ona to vie. ma ta precitaneho, zobes jej z ruky, preto s tebou vie tak pekne manipulovat. ale mozem sa mylit.

p.s.: este mi prezrad, kde si sa tak za - trt - pardon, zakrtkovaval... aby som tam nezabludila ani omylom :D

AdamKrt

rozumiem ti:

bol som dobre zakrtkovany a hlavu som nevystrkoval... :))) Deti hovorila, ze by chcela este jedno. Ale to tak, povedat moze a ktovie ci by po rokoch ich este mohla mat. Moze kludne hovorit, co chcem pocut.

Trvam si na svojom, ona na svojom. Zda sa, ze sa nedohodneme. Ustupoval som hodne, uz nechcem, i ked by som mohol. Ona vzdy i ked urobi krok spat, tak potom minimalne dva vpred... :)
-----------
cajik:

je to ozaj ex, to mam overene. Ale na druhu stranu, je tam kopec nejasnosti a dovodnych pochybnosti, ze by mohla namotavat aj jeho este... Jej to vyhovuje tak ako to je, deti sa nechcu so mnou stretavat a ona to nemieni tlacit ich do toho na silu. Takze suma sumarum, zase by to bolo pri stretnutiach 1x za 4-5 tyzdnov, ked ona vypadne z pracovneho i domaceho stereotypu a dojde si relaxovat ku mne. Lenze ja sa nechcem zabavat s osobou. I ked tvrdi, ze to tak neni, mam dojem, ze jej ide iba o tu zabavu.
-------------
bibi123:

oni byvali inde. Moc o tom nechce hovorit. Ten byt kde je, je uplne inde, kupil jej ho exmanzel po rozvode, takze ziadne vysporiadanie uz nehrozi. Moze ju vyplastit prec kedy chce, byt je vedeny na neho...