Môže fungovať?

Príspevok v téme: Môže fungovať?
red orange

Taký vzťah, kde:
ON - 33 rokov, za sebou "bujará" mladosť, krátke - aj dlhšie vzťahy, jedno nepodarené manželstvo, po rozvode sa takpovediac "spustil" a žil si takým nezáväzným životom = chatovačky, ožieračky s kamarátmi......ale zase sa dokáže postarať - aj finančne, aj ináč...

ONA: 27 rokov, "slušné" dievča = životný štýl dotyčného pána sa jej absolútne nepáči, za sebou dva kratučké vzťahy s totálne negatívnymi skúsenosťami, túžba po usporiadanom vzťahu a neskôr aj rodine...

Dá sa niečo takto rozdielne spojiť, aby boli spokojné obe strany???

kafe

Závisí to od toho, či vyznávate rovnaké hodnoty (stojím si za slovom, láska, úprimnosť..), aspoň trochu podobný cieľ v živote a či sa dokážete navzájom tolerovať v odlišnostiach a rešpektovať .

nevzdavaj to

veď sa super dopĺňate... rozhodne to skús. Ja som to skúsila a dnes sme už 4 roky manželia. On bol metalista, o 7 r. starší - dlhé vlasy, čierne tričká, nezamestaný. Ja som bola slušná študentka VŠ, vždy príklad pre iných, predsedníčka triedy. V tej dobe som nemala ani jedny rifle :-) Nejak sme to spolu skúsili, niečim sme sa priťahovali a vyšlo to. Manžel už dlhé vlsy nenosí, metalistické tričká len na koncerty a má super prácu. Ja som prešla z uhladeného štýlu obliekania na pohodlný riflový. Aj ja, aj on sne sa od seba veľa naučili a aj sa naďalej učíme :-)

ShaulaThalit

Veľmi stručne napísané, ale, niekto by povedal, že protiklady sa priťahujú, avšak ja až tak nesúhlasím (výnimky existujú samozrejme).
Nuž, toto by chcelo podrobnejšiu analýzu, ale ja ti poviem, že takéto vzťahy v konečnom dôsledku môžu stroskotať práve pre takéto fatálne rozdiely v životnom štýle. Ale vo vzťahu ide hlavne o kompatibilitu dvoch duší (aj tiel...). Je to o vzájomnej symbióze, porozumení. Dotyčný pán môže mať minulosť akú chce, ale minulosť, nech je aká je, je preč, a to platí v obidvoch prípadoch.
Láska si nevyberá, a ako hovorí osoba XY, srdce má vlastný rozum.

cup-cup

Fuu, tak to je dosť komplikované. Ona kludná, on živý. Musela by tam byť velmi silná vzájomná toleranica. Aj ked sa hovorí, že protiklady sa priťahujú...Ja som to zažila. Ja som bola tá živá, jemu sa nič nechcelo a už sa chcel "usadiť". Vydržalo to 3 mesiace... Ale nikdy nehovor nikdy, láska dokáže divy...