Rozvod, krst

quorthon91

Cirkevne ritualy su velmi pekne...
I ked neviem,ci su pred Bohom platne...
Bo pravy obrad (ritual) moze urobit iba pravy farar,biskup...
A takych nepoznam...
Precitat nieco z knihy a vyhlasit po kazdej omsi zbierku na luxus vatikanu dokaze kazdy...pravy farar,ci biskup zije skromne,ide od dediny k dedine..hlasa evanjelium,uzdravuje chromych, slepych, jednoducho chorych...tak ako to robili TI PRAVI NASTUPCOVIA KRISTA..

leninka

ďakujem za Vaše odpovede a príspevky.Som veriacia, aj napriek rozvodu. Ľudia nie sú dokonalí, robia chyby, omyly... Snažím sa žiť dobre. Dieťa chcem vychovávať vo viere k Bohu. K viere ma učila moja starká a chcem v tom pokračovať. Tiež ma väčšinou vychovávala, no nemala tie babičkovské názory, čo a ako musí byť. Vždy poradila, ako sa čo dá, ako sa to kedysi robievalo, ale už ako sa kto rozhodol, tak to bolo každého rozhodnutie...

Slávka.p

Rady nemyslím len cirkevné ale je ťažké niekomu kto nechodí do kostola ťažko vysvetľovať nejde ani tak o nejaké rady. Z jednej skúsenosti si robiť názor.To sa vás ani nepýtal že či chodíte do kostola?Ja nechcem obranovat cirkev lebo tiež nie zo všetkým súhlasím ale nejaké pravidlá musia byt lebo potom o čom by to bolo keby každý kedy chcel prišiel a povedal chcem sa sobášit lebo sa mi to páči ako to vyzerá ale inak nič od mňa nechcete

isabella

no jasne, ale my nebyvame tam kde sme sa brali, takze poznat nas nemal odkial, ale nebol to nanestastie len ten jeden, takze celkovy obraz je uz urvoreny

lioness_01

isabella, neviem aké konkrétne problémy vám farár robil, ale ani sa nečudujem, ak je o vás známe, že nechodíte do kostola atď... :(( bohužiaľ, ale je to tak... ak chceš výhody nejakého spoločenstva, tak musíš s tým spoločenstvom fungovať...veľa ľudí si to troška pletie , čo sa Cirkvi týka

isabella

ten 20 minutovy obrad bol pekny (do velkej miery pretoze mi prisiel zaspievat zbor v ktorom som ja kedysi spievala), ale to co sme vdaka tomu mali problemov a s akou "ustretovostou" danych ludi sme sa stretli, tak keby to mam urobit znova, idem asi na urad, pretoze som bola uz aj na takej svadbe a nebola ani o trosicku menej pekna a dostojna... a k radam sa radsej nevyjadrujem, bo fakt mam od tej skusenosti nenormalne tazke srdce na tuto instituciu

Slávka.p

Chceš tým povedať že svadba v kostole sa ti nepáčila?Kostol sám o sebe nerobí ľudí lepšími ale môžeš tam dostať rady ako sa lepšími stať a do kostola sa nechodí koli cirkvi ale koli niečomu inému ak to niekto tak neberie je to zbytočné vysvetľovať.

isabella

tak nie vsetci farari to az tak natahuju a vacsinou to je kvoli partnerovi, ked sa tak clovek rozhodne... inak ja som sice mala svadbu v kostole, ale co s tym bolo zbytocnych problemov navyse, tak by som si to asi druhykrat rozmyslela, ale ako vravim, to bolo kvoli starym rodicom, tak to nejak dalej neriesim, pretoze tie skusenosti co som vdaka tomu ziskala ma len utvrdili v tom, ze sa mam cirkvi radsej zdaleka vyhnut a nie sa stat "lepsou" veriacou a zacat do kostola chodit... velka skoda, ze ti ludia cloveka skor odradia ako prilakaju

slavka.p

myslela som že pre babky a cirkev je krst doležity ale určita je doležitejši život a bolo by pokrytecke krstit len koli babke je doležite vychovavat podla svojho svedomia a vedomia .Jedna kamaratka sa chcela vziat v kostole ale manžel nebol pokrsteny tak chodil dva roky na nauky až potom ho okrstil a zosobašil. V mestach to už je asi inak je to aj na svedomi farara a človeka ktory sa krsti alebo sobaši inak ked nechdim celi život do kostola tak prečo sa tam chcem sobašit