kefír

kitty86

Tak to je potom v pohode, clovek musi uzivat aj tuky samozrejme zalezi na druhu a forme. Tie v mliecnych a hlavne kyslych produktoch su pre organizmus prospesne. Napriklad ovcia bryndza nepasterizovana je mnohymi odbornikmi na stravu povazovana za hotovy diamant medzi probiotickymi potravinami dokonca ma este viac probiotik nez acidka a kefiry.

tacosapyta

Aj ja som uz pocula o tom ze ak odoberu z tych vyrobkov tuk tak aj vela vitaminov. Veci ako margariny, cokoladu a pod. nejem vobec

kitty86

No mne kamaratka hovorila ze jej doktorka odporucila praveze jest tie neodtucnene mliecne produkty vraj su plnohodnotnejsie a zdravsie nez odtucnene, su lepsie na vstrebavanie zivin a vitaminov, navyse to kamoske pomaha pri problemoch so stolicou. Takze ja by som sa plnotucneho kefiru alebo toho kozieho vobec nebala. Radsej sa treba obmedzovat v inych produktoch obsahujucich tuk (margariny, cokolada, pomazanky atd.)

tacosapyta

Ide mi najmä o ten kozí kefír. Mám ho rada ale bojím sa tuku čo obsahuje kedže je v normálnej verzii a nie odtučnenej ako sa dá kúpiť aj acidko. Tuku to má okolo 6 gramov

Slobodna

áno je, všetky kyslomliečne výrobky- kefír, acidko, tvaroh, cotage syr, bryndza.
Vápnik + probiotiká pomáhajú chudnúť.