Opuchnute dasna

Príspevok v téme: Opuchnute dasna
Nika25

Prosím Vás o pomoc strašne mi v dolnom
podnebí opuchli ďasná a jedno ďasno mám
opuchnuté najviac je to strašná bolesť
mám pocit,že sa s tej bolesti asi
zbláznim. Cítim,ako mi to pulzuje skúsila
som snáď všetko ale nič mi nepomohlo,
dokonca ani lieky od bolesti nezabrali
keby som to mala tú bolesť definovať
je to strašne rezavá bolesť mohli by ste
mi prosím pomôcť?Ďakujem :-(

phphph

chcela by som sa opytat ako,je to s ph a organizmom. Mam cosi o tom precitane ale ma zaskocila jedna informacia.
Jednou vetou: Organizmu prospievaju zvnutra potraviny, tekutiny s ph zasadite a zvonku je lepsie ph kysle.Napr: je dobre sa umyvat s mierne kyslou vodou-kozmeticky ucinok, alebo napriklad ludia s plesnami na nohach by si mali napr. mocit nohy v kyslej vode (primes vody a niecoho kysleho)Toto som necitala, povedala mi to znama. Skusila som si tieto info vygooglit ale akosi neviem najst odpoved hlavne nato pouzitie "kyslej vody zvonku"
Mozete mi prosim k tomu nieco povedat alebo dat nejaky link?
Za odpoved vopred veeeelmi dakujem.

kosa

RNG,
ja si mysli ze vo vetsine pripadov tu Vam neoponuje laicka verejnost ale verejnost ''ODBORNA''.
cize ludia ktorym prave Vami a nami sirene vedomosti kazia zisky a BEZPRACNY PARAZITUJUCI ZIVOT Z NEVEDENIA.

Inac len tak na okraj, moja mama ked este zila a chodievala k lekarke, tak dostavala DIAZEPAM 2mg, na rozne bolesti hlavy apod...
uz vtedy vedeli a udrzovali system hluposti.
len ako dlho ako dlho este...

RNG

Inac som rad, ze patrim medzi tych "sarlatanov" co je oblubene obvinenie pre kazdeho lekara a mikrobiologa, ktory prijde na to, ze sucasne metody nie su tie najlepsie a navrhne inu, kde dokaze, ze pracuje. Samozrejme lekarska komunita, pokial s toho nema zisk, to okamzite bez dokazov odsudi a tu pouziju oblubene obvinenie, "sarlatan". Dostali ho aj mnohi nositela Nobelovych cien, ked po dlhych rokoch konecne museli uznat, ze mali pravdu pod tarchou dokazov.

Inac iontoforeza nie je v medicine nic nove, pouzivala sa pri lieceni reum a je to vyborny prostriedok ako dostat napr silne baktericidne striebro do tela, vo vysokych koncentraciach rovno na postihnute miesto s nakazou.
Je to napr jedina naozaj ucinna metoda, ako zastavit strasnu masozravu nakazu streptokokov, kde inac pomoze len okamzita amputacia, lebo sa siria rychlostou az 1 cm za hodinu(pozri flesh eating bacteria, alebo necrotizing fasciitis)

RNG

Nuz ja som si tou iontoforezou zachranil zub, pod ktorym bol hnisavy vacok a kde mi zubar povedal, ze sa to neoplati zachranovat, lebo je to zub mudrosti, ktory aj tak nedrzi dobre a treba ho vytiahnut, lebo resekcia tam by bola riskantna. Nuz tak som si pomohol sam a zrejme ucinne, lebo ten zub je uz pevne spat vyse 5 rokov a na roentgene nebolo viac vidiet ten hnisavy vacok pod nim.
Nuz ale nebudem sa tu dohadovat s ludmi, ktori pevne veria, ze ich lekari su neomylni a ze nove metody, pokial nie su oficialne schvalene lekarskou komunitou nemozu byt ucinne.
Zabudaju na taku malickost, ze kazdy novy dnes uznavany poznatok bol kedysi "alternativny" a mnohe neboli prijate desiatky rokov, niektore az po smrti ich vynalezcov.

zubaarko

(polozila si sice otazku pre "RNG", ale neda mi to nevyjadrit sa - najprv este doplnok, pises o "dolnom podnebi", myslis ako podnebie (horna celust) ci niektoru cast dolnej celuste?)

kazdopadne to miesto co ti pulzuje je jednoznacne absces (lozisko vyplnene hnisom) bud priamo zo zuba, alebo z infekcie z parodontalneho vacku a pod., a ta bolest je preto taka intenzivna a nepotlacia ju ziadne lieky, lebo ide o mechanicke drazdenie (bakterie tvoria plyny, tie rozpinaju okolie a drazdia zavesny aparat zuba ci mukoperiost)
ak to mas naozaj na tvrdom podnebi - palatinalny absces, nic ine ako navstivit zubara, ktory ti pricinny zub ztrepanuje alebo to lozisko priamo inciduje a zadrenuje, neostava... ale nakolko v takychto pripadoch byva bolest naozaj vyrazna, myslim, ze si nato uz prisla aj sama :(
tu ziadne forezy, svatene vodicky ci ine sarlatanstva nepomozu, vela zdaru prajem

RNG

Lekari to riesia resekciou, kde nechaju hnis odtiect, ked sa jedna o hnisavy zapal. Ja by som to osobne riesil iontoforezou striebra.
Ako na to najdes napr tu alebo na google.sk zadanim slov zapal, hnisania,rng