Panicka porucha spojena s agorafóbiou

Príspevok v téme: Panicka porucha spojena s agorafóbiou
ewicka

Pred pol rokom som zacala robit v nemocnici ale len na 4 hod. denne a asi po dvoch mesiacoch prisiel na mna prvy panicky atak, myslela som ze je to infarkt alebo nieco podobne,hrozny pocit. Pobehala som vsetky mozne vysetrenia od neurologa,endokrinologiu, MGI.... Vsetko mam v poriadku, odporucili mi navstevu psychiatra. Dal mi neurol, Mirzaten a citalec. Ale nieekdy mam pocit ze mi je uz aj lepsie niekedy ze horsie, trosku sa po tych liekoch citim ako opita, ale psychologicka mi povedala ze je to normalne. Ale ja mam pocit ze to nikdy neprejde. Predtym som chodila vsade kde sa len dalo, bola som veseli a stastny clovek a teraz uplny opak. Bojim sa uz ist aj do mesta maximalne idem len s priatelom, sadneme do auta a ideme sa prejst niekedy kde nie su ludia. Uz som s tohto vsetkeho zufala :-(

ewicka

ale ja sa toho velmi bojim ze skoncim na psychiatrii... To tam budem celych 6-12 tyzdnou? A tebe sa s tym ako dari bojovat? Chodis aj do roboty ? Lebo ja by som aj chcela robit ale momentalny stav mi to nedovoluje, mam strach ist len von nie este robit niekde. A ten neurol mi kazal psychiater brat rano a vecer. Ale velmi ho nechcem brat ked je navykovi.Momentalne si zviknem dat uz len polku alebo vobec

peto75

ewicka ja mam podobny problem uz niekolko rokov.psychofarmaka ktore tu uvadzas sice pomozu ale neviliecia.navise napriklad ten neurol je vysoko navikovy, neberho!!!su aj ine a ucinnejsie lieky. mne napriklad velmi pomaha psychoterapia ci uz idividualna alebo skupinova,ja by som ti poradil skusit hospitalizaciu na psychoterapeutickom oddeleni na psychiatrii.takato intenzivna liecba trva 6-12tyzdnov no stoji to zato.porad sa o takejto moznosti so svojim psychiatrom.