strach a nieco na nej :(

Príspevok v téme: strach a nieco na nej :(
lipka

boze baby pomoc. mam 16 rokov a dnes ked som chodila som citila na svojej take sucho a proste neprijemny pocit.... drazdi to,stekli to a ked sa toho dotknem,boli to. Je to pred vchodom do posvy a su tam take male bodky a zdurena koza. Neviete co to moze byt? sex som este nemala,ani nikoho ruky okrem svojich. Hygiena je poriadna. Ku gynekologovi odmietam ist. Cim si to tam dole mozem natierat?

gynekolog

pestuj si to lipka
však načo chodiť gynekologovi /teraz maximálne 2x/ keď možeš za pár rokov byť pravidelná klientka všetkých gynekologikých ambulancii v okolí pretože tvoj problém prejde zanedbaním liečby do chronickej podoby a s tým už taká ľahká pomoc nie je a budeš viniť gyndošov že ťa obratom ruky nevyliečia

lipka

no chcem sa vam baby vsekym podakovat.... ten canesten mi pomohol.. uz mam po menstruacii,uz len taka slaba a pekne mi to vyplavilo ten hnusny tvaroh... jedla som aj tie acidka aby sa mi to napraviilo. mam aj kupeny gel na intimnu hygienu s prirodnym antiseptikom. Takze dufam,ze uz je to za mnou. vdaka este raz :)vela zdravia prajem :)

ki-ka

a ten husty vytok je to - ze uz ich tam mas riadne premnozene.mozno sa k tomu uz pridala aj volaka bakteria - ale toto uz zisti jedine lekar z kultivacie.

ki-ka

no pockaj este na menzes, pri nom sa ti ulavi to je fakt, ale ak ta to chyti hned po skonceni menzesu - smer LEKAR! a to preto, ze on ti predpise silnejsie tabletky,ktore ti treba, pretoze tie volnopredajne funguju skor na principe prevencie a pri prvych priznakoch, z osobnej skusenosti viem,ze ak to nechas zajst daleko-zbytocne sa trapis a k lekarovi pojdes tak ci tak -preto sa to bude stupnovat,a potom to uz aj tak nevydrzis a pojdes tam - on ti predpise liek - po prvom sa ti uz ciastocne ulavi -a budes si nadavat, aka si bola hlupa - ze si tam nesla uz skor a nechala si sa kvasinkami "takto zbytocne dlho" tyrat. viem o com hovorim, s kvasinkami som bojovala tri roky v kuse kazdy mesiac a bez liekov to NIKDY nepreslo. teraz uz ich nastastie mam len po niektorych antibiotikach...

lipka

no.. uz mam "vytok" ibaze je to huste ako tvaroh :( dnes mi mamka kupi ten canesten a mam cakat na menzes,alebo nie? dnes alebo zajtra mam dostat,ibaze sa bojim,ze mi to bude kvoli tomu meskat :(

123456

ked pojdes curat, tak si nacuraj do poharika a pozri sa, aky mas moc... ak je ciry, priehladny, svetly je to oka...

ak je ako keby zahmleny, nieco v nom plava, je tmavy, pripapne v nom plavaju take cervene castice, pripadne ak sa utries a na papieri je krv a ty nemas kramy, tak ide o zapal mocoveho mechura... dalsi znak je to, ze ta to nuti casto chodit na wc,,, nutkanie na mocenie, aj ked potom na wc pustis len par kvapiek.... bez k doktorke predpise ti antibiotika nolicin a na pripadnu bolest algifen kvapky

na samoliecenie zvonka odporucam canesten krem, fungicidin (s tymi ickami si nie som ista :D) - je to volnopredajne

ak ide o mykozu potom...
zvnutra a na prevenciu cipky gyntima, floragyn a podobne... to sa spytas v lekarmi momentalne si nespominam na ine nazvy... este tantum rosa.... ale to tiez nepouzivat casto... ale ak to neprechadza tak potom smer gyndoš

alickaj

Lipka,to zasa nie že celkom bez doktora.Ináč menzes je najlepší liek na to,lebo ti to vyplaví.Nie jeden raz som bola s tým u lekára,je dobré ked ta aj on vyšetrí.Ja som len písala že to mám ako 1.pomoc ked ma to chytí cez víkend.Ináč ak mám takéto problémy a dá sa mi tak vždy idem k lekárke.Počkaj ne menzes,potom uvidíš.Ale ten Canesten si zatial možeš kupit,aspon ti to trochu zmierni.

lipka

takze hovorite,ze sa to da vyliecit aj doma bez doktora? no dnu ma to nepali. Ono to vlastne ani nie ze pali,ale tak svrbi. a je to tam ako je dierka na cikanie. Tam v tom okoli a mam pocit,ze aj klitoris je taky na dotyk bolestivejsi :(,ale na nom to nie je.NEviem no,hygienu mam poriadnu,na tu si fakt potrpim. A teraz za chvilu ma caka meznes,tak neviem,ze co s tym :( dost mi to lezie na psychiku.Bojim sa