Rakovina prsnika a cukrovka

Príspevok v téme: Rakovina prsnika a cukrovka
Johny54

Dobry den prajem, ziadam Vas o pomoc nakolko sa v Nasej rodine vyskytlo onkologicke ocherenie. Mojej babicke, 62r bol diagnostikovany nador prsnika. Asi pre 2 mesiacmi, doteraz absolvovala len biopsiu. Jej vysledkom moc nerozumiem, mohli by ste mi poradit co znamena:
pT3N1M0G3? A nieco ako zle direfencovany ductalny carcinoma?

Lekari su zdrzanlivy nic nam nechcu povedat, operaciu vylujucu neviem ci kvoli cukrovke na ktoru sa lieci asi 15r alebo kvoli vysokemu tlaku:(

Tak som bludil po googly a statistika vyliecenych ma velmi nepovzbudila.Tak som volil inu cestu a narazil som na rozne produkty, cena bola rozna od tych 30eur az po 200eurove balicky. Posledne som sa najviac zdrzal na stranke www.genpol.net a sam neviem co si mam o tom mysliet. Logika mi hovori jedno, ale aj tak ma zaujimaju nazory inych. Tak sa prosim vyjadrite a odporucte mi co robit dalej.

llek

Je to bezny postup. Ked sa nador vyoperuje, podrobi sa podrobnemu histologickemu vysetreniu (nador a lymfaticke uzliny z pazuchy). Na zaklade udajov o velkosti nadoru, charakteru jeho rastu, histoogickych charakteristik + stavu vybratych lymf uzlin sa rozhodne ci je alebo nie je potrebna zaistovacia chemoterapia a rdaioterapia. Cielom zaistovacej liecby je znizit riziko recidivy ochorenia v buducnosti

winki

Táto téme je tu už dávno, ale máme v rodine podobnu vec, len babka má už nádor vybratý z prsníka a teraz po tom čo prišli výsledky jej nasadili chemoterapiu a následne radioterapiu...je to bežný postup? treba aj chemoterapiu, keď jej ten nádor už vybrali a podľa slov lekára nevyzeral zhubne, ale bohužial z laboratoria prisli vysledky ze je zhubny.

Frewa

Prekvapuje ma opisany postoj a postup slovenskych onkologickych odbornikov. Len ako rozdiel uvadzam postup, ktory sme zazili v Nemecku:
1) Pri rutinnej rocnej prehliadke zistil gynekolog (dalej: GY) podozrenie, ze na okraji laveho prsnika mojej manzelky, by sa mohol nachadzat tumor. GY odporucal okamzite mamograficke vysetrenie.
2) Ma-vysetrenie uskutocnene v priebehu 3 - 4 dni, ukazalo negativny vysledok. Manzelka cela stastna konfrontovala s vysledkom GY. Tomu sa to ale nepozdavalo a poslal ju na sonograficke vysetrenie na onkologicke oddelenie. Tam sa potvrdil nalez asi 3 - 4 cm velkeho nadoru(?).
3) V priebehu niekolkych dni bola hospitalizovana, s cielom operativne presetrit "povahu" nadoru. Operacia bola prevedena v narkoze a po otvoreni prsnika bol prevedeny rychlotest, ktory potvrdil zhubne vlastnosti nadoru. Bez prerusenia narkozy, bol nador okamzite odstraneny a prsnik zachovany.
4) Sucasne boli odobrane vzorky z lympfatickych uzlin, ktorych vysetrenie potvrdilo, ze metastazy sa nerozsirovali do inych organov, co vylucilo potrebu chemotherapie!!! Ako nasledovne liecenie nasledovala teda radiotherapia a v nasledovnych 3 rokoch kupelna liecba.... (á 4 tyzdne/rok)!

Uz prebehlo viac nez 10 rokov a manzelka tuto, psychiku tak zatazujucu chorobu, davno zabudla! Ostava dodat, ze v kazdom stadiu, teda ci uz vysetrenia, alebo kokretneho zakroku, bola pacientka stale oboznamena so vsetkym, co sa s nou deje, alebo bude musiet diat!!!

Pytam sa: Ako je to mozne, ze slovenyki lekari este stale zaobchadzaju s pacientom, ako s nesvojpravnym individuom a ponechaju ho v naprostej nevedomosti a neistote???

Od pripravkov ponukanych na internete, by som nechal ruky prec. Velka skupina sarlatanov, zneuzivajucich nevedomost a strach ludi, vandruje svetom. Vsetky tieto pripravky pomozu len tomu, kto ich distribuje....!!! Tiez nam ponukali sarlatani vselico, o.i. napr.: cinsku hubu, udajne obsahujucu zinok, selen a ine prvky, ktore maju udajne priam zazracne liecebne ucinky. Kazdopadne cena bola zazracna: 150 DM za balicek!!!

Tiez nechapem, ako je mozne, ze vysetrenie Vasej babicky sa uskutocnilo PRED 2 mesiacmi, vysledok bol priam alarmujuci a este sa nic neudialo??? Vrabce cvirikaju od Flensburgu po Passau od rana do vecera, ze pri rakovine je vcasny zakrok predpoklad uspechu.

llek

Babke bol diagnostikovany karcinom prsnika. G3 znamena ako si uz sam zistil, ze je zle diferencovany, pT3 hovori o tom, aky je velky ten nador a N1 znamena, ze ma postihnute uzliny v pazuche. V tejto situacii je na mieste najprv liecba chemoterapiou, ktorej cielom je nador zmensit, ked sa tak stane mala by nasledovat radikalna operacia, ktorou sa nador aj uzliny odstrania, potom liecba pokracuje - chemoterapia a nasledne radioterapia. 62 rokov nie je vela, cukrovka ani vysoky krvny tlak nie su dovody, pre kotre nemoze byt operovana, ludia s diabetom aj vysokym krvnym tlakom musia byt pred operaciou dobre nastaveni, ale su bezne operovani. Musite sa osetrujucih lekarov pytat na liecbu aj na operaciu a oni vam musia poskytnut informacie. Ak ma biopticky dokazany karcinom, G3 tak skutocne niet na co cakat, len sa zvysuje riziko vzniku vzdialenych metastaz.

RNG

Podla poslednych vyskumov, rakovina prs je najma z mliecnych vyrobkov. V Cine, kde nepiju mlieko a nepouzivaju mliecne vyrobky temer neexistuje. V hong Kongu ju dokonca nazyvaju choroba bohatych, lebo solventnejsi sa stravuju stravou podobnou Europe alebo USA a potom maju samozrejme podstatne vyssiu pravdepodobnost rakoviny prs, nez ostatni ludia v tom meste.
Ked nic ine, tak toto je jasny dokaz toho spojenia.