rozhodovanie vo vztahu

Príspevok v téme: rozhodovanie vo vztahu
terika

ahojte. potrebovala by som radu ohladom mojho vztahu. mam vyse 2 rocny vztah, ale asi tak po roku som si uvedomila, ze mi vadi, ze ja o vsetkom rozhodujem. moj priatel je na mna dobry, povedala by som, ze az prilis dobry, a to ma niekedy privadza do sialenstva. snazi sa mi vsetko modre zniest z neba a rozhodovanie nechava na mne, lebo jemu je to jedno a chce aby som ja bola stastna a teda rozhodla podla seba. neuvedomuje si ale, ze mi tym akurat este viac nepomaha. rada by som, keby aj on preukazal nejaku iniciativu. s tym suvisi aj to, ze mi nehovori nic co mu vadi, lebo to nepovazuje za podstatne. nedokaze mi vymedzit hranice co robit, co nerobit, co je podla neho spravne, co sa mu nepaci atd. a ja mam pocit, ze mu zacinam skakat po hlave a robit si co chcem.i ked sa takto vo vztahu chovat nechcem, robim to podvedome ako reakcia na jeho spravanie. mate niekto radu, co by sa s tym dalo robit?

terika

ahojte! dakujem za rady vsetkym. viem, ze ti, ktori toto nezazivaju mi nedaju za pravdu, ze je to tazke byt s takym clovekom a ze to nie su len moje vrtochy, teda vrtochy zien, ktore nevedia co so sebou. sama nechcem o vsetkom rozhodovat, riadit nas vztah a vzdy prist s nejakym problemom, ktory je potrebne riesit, ale pokial toto moj partner nerobi, ostava to na mne. a este.. kazdy clovek je v istom zmysle "tvarovatelny", tzn. pri kazdom cloveku sa chova trochu inak. pokial sa moja kludna povaha ocitne pri rozhodnom cloveku,ktory vie presne co je spravne a co nie a urci mi hranice, budem krotka, budem posluchat. ak sa ale ocitnem pri muzovi, kt. sam nevie co chce, nedokaze rozhodovat a riesit problemy, tak sa budem chovat tak ako sa chovam teraz, i ked viem, ze to nie je zrovna najspravnejsie.

ivana45

terika, velmi dobre ti rozumiem. Prakticky cela vaha vztahu a nielen toho je na tebe. Kto to nepozna, nevie, ake je to tazke.
Ty sama si musis spracovat, ci takto chces a si schopna existovat dlhodobo, mozno navzdy. Niekedy je to az parazitovanie toho akoze "slabsieho" na tom druhom.
Daj si cas. Uvidis, co v tebe prevazi v zmesi pozitiv a negativ. Ptrevazi nechut k partnerovi alebo laska? Poloz sama sebe otazku, ci ta tento vztah posilnuje alebo vycerpava.
Niekedy, ked budes mat spravnu naladu, urob si cas, uprac kolo seba, pohodlne sa usad napr. do kresla. Predstavuj si vas dvoch v buducnosti. Pomaly. Skumaj v sebe, ci ta tato predstva ukludnuje, ci sa ti paci. Alebo ta znepokoji.
Drz sa.

:))))

TERIKA
Viem ze je to velmi tazke-o vsetkom rozhdovat sama-ale ako som uz pisala-porozpravaj sa s nim.Ale nikdy nezneuzivaj toho ze je taky ako to opisujes.Je to velmi tazke ked clovek musi o vsetkom rozhodovat sam-lebo vsetku zodpovednost nesie na svojich pleciach-ale ak priatel to ma v povahe tak s tym nic nenarobis.
Ja som to mala na zaciatku to iste-vsetko som musela riadit sama-vo vsetkom sa partner podriadoval.Kym som vladala a bola fit-nevadilo mi to-ani som nikdy toho nezneuzila-BRALA SOM TO TAK-ZE JE PROSTE TAKY.Ale mne sa stalo presne to co pisala BIBA-lenze nam zacali liest do vztahu aj iny ludia a zacali ho nahovarat ze si nema vsetko dat pacit a zacalo peklo.A odvtedy mi dava najavo ze nebude robit vsetko co mu poviem a nenecha si rozkazovat-AKO KEBY SOM MU JA ROZKAZOVALA-ODRAZU.
A do urcitej doby mu to nevadilo.Mna to tiez nicilo-ked som musela vsetko riesit a vybavovat sama-aj som mu to davala najavo-ale riesit aj to ze sa teraz otocil mi dava tiez zabrat.
Takze skus sa s nim porozpravat a nechci cloveka ktory by ti robil naprieky-ak to ma v povahe ze nie je vodcovsky tip-NIKDY ANI NEBUDE-A NECHCI ANI TO ABY HO NIEKTO NAHOVORIL PROTI TEBE-ALEBO ABY MU NIEKTO OTVORIL OCI-RIESTE TO LEN VY DVAJA SPOLU-TRETIU OSOBU DO VZTAHU NEPUSTAJTE.ZIADNE MUDRE RECI JEHO KAMARATOV-TVOJICH KAMARATIEK A TAK.RIESTE TO SPOLU.
AK TA TO TRAPI VYROZPRAVAJ SA S NIEKYM ALEBO VYPIS SA TU NA FORE-ALE ROB LEN TO CO CHCES TY A CO CITIS A CO JE PRE VAS DVOCH DOBRE.LEN NIKDY NEZNEUZIVAJ JEHO DOBROTY ALEBO POVAHY AKU MA.
ZELAM VELA STASTIA.

Slobodna

súhlasím, ale u mnohých takéto silné impulzy vyvolajú hnev, neg. emócie, cez ktoré často nie sú schopní vidieť, že buď musia čosi zmeniť alebo sa na to jednoducho vykašlať.

Slobodna

Drvivá väčšina mužov sa zobudí až vtedy, keď sa ako samci začnú cítiť ohrození a keď jeho žena prestáva byť jeho, aj keby ju nemal rád, ego im to jednoducho nedovolí.

doubledog

asi hej, zobudit sa musi bud sam, alebo s pomocou ineho muza.

ale bohuzial plati, ze drviva vacsina ludi sa zacne spravat normalne, az ked vycerpa vsetky ostatne moznosti.

cup-cup

Tetracyklin - no, ty si to teda zaklincoval. Je vidieť, že ti testosteron tlači na mozog.. Jej ide len o to, aby aj on vyjadril svoj názor atď.. nie že sa po rokoch zobudí a ešte ju obviní, že ho celý čas dirigovala... A k tým hormónom. Krásne si nám ukázal výšku svojej inteligencie. Ty si len jeden z tých sedlákov, čo mu treba už len vydle do ruky. Dospej a radšej sa nevyjadruj...

xy:)

hm. lenze cloveka len tak nezmenite, tym ze zacnes apelovat na jeho lasku - podla mna citove vydieranie - tak sa nic nezmeni, iba z toho bude vyhukany... pokial je taky, bude taky aj nadalej. proste slusne povedane, niektorym ludom je jedno aj kebyze sa im na hlavu vyseres. jasne ma to negativa, ale kolko pozitiv ma taky chlap!

Slobodna

Apelovala na jeho lásku??? sorry ale musím reagovať :)
To mi príde ako psychické vydieranie a nepomáha to, on sa musí zobudiť sám. Pretože to jednoducho môže pochopiť ako tvoju neopodstatnenú nespokojnosť s jeho osobou. Chlap si musí uvedomiť sám, že má byť chlap a čo to znamená. Múdra žena to robí rafinovane. Začni "nenápadne" obdivovať takéto chlapské správanie u mužov, ktorí to robia a najlepšie u takých, ktorých on pozná. Ak nie je debil, tak to pochopí. Ak je...tak si nájdi takého, ktorý nie je.