Narocna?

Príspevok v téme: Narocna?
myriama

Nemam az taky velky problem, len sa chcem trosku vyrozpravat z toho, z coho mi je smutno.

Sme s priatelom spolu 3 mesiace, je nam spolu fajn, v mnohom si rozumieme, pomaly sa spoznavame.
Ale v jednej veci je strasne nemozny!!! Za cely cas, co sme spolu som od neho dostala jednu ruzu - aj to so slovami: Vysvetli si to, ako chces! ???
A raz, ked boli s kolegami na predlzenom vikende v Taliansku, doniesol mi odtial -nejaku vzorku parfemu s klucenkou s logom kozmetickej firmy ( zrejme to kupil niekde na letisku) a dal mi to len tak, medzi recou, ked som ho cakala na stanici a potom sa ponahlal domov.

Nechcem vyzerat ako nejaka materialistka, nepotrpim si na nejake honosne dary - ta ruzicka bola krasna a bola som rada, ze si na tom vikende na mna spomenul, ale......aj tak troska takej romantiky, ci nejakeho citu z toho by som chcela citit.
Viem, ze nie vsetci ludia su zatazeni na romantiku a niektorym ludom robi problemy prejavovat city, ale on sa sprava ako hanblivy skolak a pritom sme obaja tridsiatnici.

Ale istotne su horsie problemy vo vztahoch...a ja to len moc analyzujem...a mozem byt rada, ze je na mna dobry...

opalka

AdamKrt
ja chapem tvoje ekologicke zmyslanie, v mene zivota kvetov.......
ale daj si povedat, toto je nazor zien....ja nepoznam zenu, ktora by brala kvet ako nieco, co jej zavadzia a nema s tym co robit..... a zas, tie kvety sa budu trhat aj bez toho,aby si ich ty prestal davat priatelke......
ani na sviatok nedostala?
mne osobne zas pride "trapne" a bez napadu srdiecko a kabelka :D
ale sme vsetky ine.....

myriame neslo ale o to, ze co dostane....ale akym sposobom :D

kvet je kvet...... a vzdy to bude ten najmilsi prejav lasky, za najmenej penazi a najmenej namahy.....

AdamKrt

myriama:

mne sa nezda trapne davat kvety. Mne sa zda trapne to, ze ludia znicia kvety, aby sa sposobilo chvilkove potesenie. Z toho dovodu aj mam napr. umely vianocny stromcek, aby som nemusel nicit krasny strom. Nepoviem, keby to malo padnu na nejaky uzitok, liecenie, obzivu...

Ked uz darovat kvet, tak sa mi paci viac darovat zivy v kvetinaci a najlepsie nieco prakticke, co bude pekne a liecive, ci aj chutne. Napr. okrasno-lieciva-jedla rastlina Kapucinka vacsia.

Ale na to clovek musi byt pripraveny, pretoze pre drueho je to ostara, ked sa musi o to starat.

AdamKrt

myriama:

ja by som jej dal aj kvet, i kyticu. Ale pri vztahe na dialku, ked cestujes v jeden den, dostanes kyticu a o 1-2 dni cestujes naspat niekolko stovak kilometrov s tazkou taskou... Tak sa mi nezda idealne nutit priatelku k tomu, ze nebude chciet vyhodit kvietok a bude ho vliect cez vlak, autobus niekde v rukach. Ine je, ked je clovek niekde, kde si to moze odlozit...

Proste som na praktickejsie darcky. Potesila by si sa viac z ruze, alebo ze dostanes napr. sperk, srdiecko z lasky, nejake pekne oblecenie, kabelku... ci nieco ine ? Sam viem, ze i ked ma kvety rada, nepaci sa jej nosit pri cestovani nieco nespratne...

Ale onedlho budeme mat vyrocie a planujem jej dat kvietok, alebo kyticu. Ako vsak s nou bude cestovat... :) Mozno si ponadava, alebo ju praskne na stanici do kosa, ked jej bude zavadzat.

myriama

Adam, ty si za dva roky nedal priatelke ani jeden kvet??? To ako myslis, ze ho nema kam odlozit??? Kolko miesta potrebuje jedna ruža??? No vidim, ze vas je viac takych exemplarov :))))

A ak nechapes, co som tym myslela, bude to tym, ze si chlap :)) Opalka to pochopila.

Problem nebol v tom, ze bola ta ruza len jedna, ale v tych slovach a v tom sposobe....

A ak sa ti zda trapne darovat kvety zene, tak nemam slov :)

AdamKrt

Ako v com je problem ? Ze to bola iba jedina ruza ? Pozname sa s priatelkou 2 roky a za ten cas som jej este nedal ani jeden kvietok. Ale chystam sa. A dovod ?

Ked jej ho dam, tak nema ho kde odlozit. Naviac je to nieco, co zvadne. Tak jej miesto toho dam radsej nejaku specialnu cokoladu v tvare srdca, alebo nieco ine.

Mne samemu sa zda zvyk davat kvety trochu trapny. Znicit pekny kvet len preto, aby priniesol dobry pocit pre oko na mizerne kratku dobu.

opalka

.....no,hlavne to povedz jemu
aj ja som taketo veci vemi analyzovala,a este obcas ma ten sposob podania veci nastve....ale zase, nasla som na priatelovi veci, ktorymi mi to vynahradza, tu "neohrabanost" :)
mala som aj priatela, co mi dal vsetko, na co som sa pozrela, ale asi ma zle odhadol, lebo ja som chcela jedine jeho, jeho cas, jeho pozornost....vaz si, aky k tebe je a trosku ho upozorni, ze darceky sa nedavaju na stanici :D