Angina pectoris?

Príspevok v téme: Angina pectoris?
tinka201

ahojte mam 24 rokov a dost casto pocitujem bolesti v hrudniku. Su paliveho a zvieraveho charakteru, pocit nedostatku kyslika, tlak na hrudniku, a ta bolest niekedy vystreluje do lavej ruky. Bola som u kardiologa na ECHO vysetrenie a nezistil mi nic okrem deformacie chlopne medzi komorami (vraj to nie je nic vazne, ma to vela zien v mojom veku a z toho tie bolesti byt nemozu)....nieco som si nastudovala na nete a prisla som k zaveru ze mam priznaky anginy pectoris....chcem sa opytat ako sa tato choroba da zistit okrem sledovania priznakov....je mozne ju zistist aj z ECHO vysetrenia???? prosim poradte mi co mam dalej robit, bojim sa o moje srdce....dakujem...

ivana45

Tinka, no tak poziadaj priamo kardiologa o ergometriu. Je to vysetrenie vymyslene pre objasnovanie povodu bolesti na hrudniku. Holter EKG moze priniest informaciu, ale je urceny pre poruchy rytmu.
Ergometria je zatazove ekg. Mas na sebe elektrody, bicyklujes alebo bezis na behatku a snima sa ekg pocas telesnej zataze a po nej. Hladaju sa hlavne znamky ischemie (nedokrvovania) srdca.

tinka201

ivana...ja uz svojho kardiologa mam, mam u neho zalozenu kartu, takze uz by som nemusela ist k svojej obvodnej doktorke nie? len mi je cudne ze ked som mu hovorila o tychto problemoch vobec ho ani len nenapadlo spomenut anginu pectoris a vysetrenia spojene s tym....proste to uzavrel tym, ze pojdem este na Holter (24-hodinovy monitor cinnosti srdca) a potom to vsetko uzavrieme....inac neviem ci si nejaka skusena s touto chorobou, alebo ju mas aj ty, ale nevies aka je pravdepodobnost zeby to mohla byt ta angina pect.????a ako vlastne prebieha ta ergometria? dakujem za odpovede....

ivana45

tinka, na echu sa a diagnoza spoznat neda. Poziadaj praktickeho lekara, aby ta posla na ergometriu. Robia ju niektori kardiologovia a internisti. Potrebujes vymenny listok, zatial.

tinka201

xyxyz.....zjavne nemas ani predstavu co je angina pectoris...vobec sa netyka hrdla a mandli...je to ochorenie srdca....najskor si zisti fakty a tak hodnot a komentuj.....

xyxyz

preboha keby mas anginu tak mas zapalene mandle..angina je zapal mandli..ktore su bud cervene az bordove alebo biele-pokryte hnisom