Patologická anatómia a súdne lekárstvo - patológia

Príspevok v téme: Patologická anatómia a súdne lekárstvo - patológia
hulenica1

Chcela by som sa opýtat či to tu niekto študuje alebo chystá sa to študovat, lebo mna by zaujimalo, kde sa tento odbor na Slovensku študuje po prípade ešte v Čechách a čo tento odbor obnáša celkovo, či už na prijímačky, štúdium a pod. Budem rada ak sa niekto nájde, lebo zatiaľ mi nik o tom viac nepovedal. ďakujem za každú radu.

jankaaaaaaaaa

buduca lekarka a ani neovlada poriadne gramatiku.. myslis ze LF zvladnes?? navyse ked niesi ani jednotkarka na gymnaziu..

ajajaja

je to tazke,ale nie az tak,ako si mnohi myslia...ked to zvladlo kvantum ludi,tak to urcite nie je nemozne vystudovat...treba sa len pravidelne ucit...z predmetov 1.roc.pozor najma na anatku, to sa pomaly uci a rychlo zabuda ,treba mat na to trpezlivost a odsediet si to pri knihe,inej cesty niet....

kik07

ahoj :) ajajaja
no premyslala som o tom uz dost dlho...nieje to momentalny napad...som si ista ze to je to co chcem...a ako hovoris nebude to lahke...ja chodim na gympel...a snazim sa so vsetkych predmetov..ale niesom samy jednotkar...chcela by so ist do ba...hlavne kvoli tomu ze byvam od tial par km..:)..a je tazke zvladat tuto skolu??..co ti tam robi najvacsie problemy??

ajajaja

v prvom rade si to este 100x rozmysli :)

ak stale trvas na tom, tak sa hlavne systematicky a pravidelne pripravuj do skoly (vsetky predmety,nielen ta vyvolena chemia a biologia)...maturuj z chemie a biologie...ak to nejde,napr.nechodis na gymnazium- nebolo by od veci si najst doucovanie- vobec to nemusi byt niekto renomovany ako isty pan z kosic, kt.bral 1000sk/90min...ale napr.ucitel chemie zo zs vasho mesta...urcite si zozen testy - neviem kam chces ist, ak do ba-tak cez bsm.sk v sekcii bursa medica si daj inzerat...alebo si zozen kontakt na skriptaren a odtial si daj poslat uplne nove ciste ...kosice neodporucam,ja tam sice nestudujem,ale mam spoluziacku ,kt.odtial usla, aj napriek tomu,ze skusky urobila normalne...vseobecne sa o ke hovori,ze vystavuju studentov velkemu natlaku...odporucam napr.martin,kde studujem ja, urcite si netreba predstavovat,ze je to prechadzka ruzovou zahradou, aj sa prve roky treba poriadne ucit,ale ucitelia nevyhadzuju zo skusok len preto,ze vyhodit isty pocet studentov treba(ako v ke),ale naozaj podla vedomosti studenta....a tiez sa spravaju (udajne)priatelskejsie....

kik07

Ahojte :)
ja mam maturovat sice az nabuduci rok ale uz teraz zhanam informacie o studiu...chcela by som vediet ako sa mam pripravovat na prijimacky...ako prijimacky prebiehaju...co vsetko by som mala vediet..a ake je studium ...najlepsie by bolo keby mi niekto odpovedal z vlastnych skusenosti ale za kazdy nazor vopred dakujem