nezvladam dceru

Príspevok v téme: nezvladam dceru
lubka100

Prave pred chvilou som zazila taku situaciu, ze sa mi trasu ruky a mam pocit ze nevladzem dalej. Uz dlhsi cas mam problem so 14 rocmou dcerou. Ma pred monitorom, ale zasadne sa nema co ucit, doma nepohne prstom, vsade ma neporiadok.. Trapi ju len ako vyzera a co si oblecie. Som na nu sama, snazim sa mat kamaratskym vztah, riesit chlapcov atd. Vcera som jej dala zaracha, lebo ked som sa vystavena doplazila z prace, taky neporiadok ako ma cakal doma...Ked som povedala, ze pojdem do skoly (lebo stale vraj nema znamky) a porozpravam sa aj s chlapcom s ktorym chodi (spravil jej cucfek cez pol krku ), dostala pomaly zachvat a vrestala po mne ako zmyslov zbavena. Pred chvilou sa suverenne zacala chystat von, dalsi cirkus, jacanie (nie moje) az dobehla suseda, ze ci tu byvame same alebo co.V zivote som sa tak nehanbila. Ja sa snazim, kupila som väcsi byt, aby mala sama izbu, kupim jej podla moznosti vsetko, ale uz nevladzem. Mam dost psychicky narocnu pracu, tak viem, ze obcas aj ja reagujem podrazdene, ale dnes to presiahlo hranice. A odisla von, len buchli dvere. Prosim Vas, ak mate decko v takomto veku a podobme problemy, ako reagovat. Skusala som s nou hovorit kludne, vtipne, vselijako, ale fakt som na konci.

annieee

bože toto akoby som o sebe čítala pred pár rokmi.. normálne som sa zlakla, že to moja mama písala... ja ked som mala 14-15 bolo to presne to isté.. teda až na to, že ja som sa dobre učila, ale tieto hádky s mamou na dennom poriadku, no nezostáva ti nič iné len týchto pár rokov trpezlivo prečkať, pokým si neuvedomí svoje správanie.. ja mám teraz 18 a teraz sa na tom smejem (i sa trochu hanbím)zato, čo som povyvádzala počas puberty.. takže veľa šťastia a pevné nervy :)

3nttt

chapem ze ta to mrzi ale urcite by som s toho nerobila vedu.toto je uplne klasicka puberta...nic viac.nic menej.ked to uz so mnou plieskalo viac ako by malo tak som schytala jednu "tatovsku",aj ked skoro vzdy od mami a bolo :DDD

kpl

Poznam pripady, kedy to robia deti preto, ze ich nieco trapi. Mozno ma nejaky problem, ale s mamou sa o tom nechce rozpravat. Ak si neviete najst k sebe cestu, zajdite k psychologovi. Najskor vy, a potom by bolo fayn tam poslat aj dceru. Ale nie stylom, ze nezvladam ta, pojdes k psychologovi a basta. Treba jej to tak trosku zaobalit. Ze si myslite, ze by sa mozno chcela porozpravat aj s niekym inym ako s vami a ze si v ziadnom pripade o nej nemyslite, ze je blazon. A stale jej treba prizvukovat, ze ju mate rada aj ked je neposlusna a ze vzdy bude vasa dcera. Mna v mladosti vrcholne stvalo, ked mi hovorili, aby som sa ucila. Dokonca ma to stvalo az natolko, ze som sa neucila vobec.

janka1122334

viem ze to pisem trosku neskoro ale skus sa porospravat tak ze sa jej v klude opitas co chce abi uz neboli hatky a bordel ak to nepomoze zak uz len psicholog mam dceru ties s podobnimi priznakmi a pomohlo ale je to na tebe.

anjelik9

zober na pokec a dohodni mier ona chce toto a toto a ked ty budeš mať zase to čo chceš ty bude mať aj ona a ked nie zober jej fon šminky a pod ked chce vojnu tak bojuj a nenechaj sa len bonbardovať ;)

janetta 36

nase deti sa aspon lisia od tych druhych tym...ze teoriu ovladaju lepsie ako skvely psycholog len ju nevedia vyuzivat v zivote. vybuchuju aj ked nemaju preco a za vsetkym vidia samozrejmost asi sa im tak lahsie zije. mozno pridu na to az vtedy ked budu mat vlastne deti tak ako podaktori z nas.

sandysue

lubka, ak mas dost peniazkov, tak by som jej ten muzikal dovolila, ale!! uistila by som sa v škole, či naozaj idu na nejaky muzikal...a samozrejme niečo za nieco,daj jej najavo, ze za ten vikend si to nezasluzi, ale ze fajn, moze ist, ale daj jej nejaku ulohu, napr. poupratovat dom, umyt okno, cokolvek...nech to nie je pre nu samozrejmost

martin72

Povahu dedíme po svojich predkoch,ale správanie jedinca ovplyvňuje výchova a prostredie v ktorom vyrastá..a okresávať vlastné dieťa liekmi je ako escapelle v druhom trimestri tehotenstva.

janetta 36

je tazko niekomu tu radit lebo nepozname cely jeho zivot a ten sa velmi tazko da opisat na kus priestoru v pc ale tak sa hovori ze topiaci sa aj slamky chyta a vzdy je dobre pocut nazor aj od inych mozno tiez s podobnym osudom. aj ked ohybat sa da ale povahu cloveka to nezmeni on sa s nou narodi a aj umrie a co sa tyka liekov myslim ze tiez nie utmi vas to ale nezmeni a ste v bludnom kruku z ktoreho sa neviete dostat von. pohlti vas to a dostanete strach ze ste sa stratili...