nezvladam dceru

Príspevok v téme: nezvladam dceru
lubka100

Prave pred chvilou som zazila taku situaciu, ze sa mi trasu ruky a mam pocit ze nevladzem dalej. Uz dlhsi cas mam problem so 14 rocmou dcerou. Ma pred monitorom, ale zasadne sa nema co ucit, doma nepohne prstom, vsade ma neporiadok.. Trapi ju len ako vyzera a co si oblecie. Som na nu sama, snazim sa mat kamaratskym vztah, riesit chlapcov atd. Vcera som jej dala zaracha, lebo ked som sa vystavena doplazila z prace, taky neporiadok ako ma cakal doma...Ked som povedala, ze pojdem do skoly (lebo stale vraj nema znamky) a porozpravam sa aj s chlapcom s ktorym chodi (spravil jej cucfek cez pol krku ), dostala pomaly zachvat a vrestala po mne ako zmyslov zbavena. Pred chvilou sa suverenne zacala chystat von, dalsi cirkus, jacanie (nie moje) az dobehla suseda, ze ci tu byvame same alebo co.V zivote som sa tak nehanbila. Ja sa snazim, kupila som väcsi byt, aby mala sama izbu, kupim jej podla moznosti vsetko, ale uz nevladzem. Mam dost psychicky narocnu pracu, tak viem, ze obcas aj ja reagujem podrazdene, ale dnes to presiahlo hranice. A odisla von, len buchli dvere. Prosim Vas, ak mate decko v takomto veku a podobme problemy, ako reagovat. Skusala som s nou hovorit kludne, vtipne, vselijako, ale fakt som na konci.

martin72

Kedysi platilo "ohýbaj ma mamko,pokiaľ som ja Janko,keď ja budem Jano,neohneš ma mamo".
V dnešnej liberálnej spoločnosti rodičia zanedbávajú morálnu stránku výchovy,lásku k deťom merajú eurami,príp.inými statkami.Otec nie je vzorom svojmu synovi,takže syn si hľadá iné vzory vo svojom okolí,alebo vo svojom PC.Opatrné upozornenie na metodiku výchovy mládeže dnešnými rodičmi sa nazýva vmešovanie do cudzích vecí,moralizácia,svätuškárstvo..
Najlepšie byť ticho.. a počúvať rady vyštudovaných psychologičiek(ktoré by samé potrebovali poradiť)...

janetta 36

nase deti si nevedia uvedomit to ako strasne nam ublizuju a cim viac pre ne viac robime tym viac je to horsie. u nas je problem syn , zatial frajerky neriesime ale jeho spravanie a je to na dennom poriadku ma len 14 a ja uz nevladzem. neviem co bude dalej . prosim pomoze mi tu niekto alebo poradi ? ja uz som asi vsetko vycerpala .

lubka100

Tak si predstavte, ja uz psychicky pripravena a v tom mi zavolala advokatka, ze "otec" sa zatajuje, neprebral predvolanie, takze nie je mozne, aby pojednavanie prebehlo...A ja som si leh horko tazko vybavila volno v praci.
Inak este by ma zaujimal vas nazor. Dcera mi vcera povedala, ze keby som jej dala 10 eur, pojdu zo skoly na muzikal. Tak mam dilemu, ci si to po vikende zasluzi. dat - nedat ?

lubka100

Ahojte, bola som pred chvilou v skole, pozret znamky, pravazne dvojky, jednotky, niake 2 trojky, ziadna katastrofa, len ked viem, aka je bystra a sikovna viem, ze by to mohlo byt aj lepsie... Ale vdaka aspon za to.
Drzte mi dne palce, o desiatej mam sud kvoli vyzivnemu, dotaraz chodilo 50 eur (aj to mu strha exekutor, inak by neplatil ), dala som navrh na zvysenie, tak dufam, ze to dobre dopadne. Ale neskutocny stres z toho mam, ani som nespala. Spovedat sa preco pytam viac na 15 rocne dievca... On tan urcite nepride, ako nikdy doteraz, ale keby nahodou prisiel, bojim sa este viac. Tak mi dzte palce !!!

gaylord

jajka001- Kolko mas 14 ? Chcel by som ta vydiet vyfajcit vsetkych 20 cigariet naraz. By som ti jednu strelil,ze by ti dala stena na druhu.

Iveta Michael

No sama síce nemám deti ale viem Ťa veľmi dobre pochopiť...a úprimne povedané obdivujem Tvoju trpezlivosť pretože ja by som to riešila hneď a zaraz..takú by som jej tresla keby si na mňa dovolila zvýšiť hlas! Uff..ja by som bola iná mater by som ju zbila zakaždým,to viem poznám sa...

No ono by to chcelo tvrdšiu chlapskú ruku to je jasné,len je zlé že si sama a preto je celá tá ťarcha výchovy na Tebe...

Ale bude to len horšie...ak nepritvrdíš a to poriadne,môže to dopadnúť zle..no držím Ti palce!

9carodejka

AhojĽubi, som v podobnej situácii, neustále hádky, zmierenie, vysvetľovanie,porovnávanie,znova hádky atď atď, hovorím ti, nevzdávaj sa!!!! musíš pokračovať, musíš sa snažiť, lebo je to tvoja dcéra, kus teba, kus z teba, tvoje pokračovanie......., neustále sa s Ňou rozprávaj, vysvetľuj, porovnávaj, dávaj príklady, len neklesaj, ja som práve absolvovala otrasnú stužkovú, kde sa deti spoločne s rodičmi opíjali, bolo to hrozné, samozrejme sa to u nás skončilo hádkou, ale práve dnes sa chystám \\\"pokecať\\\" si o tom s dcérou, takže ti držím palce, budem na teba myslieť, veľa zdaru a trpezlivosti