nezvladam dceru

Príspevok v téme: nezvladam dceru
lubka100

Prave pred chvilou som zazila taku situaciu, ze sa mi trasu ruky a mam pocit ze nevladzem dalej. Uz dlhsi cas mam problem so 14 rocmou dcerou. Ma pred monitorom, ale zasadne sa nema co ucit, doma nepohne prstom, vsade ma neporiadok.. Trapi ju len ako vyzera a co si oblecie. Som na nu sama, snazim sa mat kamaratskym vztah, riesit chlapcov atd. Vcera som jej dala zaracha, lebo ked som sa vystavena doplazila z prace, taky neporiadok ako ma cakal doma...Ked som povedala, ze pojdem do skoly (lebo stale vraj nema znamky) a porozpravam sa aj s chlapcom s ktorym chodi (spravil jej cucfek cez pol krku ), dostala pomaly zachvat a vrestala po mne ako zmyslov zbavena. Pred chvilou sa suverenne zacala chystat von, dalsi cirkus, jacanie (nie moje) az dobehla suseda, ze ci tu byvame same alebo co.V zivote som sa tak nehanbila. Ja sa snazim, kupila som väcsi byt, aby mala sama izbu, kupim jej podla moznosti vsetko, ale uz nevladzem. Mam dost psychicky narocnu pracu, tak viem, ze obcas aj ja reagujem podrazdene, ale dnes to presiahlo hranice. A odisla von, len buchli dvere. Prosim Vas, ak mate decko v takomto veku a podobme problemy, ako reagovat. Skusala som s nou hovorit kludne, vtipne, vselijako, ale fakt som na konci.

AdamKrt

lubka100:

toho priatela by som jej zakazal. Ak jej robi cucfleky, nevies, ci sa nemozes dockat aj jej tehotensva... Pred par rokmi sa to stalo jednej znamej s 15 rocnou dcerou. Chlapca by som pozval a povedal mu, ze pokial sa nerozide s dcerou, tak ma na krku obvinenie z pedofilie, ze podas na neho trestne oznamenie.

xy:)

no to je puberta.. ale keby jacala, tak by som jej vytala. a kludne aj dve. vie ze s tebou moze mavat, skusa ako daleko az moze zajst. znamky by som nejak neriesila, iba povedala, ze az skonci strednu dostane krompac do ruky, ona sa musi sama zamysliet nad svojou buducnostou. a riesila by som ta tak, ako ostatni- ze pokial je brodel, tak nenavarim, nedostane prachy, ziadny kredit na mobil, ziadne znackove tenisky s tym, ze dnes neni nic zadara.

lubka100

bibi123 - uz som sa aj rozpakala a mam pocit, akoby som na nej videla - a vyhrala som, lebo ty reves a nevies si pomoct. A este ma strasne mrzi, ze nikdy nepride a nepovie prepac mami.

lubka100

Strasnu chut jej mam dat obcas par faciek, ale babe vysokej ako ja je to tazko a to by som si pripadala nemozne.Ale suhlasim, ze obcas by neuskodila. Ked ja mam pocit, ze ju nevytrestam nicim, snad ten internet, ale ked nebudem doma, aj tak si k nemu sadne. Asi je vela veci aj moja chyba, strasne ma mrzi, ze jej otec o nu od malicka nejavi zaujem, este aj za to mizerne vyzivne sa stresujem po sudoch. Tak sa jej to pokusam vsemozne vynahradzat.. Dakujem, pomohli ste mi, ked situacia vychladne, skusim rozhovor, ale takych som uz riesila... A toho frajera teda pozvem k nam a poviem o cucfekoch :)A aj ten prilis kamaratsky vztah asi bude treba zmenit.

AdamKrt

Co sa tyka priatela, tak dcera ma 14 rokov, takze je pod zakonom. Ak sa aj dopusta niekto niecoho sexualneho na nej, staci urobit rozruch v skole u riaditela a ten by to mal poriesit, aspon co sa tyka skoly. Ak by to zaslo dalej, neni problem na polici podat trestne oznamenie, pretoze chalanisko pacha trestny cin...

Mozno by stacilo dceruske tym pohrozit, ze mily chlapec moze mat sakramentsky problem a ist niekde do vazania/napravneho ustavu.

bibi123

lubka100-toto su dnesni teenegeri. Myslim si, ze by si sa nemala chovat ako kamaratka, ale ako matka, ked sama vidis, ze takyto kamaratsky pristup nikam nevedie, mala by si vymedzit iste hranice... Stoj si za svojimi prikazmi a ich nedodrzanie trestaj. Ma len 14, este sa da formovat, horsie to bude za 2-3roky... Urcite uz ma vela znamok, takze chod za ucitelkou a na znamky sa spytaj, ale neoznamuj jej to dopredu. vymedz jej pravidla, napr. ze ked prides z prace, bude doma upratane, ak nebude, zrus kablovku, internet-existuje mobilny disk, ktory si bravaj do prace, zober jej telefon, nekupuj do neho kredit, nekupuj jej oblecenie, sminky-vsetko ma byt za odmenu, inak si to clovek nevazi...
Ja ked som mala 14, tak sme este robili prijimacky, kazdy den-cely rok, som si robila doma skusobne testy, aby som prijimacky zvladla-mne pomohlo to, ze rodicia su obaja VS vzdelani a stale mi omielali:O))), ze kazdy z rodiny ma VS, takze nie je dovod, aby som si ju aj ja nespravila, takze, aby som rodicov nesklamala, tak som sa naozaj svedomito pripravovala, aby som sa dostala na ten gympel, neskor VS-sice to moze niekomu pripadat ako citove vydieranie, ale u mna to 100% zabralo, ze som spravila vsetko preto, aby som potesila rodicov..
a este jedna rada, ked bude zle, tak sa rozplac, nemyslim si, ze je taky netvor, aby to s nou poriadne nezalomcovalo...

AdamKrt

Vidim, ze vyborny vychovny prostriedok, cenovo dostupny, uz asi upadol do zabudnutia. A stoji len par EUR... Remen do gati. Velmi dobra je aj drevena varecha, ale ta ma tendenciu sa lamat. No a snad uz taka klasiska - facak.

Tiez som v mladosti dostal par poza usi a mozno i viac. Dnes sa na deti chodi v rukavickach a robia si co chcu. Keby bolo dieta bite casto, zvykne si na to, to neni dobre. Viac posobi hrozba bitky, ako bitka samotna, ale musi to byt realna hrozba, ze raz aspon dostane, ked sa nevie umravnit.

Ine moznosti su napr. odobratie vyhod, ktore ma. Napr. zakazt TV, internet, mobil, kratit alebo nedat vreckove...

nathália09

no velmi kamarátsky vzťah tiež nie je dobrý-odtial-potiaľ.
Povedz jej,že ak chce,aby ste spolu vychádzali-a pokial býva pod tvojou strechou-musíš stanoviť svoje podmienky:Takže,aj malé decko vie,že za sebou musí hračky upratať.
Povedz jej nech pozve priateľa k vám,a nech vidí aká je bordelárka-že jej izba je ako jej zrkadlo,a na dievča sa to nepatrí.

ShaulaThalit

Skús si niekedy zakusnúť do jazyka, ak vieš, že si mala náročný deň...
Mohla by si zvoliť takú taktiku, že si s cérou priateľsky sadneš a porozprávaš sa s ňou. Povieš jej, že ak sa niekto chce správať na úrovni staršieho, Quid pro quo, čiže niečo za niečo.... ona môže chodiť von, mať frajera, ale - to ale počiarknuť a zvýrazniť - ale musí si spĺňať všetky povinnosti. T. j. - učiť sa minimálne tak, aby mala primerané výsledky svojim schopnostiam, aby sa dostala na SŠ a samozrejme nežiť ako cigáň a mať primeraný poriadok. Ak toto bude fungovať, tak bude fungovať aj vzťah medzi vami.