tehotenstvo a stuzkovaslavnost

llil

Hm. V 24 rokoch už teda budúca matka niečo takéto vôbec nemá riešiť. Teraz si dám jeden, o týždeň na babkinej sedemdesiatke druhý, potom sa vydáva kamoška, potom sa mi chce ísť von... Haló, puberta sa už skončila...

jaLENja

Tak ja patrím medzi zodpovedné tehuľky :) Ale u mňa je to tak, že vôbec nemám chuť na alkohol, tak ho ani nepijem. Veď prípitok si môžeš dať aj s minerálkou, džúsom, ja v tom žiaden problém nevidím. Ale je to na každej, ktorá ako chce.. Ale červené víno a tvrdé by som rozhodne nepila!

kreveta

wakefield, že ty si v poriadku :-))))) toto je vtip. samozrejme že tebe to jedno deci neublíži.
kraaaska, nemožno tvrdiť, že malé množstvo alkoholu je neškodné. na dieťati sa jeho účinky môžu prejaviť aj omnoho neskôr, poruchami sústredenia, hyperaktivitou, ľahkou mozgovou dysfunkciou a podobne.

wakefield

mimochodom mam 24..na stuzkovu idem bratovi. len preto symbolicky pripitok.
a mala som 1dcl sampanskeho a zatial som ok.

ministrom

vivina, problem je asi v tom, ze 18 rocna nevycvalana sa \"posmykla\" a nechcene otehotnela. Alebo to iste s dospelymi zenami. Keby to dieta bolo vytuzene a naplanovane, asi by k tomu pristupovali inak. Ja som nefajciarka a uplna anstinentka, preto tuzbu vypit si alkohol v tehotenstve nechapem... Keby som bola tehotna, tak by som kludne cele tehotenstvo stala na jednej nohe, len aby preboha dieta bolo zdrave...
Inak, akekolvek mnozstvo alkoholu je skodlive. To si dajte rovno tri pilulku Diazepamu, je to rovnaky oblbovak ako alkohol a v tehotenstve zakazany...

jajka001_

trosku si vypit nie je len pripitok, wakefield si chce zrejme viac nez len pripit. keby si dala par glgov vina tak jej to sice neuskodi ale zodpovedna mamina by nepila radsej vobec. a tiez by som sa na tvojom mieste nezdrziavala tam kde sa fajčí.

vivina

prave preto, lebo je aj takto prilis vela skodlivin, tak na co pridavat dalsie? to je ako povedat zene, ved fajci, ja som tiez fajcila cele tehotenstvo a deti mam zdrave, ale to, ze dieta malo nizku porodnu hmotnost a ako skolopovinne ma problemy s ucenim, tomu sa cuduje....necudovala by som sa....a ked si povies a ved raz mi to neuskodi, povies si to aj druhykrat aj tretikrat....ale toto je na kazdeho vedomi a svedomi....ja len lutujem tie deticky, nie tie matky, pokial sa takto spravaju....ved teraz je bezne vidiet tehotnu zenu pit, fajcit a jest tabletky, a ked mi povie, ze mne lekar povedal, ze mozu sposobit iba rastep ide ma urvat.....nikdy toto nepochopim....

nnn

uf tak to ti neviem možno aby ten prípitom taký symbolický je pre nu tak to beriem... ja smo mala tiež tento piatok stužkovú a nebola som napita a zabavila som sa aj bez toho :)

luckaliu

oki mozno tych 2 deci vina alebo sampanskeho nieje skodlivych. ale vysvetli mi co to tej zene da? ak bude chlipkat cely vecer 2 deci vina...ja to asi nechapem, to sa fakt neda prezit bez alkoholu? a zabavit bez alkoholu sa tiez neda? nechapem

nnn

keby ste vedeli čo papávate čo to aké chemikálie obshuje.. to by sme nemohli nič jesť aby sme nedali babätku škodliviny.. a čo také ak onapr.. šampón?? viete koľko škodlivým a blbostí obsahuje? to by sme chodili s mastnou hlavou stále :D