Menopauza, klimaktérium

mandolinka

sia2 – ja môžem prehlásiť, že Ovestin mi určite veľmi pomohol a pomáha, avšak ja som mala problém len so suchosťou pošvy. Žiadne pálenie ani iné nepríjemnosti som nepociťovala.

Sia2

Je tu niekto komu pomohol krém Ovestin v menopauze? A hlavne po akej dobe zaberá nakoľko je 10 den vkladania a natierania ale pálenie vonkajších intímnych miest nie su na ústupe a stály diskomfort hlavne pri chôdzi .

Lukappka

bohužiaľ menopauzu si nenavyberáme a musím sa buď naučiť s ňou žiť alebo si pomôcť nejako aby sme ju lepšie zvládali. Tiež som mala tento problém so suchosťou, veľa som sa tým trápila, môj drahý ma utešoval, že bude dobre a aj už je. Ibaže treba sa snažiť o zlepšenie..

Lenda64

myslím že áno, vyskúšaj teda hydrofemin ak sa ti pozdáva a uvidíš. Jasné že to chce istý čas na regeneráciu ale stále lepšie akoby si to mala nechať len tak a čakať na nejaký zázrak ktorý možno ani len by neprišiel a ďalší rok by ťa tieto problémy trápili, rozumieš čo tým myslím, nie?

mirabelll

čítala som, že viacerým babám pomohol, takže myslím že by mohol aj tebe ale uvidíš až sama. Držím palce aby si sa z toho dostala aby bolo dobre, lebo byť ženou je super, ale riešiť ženské zdravotné problémy, to už je niekedy ťažké.

Verolka9

mirabelll veď musím začať sa tomu venovať a začnem používať ten gél, poobede by som si ho chcela zájsť kúpiť, tak snáď to mi pomôže vyriešiť aj moje zdravotné problémy a tým pádom aj vzťahové :)

mirabelll

lubrikačný gél v tomto prípade nie je riešeným, je to iba odkladanie problému. Tieto problémy ako suchosť pošvy a podobne sú pri menopauze bežné, ale to vôbec neznamená, že by sme sa s nimi mali zmieriť a trpieť ich to vôbec nie.
Verolka nie je jednoduché niečo také mužovi opakovať, že? to ti verím. Tak s tým začni niečo robiť čo naskôr :) držím palce

lieskovcek

huddi možné je všetko. Menopauza nie je nejako striktne daná. Aj keď je možné, že samotná menopauza k tebe ešte neprišla, len máš nejaký problém ktorý má podobné príznaky ;)

huddi

Dobrá deň, chcela by som sa vás spýtať či je možné aby som v 35 rokoch tesne po treťom dieťati mala menopauzu?

Verolka9

Lenda to je presne to o čom som písala, že mi to spôsobuje problémy vo vzťahu a som z toho celkom vykoľajená. Takže keby som začala čo najskôr používať hydrofemin, čo si používala aj ty tak by som za pár týždňov mohla byť v poriadku hej? to by bolo fajn. Pretože už neviem ako môjmu drahému vysvetľovať slová ktoré opakujem každý večer..miláčik dnes nie.. :(((