Bez HAK nemam menzes

Príspevok v téme: Bez HAK nemam menzes
sandysue

Ahojte, prosim poradte mi. Ked neuzivam HAK, tak nemam menstruaciu :( 1.x som ju dostala ako 11 rocna, mala som ju nepravidelnu moj cyklus trval od 40 do 80 dni, ale aspon som nejaky mala.Ked som mala 17, tak mi lekar povedal, ze to upravime s HAK, mala som aj ine problemy, 2x ma operovali, lebo som mala cystu vo velkosti detskej hlavicky, tak som ju brala 5 rokov s kuse!! bola som mlada a sprosta, ze som ju zacala brat. Dnes mam 24, hak neberiem vyse roka a odvtedy som mala kramy asi 4x, aj to 2x s vyvolavackou. Gynekolog mi chce stale nasadit HAK, ale ja nechcem, to nie je predsa riesenie sa dopovat hormonmi! Z endokrinologickeho hladiska je vsetko v poriadku. Nie som podvyzivena ani obezna. Ak mi viete poradit, budem len rada.

sandysue

aj na lekarov treba mat stastie, ja som mala jedneho vyborneho, ale potom sa odstahoval a tak som presla k tomuto...co uz, skusim navstivit ineho gynekologa a uvidim, uz som z toho nestastna :( mam pocit, ze polovica zien mojej generacie budeme neplodne

jajkafr

sandysue
ja som z východného Slovenska... mám skvelú gynekologičku chodím k nej už od 14-tich kvôli problémom a vždy sa mi snaží pomôcť... a nie je to lekárka, ktorá za každú cenu predpisuje HAK... dokonca aj keď mi ju odporúčila endokrinologička kvôli hormonálnej poruche na úpravu cyklu dala mi na výber a povedala, že radšej nie keďže mám menzes každý mesiac aj keď nie presne. A čo sa týka vyvolávačky vždy sa ma opýta či chcem alebo či ešte počkáme... a dá sa s ňou porozprávať no nemenila by som určite :)

sandysue

dakujem, ja som to skusala uz niekolkokrat sa s nim porozpravat, ale stale to skonci tak, ze mi chce pichnut vyvolavacku a ja vzdy odmietnem a radsej odidem...skusala som zmenit gynekologa, ale co pocuvam, tak vacsina ostatnych gynekologov nas tiez odbije len tou vyvolavackou...ale ak by si vedela poradit nejakeho dobreho gynekologa v MA prip. v BA, tak by som bola rada. Riesim to aj s endokrinologickou, ale ona mi nevie pomoct, ked mam hormony v norme.

jajkafr

sandysue
problém sú tie polycystické ovária... je tam problém aj s otehotnením, ale čítala som, že niektorým ženám sa podarí otehotnieť... skús sa porozprávať o tom so svojim gynekológom ak nebude prístupný tvojej diskusii tak ho zmeň... skús si vyhliadnúť dobrého gynekológa, ktorý bude ochotný pomôcť ti s tvojim problémom... držím palčeky...

sandysue

hormony mam v norme, ako som pisala z endokrinologickeho hladiska som v poriadku. Mam polycysticke ovaria :( uz som zufala...chceme mat s priatelom babatko, ale ked nemam ani menzes, tak tazko otehotniem :(

jajkafr

sandysue
ako to je s hladinou tvojich hormónov? najmä Prolaktín... kamarátka ho má veľmi vysoký a beh HAK menštruáciu nemá... nemáš polycystické ovária? môžu tam byť aj iné príčiny... ak to chce lekár riešiť len HAK tak ho zmeň... držím palčeky