Som uplne na nic, nedokazem sa učit

0vecka

radsej sa pytaj spoluziakov ako tu na fore ani neviem eco studujes u nas tiez boli take skusky ze 500 stran a v podstate stacilo to co sa prebralo na prednaskach...

lost

A prestan si mysliet ze si na nic!

urcite mas aj ine vyhody (intelektualne), ktore Ta robia "na nieco" dobrou :)

Ak sa nedokazes ucit, je to len taky "docastny" stav by som povedal.. Je vela ludi co sa tazko ucia a maju perfektny zivot a su spokojny :)

Hlavne si musis verit.. znie to mozno ze "lahko sa hovori", ale ak sa posnazis a budes mat v sebe aj doveru a s kuskom stastia sa to mozno aj da (takmer hocico), hlavne to nevzdavat :)

konieckoncov, je to len jedna skola... i ked este si nenapisala co studujes :)

lost

40 stranovy vycuc by bol lepsi :D

alebo si najdi niekoho ktota bude skusat, a tym si navzajom pomoct.

alebo sa uc rano (niekto tu spominal ze medzi 9-10? sa nejlepsie uci)

uc sa v takom prostredi, kde ta nic nerozptyluje a je ticho a citis sa fyzicky aj psychicky OK, proste aby si mala naladu sa ucit..

popripade si prepis poznamky do takeho slovosledu alebo stylu, ktory je ti lahsie sa naucit (tj: kludne hovor take krkolomne skomoleniny vlastnymi slovami, ak je to povolene)

mozno by bolo lepsie neucit sa vsetko naraz, ale ucit sa postupne a mat prestavky - odmeny..

a vzdy maj na pamati, aj ked sa naucis len polovicu, tak mas sancu 50% ze ti da otazku, ktoru zodpovies na 100% :) a ked nie, skus ukecat na inu otazku :)

ewelin28

no tak na vyske sa urcite neuc naspamat..lebo to nemas sancu potom spravit skusky......len tie najpodstatnejsie poucky sa poriadne nauc..a nemusi byt od slova do slova...hlavne je aby si chapala tomu co chces povedat.....a potom tie omacky okolo toho si precitaj...aj viackrat a potom si o zopakuj...ale neuc sa to preboha naspamat....a nemusis vediet vsetkych 400 stran..urob si z toho daky 100stranovy vycuc ;)..ja to takto robim vzdy a mavam aj dost Acok na vyske :)