Derealizacia

igorko3555

a necitaj nehladaj si ziadne diagnozy na internete... lebo sa dostanes do zacarovaneho kruhu hlavne si necitaj o schizofreni to je najhorsie!

Martin1991

Derealizaciou som trpel 4 mesiace po fajceni marihuany. Je celkom jednoduche sa z toho dostat, ale nie je jednoduche vytrvat v tom ako sa z toho dostat :) Ono je to vlastne zacarovany kruh -> uzkost ti sposobi derealizaciu, derealizacia ti zhorsuje uzkost. A ty sa v prvom rade musis ukludnit, seknut s tou uzkostou. Robit vsetko pre to, aby si nemal uzkost. Mne velmi pomohlo, ked som ten stav ignoroval aj ked som vedel, ze to mam, proste som sa s tym naucil zit, tolerovat to. Po case mi vymizla uzkost. A nejake dva-tri tyzdne na to aj derealizacia. Obcas sa tie stavy vracaju tak na hodinku, ale dolezite je nenechat sa tym vystrasit, lebo sa ti to zasa zhorsi. Pri DP/DR treba mat "chladnu hlavu" a nebat sa toho...

Pxpx

pri kazdej psychickej chorobe clovek trpi a nikto to nanom nevidi...proste vseci si myslia ze to je len tak ze ti nic neni... ale ty sam vies ze ti nieco je a to nevedia iny pochopit

lienocka2808

ako by si to opisal ten pocit??
nieco ako keby si nebol v realite, vsetko plynulo okolo teba, ja som to volala akoby som sa nachadzala v nejakej sklenenej bubline. Teraz sa pozvolne vraciam spat ale bojim sa, ze sa mi to znova vrati:( je to naozaj velmi neprijemne, a zle na tom je to, ze to na cloveku nevidno ako nejaku chorobu a trapi sa s tym sam a nikto mu neveri

lienocka28

no ja som to mala 3roky po smrti otca. Az teraz po 3rokoch mi to zmizlo same od seba. Myslim si, ze je to-ten stav odzdrkadlenie nejakych skrytých problémov, mozno sa nevies s niecim vyrovnat alebo neviem. Ja som skusala vselico, ale nezabralo mi nic od vitaminov po aloevera, magnezium bilinky nic. Podla mna navstiv psychologa a povedz mu o tvojich problemoch. mozno sa ti zda, ze nijake nemas, ale zamysli sa pozorne..