Odtsahovat s aod rodicov v 16stich

bonk

V 16tich máš chodiť do školy,učiť sa pravopis(od mami,problemi) a pripravovať sa na budúce povolanie.To chceš byť na tom "priateľovi" odteraz závislá?
A čo budeš robiť keď Ťa ten "priateľ" prepustí zo služby?
Radšej sa polepši,no a keď sa neznášaš s maminým kamarátom,popros babku,či by Ťa neprichýlila..obyčajne babky milujú svoje vnúčatá

bibi123

zuzkas-to je uz vecou dokazovania, ale sud moze rozhodnut aj bez suhlasu rodica... takisto pri rozvode-moze rozviest dvojicu, aj ked jeden partner s tym nesuhlasi... sudca je v pravnom poriadku nadclovek a za eura Ti aj niekolkonasobneho vraha pusti na slobodu, zakon neprikazuje suhlas rodicov, takze sudca sa moze rozhodnut akokolvek...

zuzkas

bibi ale pokial nieje vyslovene týrana,tak im manželstvo súd povolí iba ak rodičia súhlasia.bola som účasníčkou takého konania žiaľ:-(

ShaulaThalit

nie tak celkom... stačí si "kúpiť roky", a na to je potrebný zákonný zástupca a pár "evri" navyše :-)

zuzkas

a inak tým že vymýšlaš ako odísť od maminy,tak by si za chvílu aj školu nechala a čo budeš potom robiť,ako si najdeš slušnú prácu?ešte rýchlo otehotnieš a myslíš že dospelí to majú jednoduchšie?my by sme sa radi vrátili do školy,lebo vtedy bola najväčšia povinnosť sa len učiť!

xyxyz

lenze ten sud ti to povoli len vo vynimocnych pripadoch, bud napr ze si tehotna a chces si dieta nechat a chcete ho spolu vychovavat alebo ze s tym suhlasia rodicia..takze to nie je take jednoduche

bibi123

mozes v 16 so suhlasom sudu s nim uzavriet manzelstvo a tym padom mozte spolu zit...
a kolko ste spolu? Asi bude trochu starsi... ver mi, ze zit s chlapom nie je vzdy to najlepsie a najjednoduchsie riesenie... dala by som prednost tej babke, alebo rozhovoru s maminou...