studovat psychologiu ?

Príspevok v téme: studovat psychologiu ?
cajik

Mojim snom bolo studovat psychologiu ale nakoniec som si vybrala iny odbor, ktory ma velmi bavi. Pomaly koncim a tak sa pohravam s myslienkou vystudovat aj psycholu, ale vzhladom na moju citovu nestalost, slabsiu formu socialnej fobie, namyslavost chorob ("citam o chorobe a hned ju mam"), sa obavam ci by bola psychologia pre mna vhodna... Bola by som rada keby mi poradili nejaki studenti psychologie

happi:-)

treba mat odstup, existuju rozne treningove programy, kde sa to da naucit, resp. ucia to:-))
ked mas taketo stavy, treba najprv popracovat na nich a potom sa vrhnut na psychologiu
a byt empaticky? keby som mala byt pri ludoch empaticka, tak asi si to hodim, je to vycerpavajuce a niektori ludia to az prilis zneuzivaju.
treba oddelit pracu od sukromneho zivota, co je v povolani psychologa nesmierne tazke-aspon z mojho pohladu

rena23

Cajik, dolezita je spravna motivacia, ak chces ist na psychologiu, lebo citis potrebu pomahat ludom a mas dost empatie, chod. Ak si chces riesit vlastne problemy, radsej na to zabudni!