Chcem si dať vybrať krčne mandle

Príspevok v téme: Chcem si dať vybrať krčne mandle
Klara3

Tvoria sa mi čapy je to dosť neprijemne pre mňa. A mavam ich tam už dlho možno od zakladnej školy. Teraz mam 27 rokov moja ORL mi ich dať vybrať nechcela ani moja obvodna. Mam mandle aj chronicky zapalene, čiže vkuse červene a najviac rano. Prečo si nemoôžem sama povedať že ich chcem dať von a musi o tom rozhodnuť iba dr? Ja ich nechcem stale mam v ustačch čudny zapach z nich a to oni nechapu? A jak naschval amm aj vysledky z výterov negativne, Lenže z nejakeho dôvodu ten zapal tam je potom určite nie su zdrave tie mandle.

Klara3

Prečo sa niekomu tvoria čapy a niekomu vobec? Ja myslim že vtedy nie su mandle v poriadku. A aj ten zapal tam mam stale, ja už fakt neviem teda. Zuby mam v poriadku.
Všetkým komu vam vyberali mandle aky ste mali nato dôvod? Mali ste ich veľke a hnisave? Alebo často anginu?

xyxyz

zapach ustach nemusi byt len z mandli, aj zo zaludka alebo niekde pod dasnom ti hnisa jedlo

ja som mala volakedy podobne problemy, mne naopak doktorka chcela silou mocou mandle vybrat, preslo asi 5 rokov a nemala som ani jeden den problemy s mandlami (zaklopem si) taketo je nase zdravotnictvo

nehovoriac o tom ze ked mas vysledky negativne mas mandle relativne v poriadku, mandle su filtrom...pri vybere mandli sa vsetky infekcie dostavaju nizsie a hrozia zapaly pluc..to chces?