som zufála

julka10

alusinka

no si ma pobavila s tym chrápaním :-)
ale máš pravdu chýba mi sebavedomie. áno mám ja tie male strojčeky. musím si nato zvyknúť aj vonka v meste nosiť, lebo sa mi zhorší sluch. ja mám problem aj ludím porozumiet ked napr. stoja zamnou ked tichsie rozprávaju.

dakujem vsetkym dodali ste mi energiu bojovať dalej.

alusinka

Julka10 ;) neboj sa toho, zeby si si nenasla chlapca, kvoli tomu, ze nosis strojcek... Kebyze si ho nenajdes, tak len preto, ze ti chyba troska zdraveho sebavedomia ;)

Ja poznam vela ludi, co nepocuju uplne a ani ten strojcek im uz nedokaze pomoct. A pritom su to tak strasne optimisticki ludia, ze im casto aj ja sama ich energiu do zivota zavidim. Dokonca ma vela z nich dokoncenu VS a pekne deturence :)) (ktore im tiez v poslednej dobe zavidim :) )
Ber to troska pozitivne. Ked uz si najdes muza, aspon ti nebudu tak prekazat veci ako je napriklad jeho chrapanie :) ja si kvoli tomu svojmu musim skoro kazdu noc strkat do usi stuple, aby som ho nepocula :))

A inak. Dneska uz vyrabaju take perfektne "strojceky", ze clovek si ich volnym okom mnohokrat ani nevsimne ;)

Neber svoj "hendikep" ako nieco zle. Skus sa na to pozerat z inej strany. Si niecim vynimocna, a ked si to zacnes mysliet aj ty, uvidis, ze si to budu mysliet aj ostatni.

Drzim ti palce ;)

rozumiem ti

julka: byt stastny, nemat zmysel zivota je velmi relativne. nezavisi od toho, ci ma niekto nejaky hendikep, alebo nie.

ja osobne nemam ziadny a tiez nemam ziadny zmysel zivota. myslela som si, ze mam, no ukazalo sa to ako bublina, ktora raz musela splasnut, tak splasla. a teraz co dalej?! a to mam o nieco par viac rockov ako mas ty. takychto situacii v zivote zazijes niekolko.. a naozaj nebudu mat nikdy nic spolocne s tym, ci mas sluchovu nedostatocnost, alebo nie. to mi mozes verit.

julka10

limba

ja sa aj bojím ze ked si nájdem niekoho bude ma odsudzovat. a naveky zostanem sama.bez podpory, bez lásky. tak ja viem čo si cítila ked si mola mladá. ja dufam ze tiez budem v zivote stastná,ale zatial niesom

ivana45

naopak, julka !
Ja ludi s telesnymi chybami nesudim. Ja sa ich zastavam. Pisem ti, ze ich povazujem za hodnotnych ludi. Odmietam tvoju rovnicu: mat postihnutie = nemat zmysel zivota !
Clovek, ktory je uzitocny ostatnym ludom, je pre mna cennejsi, nez samoluby blb, zaoberajuci sa sam sebou.
Divila by si sa, kolko poznam ludi, ktori su tzv. "za vodou". Nepracuju. Bud parazituju priamo alebo ziju z nejakych "genialnych tahov" alebo z rodicov alebo z partnera, ..atd.
Slepeho telefonistu a hlucheho grafika si vazim stokrat viac nez frajera, trieskajuceho sa do prs, ak napriklad sila jeho vysportovaneho tela nie je nikomu uzitocna, nanajvys jeho samolubosti.
Mozno mas depresiu, preto tak uvazujes. To je bezna vec aj u ludi bez hendikepu a lieci sa.
Jasne, ze sa neviem vzit do tvojej koze. Ty zasa do mojej, nie ? Furt nerozumiem otazke.

limba

Julka, mám tesne pred 50 a ten istý problém ako Ty od 19 rokov. Nikdy som ho nepovažovala za osobný nedostatok, ako má niekto okuliare, tak mám ja naslúchatko. Televíziu počúvam cez slúchadlá a rodina sa mňa pýta, čo tam povedali. Nikdy som sa netrápila a brala som to tak, ako to je. Mám plnohodnotný život, rodinu, deti, vzdelanie VŠ a podnikám, som veľa v kontakte s ľuďmi. Otázka, či má môj život zmysel s týmto nedostatkom ma v živote nenapadla. Držím palce.

M74

Podľa posledných výskumov život s viac ako 20% stratou sluchu nemá zmysel.

Takéto niečo si chcela počuť? :-)