socialno-ekon. vztahy, psychologia, sociologia,...

Príspevok v téme: socialno-ekon. vztahy, psychologia, sociologia,...
school

Ahojte.....je tu niekto, kto študuje socialno-ekonomické vzťahy? O čom je toto štúdium, aké predmety sú tam, aké je uplatnenie po vyštudovaní,atď. Poteší ma každé info. V máji som maturovala, chodila som na OA, dala som si prihlášku na socialnu pedagogiku, ibaze ma nezobrali. Chcem si podať aj budúci rok nejaké prihlášky na VŠ, tak zháňam info o socialnych, psychologických a im príbuzným vedách. Ďakujem

school

lenže ja už rok čakám, ďalší už nemôžem, keby som aspoň zamestnaná, ale bez praxe ma nikam nezoberú, teraz si vybavujem aspon absolventsku prax......
Viem, že aj v ekonomike sú rôzne výpočty ale predsa sú iné ako na matike, ..a matika mi robila problém aj na strednej, takže na VŠ v nej určite nechcem pokračovať...Určite si podám na psychológiu, možno keby v tom začnem podnikať, tak by to malo aj perspektívu

-- Simona.sk, ty študuješ socialno-ekonomicke vztahy?

simona.sk

poviem ti tak...ja chodim na tuto skolu...a ... poradim ti, ked sa nevies rozhodnut,co dalej, pockaj radsej rok, utried si myslienky.. ja som sla do skoly z donutenia a teraz lutujem,ze som sa proti tomu nepostavila..tiez som nevedela,co mam ist dalej. moj problem je ale v tom,ze ja som vystudovana farmaceuticka laborantka a chodim na taku kravinu..matika, ekonomika-nula bodov...preto ti radim-ak ta tam vazne nikto netlaci, tak daj cas... tu je strasne vela matiky, ekonomiky, logiky-vsetko sa odvija od matiky... a potom su tam len take omacky okolo toho. ale ked si z OA tak tebe my to malo predsa len nieco hovorit,nie?

school

ďakujem......pozerám rôzne VŠ, už som z toho blázon....ide o to, že je dôležitá znalosť matematiky a tá mi práveže nejde, takže ekonomické školy si vyberať príliš nemôžem a na druhej strane nie je len veľa uradnikov ale je aj veľa managerov,každý sa totiž "hrnie" na ekonomic. školy...tak ja už nwm.... už som z toho na nervy, čo študovať...

Saeun

Ahoj, tento odbor neštudujem, ale môžem Ti povedať informácie, ktorými disponujem od iných ľudí. Uplatnenie-jedine na úrade-čiže zváž fakty:
úradníkov je nenormálne veľa, idú prepúšťať. Ak by si sa na úrad aj dostala budeš makať za 400 eur. Väčšina ľudí chce veľa zarábať, z čoho vyplýva, že sa chcú zamestnať v prosperujúcej firme, ktorá im poskytne výborný plat. predstav si, že prídeš do firmy a povieš čo máš vyštudované. So sociálnou prácou alebo soc. vzťahmi ťa do žiadnej firmy nezoberú. Takže znova sa pýtam: kde majú ľudia s takýmto vzdelaním uplatnenie. Nechcem aby moje slová vyzneli veľmi tvrdo, ale odbory typu: sociálne vzťahy, soc. práca, medzinárodné vzťahy sú podľa mŇa výrobne titulov a takéto VŠ sú už pomaly v každej doline. Preto ak ti môžem poradiť vyštuduj kvalitnú školu a mysli do budúcnosti, aby si sa dobre zamestnala.

Veľa šťastia praje Saeun