KRST DOSPELYCH

Príspevok v téme: KRST DOSPELYCH
sarah3592

Chcela by som sa spytat, ze ked sa dospely clovek chce dat pokrstit ci k tomu potrebuje aj rodny list..pretoze ak ano budem mat asi problem kedze mam tam uvedeneho aj svojho dedka a on ma zidovske meno..bol proste zid..moja mama je pokrstena v zidovskom nabozenstve ale nikdy takto zidovsky nezila ani sa podla toho nespravala...a otec je pokrsteny normalne a je krestan

N-ika

Mimi- na sobas v kostole uz krst nepotrebujes, staci ak je veriaci jeden z partnerov.
Ak chces ale zit vo viere a chces sa dat pokrstit, staci zajst na najblizsiu faru a tam ti vsetko povedia.
Ak chces byt krstna, nestaci byt pokrstena, treba absolvovat vsetky sviatosti, aj svate prijimanie a birmovku.

Mimi65

Dobrý deň, chcela by som sa opytat ako je to s krstom dospeleho.Mam 25rokov a chcem sa dat pokrstit. Preco?lebo je to moje rozhodnutie mam snubenca ktory pokrsteny je a od mala snivam o svadbe v kostole a chcem byt aj krstnou mamou babu ktore sa narodi sestre. Ako to prebieha?da sa to ?dakujem za odpoved

Mimi65

Dobrý deň, chcela by som sa opytat ako je to s krstom dospeleho.Mam 25rokov a chcem sa dat pokrstit. Preco?lebo je to moje rozhodnutie mam snubenca ktory pokrsteny je a od mala snivam o svadbe v kostole a chcem byt aj krstnou mamou babu ktore sa narodi sestre. Ako to prebieha?da sa to ?dakujem za odpoved

z....

1/ nebudes mat ziadny problem s vierovyznanim dedka.
2/ ak napises ze krestania nenavidia zidov tak neviem ci vobec vies v com spociva ich nabozenstvo...

delphia

sarah, krestanstvo neuci veriacich k nenavisti. takze je to uplne jedno akeho vierovyznania su tvoji predkovia. dolezite je ake je tvoje slobodne rozhodnutie

kafe

Ja si myslím, že to neni pravda. Prečo si to myslíš - že kresťania nenávidia židov?
sarah, dospelý sa rozhoduje sám za seba, v čo verili jeho predkovia, či boli ŠTB-áci alebo satanisti je jedno.