Ako riesit problem?

Príspevok v téme: Ako riesit problem?
xy:)

Vseobecne: vznikol problem, ktory ste neurobili vy, ale niekto iny, kto si myslel, ze sa mu to len tak lahko prepecie. Problem sa vas vyslovene tyka a teraz je tu otazka: co robit? Byt tou rozvaznejsou osobou, ktora sa bude snazit problem ako-tak napravit (to by stalo vela sebazaprenia a v konecnom dosledku s mizernou vidinou, ze sa nieco napravi) alebo sa na to jednoducho vykaslat s tym, ze to nie je vasa vec a nech ohen hasi ten, kto ho sposobil?

rozumiem ti

adam: pekna teoria, skoda ze nefunguje v praxi. teda, nie vzdy.

co urobis, ked tisickrat poziadas niekoho o to iste? a ucinok to ma raz, ci dva razy?! pojdes stale hlavou proti muru, budes to stale opakovat dokola az si sam sebe pripadas ako blbec? to je tvoje riesenie? hlavne ak s tym clovekom zijes, mas ho rad... pripadne je tu dalsia moznost. budes to riesit radikalne. a neskor si uvedomis, ze to bola vlastne blbost a budes cely zivot lutovat, trieskat si hlavu o stenu, ze si vlastne baziroval na blbosti. ktora moznost je lepsia?!

Pretoze ja mam dojem, ze presne o takejto nejakej veci je tu rec.

AdamKrt

xy:)

vies, tazko Ti odpovedat. Ked mi nieco vadi, tak to riesim. Ci uz som sposobil nieco ja, ci niekto druhy. Pokial je to nejaka hlupost, tak na to kaslem. Pokial nieco zavazne, tak nebudem cakat, kym sa s komara stane somar.

Podla mna je lepsie problem vyriesit a mat dusevny klud, ako sa tym neustale zatazovat. A ak to skusim a nepodari sa, tak aspon viem, ze som urobil co sa dalo. Ked nado mnou nieco visi, co je treba urobit, alebo vidim nejaky problem, mne to neda, aby som na to nemyslel. Tak to radsej poriesim, ako by som sa tym mal nechat dlho negativne ovplyvnovat.

xy:)

ten prehnany by bol lepsi :))) mas pravdu, ide o povahovu vkastnost, resp. myslenie, ale myslenie druhym nedokazem ovplyvnit.. a aj kebyze sa snazim, tak nevidim nejaku zmenu k lepsiemu..sakra!
adam - tyka sa ma to. lenze ja mam pocit, ze by sa snazit mala druha strana!
blbo sa o tom takto hovori :(

xy:)

ten prehnany by bol lepsi :))) mas pravdu, ide o povahovu vkastnost, resp. myslenie, ale myslenie druhym nedokazem ovplyvnit.. a aj kebyze sa snazim, tak nevidim nejaku zmenu k lepsiemu..sakra!
adam - tyka sa ma to. lenze ja mam pocit, ze by sa snazit mala druha strana!
blbo sa o tom takto hovori :(

xy:)

ten prehnany by bol lepsi :))) mas pravdu, ide tu o povahu.. resp. myslenie, ale ja myslenie druhych nedokazem ovplyvnit. preto hovorim, ze aj ked sa budem snazit, tak nevidim zmenu k lepsiemu.. sakra!
adam - tyka sa ma to, lenze ja sa nemozem zbavit pocitu, ze nie ja by som sa mala snazit, ale ta druha strana.

kafe

Neriešila by som probém, ale pokecala si s dotyčným, ktorý ho spôsobil (čo s tým ide robiť, lebo MNE to napríklad zťažuje moju prácu) a potom aj so šéfom, že sa nemôžem spoľahnúť na kolegu a nemôžem predsa robiť aj za neho. Alebo môžem? :)Keby prihodili pár stovák, možno by to išlo takto...

AdamKrt

Zalezi, aky je to problem, aky zavazny a coho sa tyka. Pokial by sa nieco dotykalo mna, tak by som si to riesil... Pokial sa ma to netyka, tak sa do toho starat nemusim.