Mať sex= strach...

Príspevok v téme: Mať sex= strach...
RomanaDr.

Možno Vám bude moj problém pripadať zvláštny ale mám strašný strach zo sexu. Proste 19 rokov, skoro 4 mesiace priateľ ktorého ľúbim a ešte medzi nami nič nebolo. Hoci viem,že on by to už chcel aj ked povedal že počká a nebude na mna tlačiť. Trochu ma zamrzelo ked som sa dozvedela že toto riešil už so svojím kolegom,kamarátom v robote (myslím že je to naša súkromná vec). Milovanie je pre mna doležitý krok , no na druhej strane ma až striasa pri predstave vyzliecť sa pred chalanom možno preto že:
- problém vo výchove, (sex braný ako niečo škaredé)
-nie zrovna najlepeší zážitok z detstva(aj ked myslím že toto mám v sebe už naozaj vyriešené) a tam to fakt nebude..
-nespokojnosť so svojím telom
-všeobecne=strach...
Mám už aj výčitky pretože mám pocit,že oberám priateľa o niečo na čo má nárok a čo mu patrí. Lenže ja nie som z tých čo so sexom začínajú v 13 tke a ešte aj teraz, vo svojich pomaly 20tich rokoch mám problém prekonať ten strach na svoje //poprvé//
Prosím Vás o radu čo robiť...Len nech sem neprispieva nikto,kto chce mať blbé a trápne narážky a komentáre, tie fakt čítať nemusím.
Ďakujem!

supidupi

Nemas sa coho bat :) aj ja som sa bala, skratka uvolnisa predychaj to a nechaj sa viest :) nejaky poharik vina, romantika, uvidis potom sa budes smiat natom ako si sa bala :D ja sa nasebe tiez smejem, pretoze bolo viacej strachu ako bolesti...

sonasona

+ moja kamaratka sa zdoverila rodicom (co sme ziadna so spoluziacok nepochopili) a urobila chybu.
Proste nechapem preco mate chut rozpravat sa o tomto s rodicmi, ktori su krestanski fanatici alebo prehnane ochranarsky.
Keby som ja s tymto isla za rodicmi mali z toho dozivotnu traumu a ja tiez.

romanaDr

Snád to bude dobré.. Minule sme akurat s priatelom skúšali dotyky..všade.. a bolo to prijemné . :)
Len netusim ako by som aj doma povedala ze jeden cez sviatky pridem az ráno . A zas povedať priatelovi že sa bojím že ma nepustia je asi dosť od veci . Len ako to vysvetliť že nerobím nič zlé??? Ze toho človeka lúbim a chcem to zažiť...Mám pocit že naši su niekedy ako z iného sveta...

M74

Kým som sex nemal, tak som si to nevedel celkom predstaviť, že ako to bude prebiehať, ako partnerka bude vnímať moje tele a pod. Ona na tom bola podobne, ale pomaly a postupne sme sa počas niekoľkých mesiacov dopracovali až do konca :-)

Slobodna

presne tak, nemáš to ešte vyriešené, problém je v tvojej psychike. Musíš sa naučiť milovať samú seba, je to ťažké a trvá to roky, to čo ti niekto vzal behom pár minút. Ale sex, blízkosť, intimita s partnerom je krásna vec a ver, že to za to stojí. Mala by si to skutočne začať riešiť, pretože takto stratíš mužov ktorých budeš milovať. Muži si takéto veci berú osobne, aj keď sa tvária, že chápu, nechápu a nikdy nepochopia.
Romana chce to psychoterapiu. Bez hanby, tento problém musíš vyriešiť, nie kvôli partnerovi ale kvôli sebe a svojej budúcnosti.

doubledog

nic v zlom ludia, mam dojem, ze ste trosku mimo

autorka ma zjavne problem s vnimanim sexu
a ten by mala riesit.
plus ide o nejaky tramaticky zazitok z detstva

nejde tu o to, ze jej partner na nu tlaci, ani o to, ze ona chce vyhoviet nejakym trendom v sexualnom spravani.

AdamKrt

nathália09:

vsetko sa meni. To, co clovek citi este neznamena, ze sa nieco neprihodi, co nemoze celu situaciu zmenit. Ale podla mna, nevidim dovod robit to s niekym len tak, s kym nepocitam do buducnosti ako s trvalym partnerom.

Preto volakedy sa aj hovorilo, ze napr. sex az po svadbe. Clovek tak nemusel vystriedat X partnerov/partneriek, aby zistil, ze to s tymi ludmi bolo zbytocne.

Vsade vidno, v kazdom filme snad, ako sa partneri rozchadzaju, kazdy sexuje s kazdym a mladsie generacie to snad povazuju za svoj vzor. Osobne si myslim, k comu je to vobec dobre ? Je tak dolezite skusat to a ostrielat sa v sexe, alebo skor to, ako vychadzat s partnerom ? Preto sa mi vonkoncom nezda divne ani to pravidlo, mat sex az po svadbe. Pretoze zladit sa to vsetko da, ked ma clovek volu.

nathália09

adamko,velmi pekne si to napísal-keby to tak videli aj dnešné mladé dievčatá,
nebolo by tolko sklamania a tolko sexualnych partnerov.
smutné však???jeden partner bol vtedy na celý život,aj ked niekedy to tak nie je-proste to nevyjde.

AdamKrt

RomanaDr:

myslim, ze mas este cas sa niekde ponahlat. Je to nieco, co by nemalo byt planovane, ziadne nasilu. Tu potrebu by si mala sama pocitit a ked ju necitis, zrejme vo vztahu neni vsetko take, ako by malo. A robit to len preto, ze je na case... Na to sa vykasli. Rob to, ked to sama budes chciet.

Inak mozes cakat, ze na prvy raz to nemusi byt ktovie co. Ak si panna moze to boliet. Ale potom postupne, cim dalej sa clovek zdokonaluje, je to lepsie a lepsie. Samzorejme hodne to zavisi i od partnera aky je a co vie, aky ma pristup.

Strach a nespokojnost s telom neries. To je problem iba pre Teba, ktory nik nevidi a neriesi. Nic na tom neni, len musis citit, ze mas toho spravneho cloveka.

Opytaj sa priatela, ze ci chce sex, alebo milovanie. Ak mu zalezi iba na sexe a na tom stavia vztah, tak je skoda do niecoho takeho ist, pokial by si si nechcela iba uzivat. Ak riesis vztah, tak pockaj na ten okamzik, ked si si ista a potom si uzivaj milovanie s milovanym clovekom...