Aky mam nárok na priepustky v praci?

jajka001_

no podla mna ma kazde decko narok na sedem, ak by si mala sedem deti kazdemu sa ujde jeden den na rok? to tazko,takze sedem na teba, strnast na tvoje dve deti
inak pozri zakonnik prace, ak to chces vediet

Aja35

takže ako je to vlastne pre nas laikov s tymi priepustkami,mam 2 deti mam teda narok len na 7 pečiek nech už idem s kýmkolvek alebo plus na deti 7? a čo mam robit ked nie som flakač na pečka idem len nutne aj to chcem dovolenku ktoru mi zamietne a tym ma donuti si vziat pečko lebo tam musim aspon s detmi a obaja robime v jednej firme tak nie je vychodisko co vlastne sposobi to ze mi stiahnu z vianocnych odmien,to je spravodlive co.

??!!??

samozrejme že má nárok aj manžel. to je jedno kde je jeho žena či je doma alebo ....... takže v podstate manželský pár má nárok 7+7 na rodinného príslušníka a 7+7 na samého seba.
a samozrejme že má nárok na OČR aj keď je jeho manželka doma na MD

Dani46

Zdravím všetkých! Chcel by som sa opýtať, že koľko priepustiek môžem vyčerpať, ak som začal vo firme pracovať v tomto roku 10. Januára? Podľa zamestnávateľa mám nárok na 7 dní. Nie 7+7 alebo 7+6, kôli tých 10 dní, čo sa mi chýba?

M74

Ja som nakoniec zistil že môj zamestnávateľ priepustky neuznáva. Teda hej, ale potom sa znižujú prémie a pod. Takže si to tu nikto neuplatňuje. Tak som to musel poriešiť tak aby koza zostala celá a vlk sýty :-)

betkacat

je to presne sprevádzanie rodinného príslušníka, ten je presne definovaný v občianskom zákonníku...ale patria doň aj rodičia a nemusíte s nimi bývať v jednej domácnosti...takisto ani rodič nemusí bývať s dieťaťom, napr, sú rodičia rozvedení a pod.

Majka54

M74 áno aj zubar sa do toho rata :-)
a ozaj tých dalšich sedem priepustok čo je akože na deti tak to plati aj ak by som šla napr s mamou k doktorke?

M74

Platí tá priepustka aj na návštevu zubára? Je to možno blbá otázka, ale na PN som nebol minimálne 7 rokov a tých pár návštev doktora za tie roky som absolvoval len tak, v práci som nikomu nechýbal :-) , ale teraz sa to už nedá.