môžem brať antikoncepciu po operácii nádoru?

Príspevok v téme: môžem brať antikoncepciu po operácii nádoru?
Lilka17

Dobrý deň, prosím vás o radu. Pred pol rokom ma operovali - dôvod nádor v mozgu pri fypofýze. Od operácie nemám menzes (mám 30 rokov). Prednedávnom mi na krvných testoch zistili takmer nulovú hodnotu Estrogénu a vysokú hladinu prolaktínu. Môj gynekológ mi preto okamžite predpísal hormonálnu antikoncepciu (minerva), že si tým mám doplniť hormóny. Čítala som ale príbalový leták, kde sa píše o riziku pri krvných zrazeninách. Mne ostala v mozgu takmer 4 cm krvná zrazenina čo potvrdila aj nedávna magn. rezonancia, tak sa bojím. Môj lekár má v karte výsledky, ale nijak sa k tomu nevyjadril, a mňa to napadlo až doma. A tiež mávam silné migrény spojené s poruchami zraku a tiež sa to uvádza v letáku ako problém. Tak sa bojím začať tie tabletky užívať. Neviete mi poradiť? Vopred ďakujem

neva

Umelé hormóny v tvojom prípade sú vysoko rizikové.
Ja si myslím, že by si mala skúsiť prírodný prípravok Wild yam. Ten napomáha vyronať hormóny v tele, t.j podporiť tvorbu toho čo chýba a znížiť to čoho je veľa. Ja ho beriem a som s nim spokojná, citim sa veľmi dobre.

lioness_01

Lilka, rozhodne tie tabletky NEBER ! ! ! antikoncepciou hormóny aj tak ešte nikto nikdy nedoplnil, je to len dočasné riešenie a navyše, môžeš zomrieť ak to začneš v takom vážnom stave užívať...