Darceky a ich prezentacia

Príspevok v téme: Darceky a ich prezentacia
AdamKrt

Blizi sa cas Vianoc a vo vacsine ludia davaju svojim blizkym, obzvlast partnerom/partnerkam viac darcekov.

Zaujimalo by ma, kolko eur minate napr. na partnerku/partnera na Vianoce ? Zhruba aky obnos ? Dalej, ci jeden darcek, alebo viac darcekov /kolko/ ? Prosim napisat aj ci sa jedna zhruba aj o vek osoby, alebo ci je zamestnana, student, nezamestnana a ako dlho ste spolu.

Ako zvyknete darovat jednej osobe viac darcekov ? Balite ich, ci date len tak ? Balite to do papiera okrasne, ci aj s maslickami, stuhami... Ako to prezentujete ? Ako to radi prezentujete pod stromcekom - napr. vela darcekov, jeden darcek, ktory obsahuje dalsi a dalsi ako matrioska, alebo schovane darceky a musi sa hladat... :) Co z toho povazujete za vhodnejsie, aby to vyznelo lepsie pri darovani ?

ojka

obdivujem ľudí, čo majú nakúpené darčeky (: ja som nad nimi ešte nezačala ani riadne premýšľať (: ale najradšej zo všetkého ich balievam do baliaceho papiera a potom kukám ako ich ostatní vybaľujú plní očakávanie.... Nakupovanie je oproti tomu pre mňa nočná mora (-:O

AdamKrt

Ja jej uz nic nechcem kupovat. Uz to totiz mam... :) Siel som nieco obzriet a planoval som nieco. Nakoniec som to kupil, ale zapacilo sa mi aj nieco ine, tak aj to :) Zijeme len raz a komu urobim radost radsej, ak nie mojej milovanej ? :) Mna bavi viac dar davat ako bravat :)

sisa123

ja len nechapem po com co si tu o nej popisal ze ake nakladne darceky jej chces kupovat, ked minuly rok si ju tak prekvapil ze plakala, tak tento rok co bude? hodinky s vodotryskom?

karkulkaa

no tak ty by si mohol byť vzorom pre kopu chlapov a možno aj žien...ešte ani ja nemám kúpené darčeky...minulého roku som stihla deň pred Vianocami :) aspoň sa nestresujem a kupujem to, čo mi padne do oka

lost

Alebo si stanovit limit na len jeden darcek do nieprilis vysokej sumy? :)

Podstata len jedneho darceku by bola, ze ten co to musi vybrat by musel stavit vsetko na tu jednu vec a nie "zaistit" si to s 10 darcekmi :)
Zaroven by to bolo take zaujimave ze "ci sa trafi(m)" do toho :D

A zvysok kupovat "le ntak" pocas roka :)

karkulkaa

je síce niekedy pekné prekvapiť človeka, ale ja to s darčekmi asi spravím tak isto ako minulý rok- naženiem ho do obchodu a nech si vyberie sám.....foťak má a nedá naň dopustiť .... takže ty už máš darčeky kúpené,keď som to dobre pochopila

AdamKrt

karkulkaa:

ale ona nechcela nic, ked som sa jej pytal. To bola moja iniciativa. Zas az tak super nezarabam, platy sli uz pred dvoma rokmi dole, kriza...

Ale hovorim, jedna vec je co clovek minie, druha vec je, aku to ma hodnotu. Minule Vianoce som minul mensiu sumu a mal som z toho lepsi pocit, vacsiu radost a posobilo to lepsim dojmom. Teraz vyssiu sumu a az taky velky dojem to na mna nema.

Neviem, mozno dospeje v buducnosti k tomu, ze poviem jej, tu je suma a ideme spolu kupovat nejaky darcek :) Ozaj je dost narocne vsetko vymyslat a hladat a to clovek hodne riskuje, ze druhemu sa to vobec nemusi pacit.

Co tip na darcek pre priatela:
nejaky digifotak ?

karkulkaa

a niekedy je menej viac...niekedy lacnejší darček dokáže spraviť väčšiu radosť ak niečo príliš drahé

zhruba 250 eur? tak to teda míňaš dosť...žijem v zahraničí, ale myslím,že to je už trošku veľa aj na mňa...takto ju buď nadovšetko miluješ a splníš všetko, čo jej na očiach vidíš alebo veľmi dobre zarábaš :)