Chcem zomriet

bandaska

Oj, ťažko radiť v takýchto prípadoch. Je to pohyb po veľmi tenkom ľade a stačí jedno zle mienené slovo a je proste koniec. Tu nepomáhajú žiadne povzbudivé slová, nieto ešte výčitky typu - mnohí ľudia sa majú horšie. Ono totiž to ľudí na hranici smrti to proste nezaujíma. Iba ich to podráždi. Človek sa v takej chvíli cíti tak strašne, že sa to nedá ani opísať. Život nedáva žiadny zmysel, radosť sa stratila, hoci tomu nikto nebude veriť, cíti sa naozaj horšie ako ľudia s rakovinou, ľudia slepí a bez ruky. Nedá sa to opísať a neodsudzujete za to. Rozmaznané decko, možno. Možno to platí pre niektoré povahy, pre ľudí, ktorých poznáte. Ale toto je iné. Je to pár riadkov od človeka, ktorý sa cíti úplne na dne. Duša bolí neskutočne, a je iba na tom človeku samom, či sa v okamihu keď sa pozerá smrti naozaj, ale naozaj do očí, si sám seba uvedomí. Či si uvedomí to tajomstvo, tu neskutočnú krásu seba samého a nakoniec, či má vôbec právo to urobiť.
Alexandra, viem aké to je, neurobila som to. Niekto ma veľmi miluje, neviem kto, nechodím do kostola, ale viem, že to tak je. Je to v tebe. Nie mimo, nie na nebi, v pekle, ale dnu v tebe, bije to ako tvoje srdce a naozaj tu nie si náhodou. Náhody neexistujú, neverím na náhody. Počkaj ešte, skús pochopiť, prečo sa ti to všetko deje. Kúp si knihy, hľadaj cestu, keď požiadaš o pomoc, ona príde. No nemusíš si ju všimnúť, dávaj pozor.
Aj napriek tomu, že sa cítiš mizerne, prajem ti krásny deň. Teraz ho síce nevidíš, a nezáleží od počasia, ale verím že to prejde. Naozaj, všetko prejde, všetko a prídu krásne dni :-)

dddddddddddd

Alex, čo sa ti stalo v živote? Aké máš problémy? Pozri, vieš čo všetko môžeš ešte zažiť? (samozrejme myslím dobré) ... Ja vždy keď som rozmýšľala nad smrťou, tak som si predstavila, čo všetko predtým urobím... hlúposti, proste to, čo by som nikdy nespravila... Keď chceš zomrieť, tak prečo nejdeš robiť nejaké takéto blbosti? Možno by sa ti pri nich vrátila aj chuť do života. Odpovedz pls na prvé otázky. Dík

alexandra.a

nadavajte si olko chcete je m ito jedno..chcem zomriet..som z vychodneho slovenska..a..neviem.proste, už ma nebavi dalej bojovať

dddddddddddd

Ja viem aj sama, čo si zaslúžim. :P Aj som bývala depresívny človek, ale zas kvôli tomu by som si neublížila, nedovolím hlúpemu osudu vyhrať nado mnou! Urob to isté a kašli na všetko. Ja tiež nemám kamarátov a žijem. a tak... :)

kuceravasjuu

ddddd myslim, ze si urcite zasluzis lepsiu kamaratku ako nejaku depresivnu chuderu. ja som kamaratku v zivote nemala, takze na taketo veci uz neverim. tazko to chape clocek, ktory mal naozaj taku depresiu, ze nevidel vychodisko. vam sa lahko hovori, ze chceme byt dolezite a ze sme ako rozmaznane deti, ale to sa neda, neda sa kazdy den sa tak trapit.