Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

dieta 3 dni pred a 3 dni po splne

Príspevok v téme: dieta 3 dni pred a 3 dni po splne
kikusa2010

prida sa niekto? spln je 21.11. cize treba zacat 18.11. a konci sa 24.11.je to zaroven aj detoxikacia.
Aby som to celé skrátila, princíp diéty je nasledovný: tri dni pred splnom mesiaca sa dodržiava predpísaný režim, v deň splnu sa neje nič, a tri dni po splne sa opäť je len to, čo je predpísané. Prvý deň je šalátový, druhý jogurtový a tretí kašovitý. A po splne naopak. Prvý kašovitý, druhý jogurtový a tretí šalátový. Počas všetkých dní a hlavne počas splnu treba piť množstvo tekutín, minimálne tri litre denne: minerálky, bylinkové čaje, nesladené ovocné a zeleninové čaje. Káva a alkohol je zakázaný, fajčenie treba aspoň výrazne obmedziť.

Autori diéty sľubujú okrem stabilného úbytku váhy (to určite!) aj zbavenie sa bolestí hlavy, nespavosti, vyčerpanosti, únavy a stresu.Šalátový deň

V rozmedzí cca dvoch hodín jedzte mliečne výrobky, ovocie alebo zeleninu. Mäso treba úplne vynechať! Zeleninu aj ovocie konzumujte nakrájané na čo najmenšie kúsky. Porcie by mali byť polovičné oproti množstvu, ktoré ste zvyknutí jesť. Rozpis je orientačný, a ak vás kvári hlad, nečakajte na ďalší predpísaný termín!

Šalatový deň

8.00 - pohár džúsu (samozrejme, bez cukru) alebo nastrúhané jablko, prípadne pokvapkané citrónom
10.00 - nastrúhaná mrkva
12.00 - zeleninový šalát + 150 g strúhaného syra
14.00 - nesladený kompót alebo šalát
16.00 - dusený karfiol s nastrúhaným nízkotučným syrom
18.00 - pohár mlieka

Jogurtový deň

V tento deň si treba vyberať mliečne výrobky, ako sú ovocné tvarohové krémy, jogurty s ovocím a mliečne koktaily. Samozrejme, čo najmenej tučné a podľa možností bez cukru. Pozor na mliečne výrobky, kde nie je rozpísané, čo obsahuje ovocná príchuť. Určite tam bude cukor! Môže sa konzumovať aj zelenina.

8.00 - banánový koktail
10.00 - jogurt
12.00 - zeleninový šalát (napríklad kapusta s mrkvou)
14.00 - jahodový tvarohový krém(aj iné ovocie)
16.00 - jogurt
18.00 - jahodový koktail(aj iné ovocie)

Kašovitý deň
V tento deň netreba dodržiavať dvojhodinový cyklus, treba jesť vždy pri pocite hladu, ale skutočne len pár lyžičiek. Posledné sústo by sa malo zjesť o 16.00 hod. Vhodná je nemastená zemiaková kaša, jablkové pyré, mixované dusené kaleráby a jogurtové mlieko