nočný krém

AdamKrt

Co sa tyka osobnej skusenosti, tiez mam suchu plet na tvari, hlavne v T zone, najviac cca 2 cm pod ocnymi vieckami. Maval som tam zacervenalu pokozku, zhrubnutu, vyschlu, suchu.

Skusal som si na to vselico, ale zaberalo to ciastocne. Teraz pouzivam z Lidla - bielu flasku 500mll teloveho mlieka pre citlivu pokozku - CIEN s avokadovym olejom a panthenolom. Obsahuje to este aj alantoin, kokosovy olej. Stalo to par rokun, velmi rychlo sa to vstrebava, nezanechava mi plet mastnu, ale iba taku velmi jemnuco masnu, ako ma byt prirodzena plet. Po par tyzdnoch az mesiaci sa to upravilo a uz si to natieram iba tymto. Plet sa vyhladila, zacervenanie zmizlo.

Je to sice telove mlieko, ale pre citlivu pokozku, panthenol ju upokojuje. Skusal som rozne kremy, ale mne osobne toto vyhovuje najviac. Neobtazuje to mastnotou, rychlo sa to nanasa a vpije. Clovek neposobi dojmom nakechlenej mumie a pokozka je z toho pekne vlacna. Takze mozem len odporucit. Ked som pozeral na zlozenie na zadnej etikete malymi pismenkami, len som kukakal, ake vseliake dobre olejiky to obsahuje :)

Predtym som si tam daval hodne mastne kremiky i ine, proti vraskam. Tiez to nebolo zle, ale z tohoto mat VYRAZNE lepsi pocit. Predavaju aj modre telove mlieko, to je klasicke, to som neskusal, ale to biele s Panthenolom, je parada... I priatelka, ktora neznesie vselico a je tiez cilitva, ze mala alergicke reakcie ho znasa dobre. Ved to je na citlivu pokozku... :)

Podotykam, ze to som skusal aj masticky nejake borite, co mi predpisala dermatologicka na to... Tiez to nebolo zle, ale z tohoto mam lepsi pocit.

Takze ak to zhrniem, postupoval som najskor osetrovanim od dermatologicky - umyvanie jarishovou vodou, potom od nej predpisana borita mast. Ked som to uz prestal pouzivat, tak po par tyzdnoch sa to zacalo vracat spat. Teraz si obcas dam to telove mlieko CIEN s Panthenolom na tvar a je klud a pohoda :)

rew

nikina8> ak ta zaujima aj prirodna kozmetika ale kremiky ti nerobili dobre, mozno by si mohla skusit ciste olejceky ako spominal AdamKrt.. bud kokosak alebo aj saloos ma fajn veci a dobry vyber. Ceny porovnat neviem kedze oleje inych znaciek som neskusala (mala som od nich sipkovy, mandlovy a avenia) Uz som videla kdesi ze ponukaju aj vzorky. Bolo to u nejakej kozmeticky, ale mozno sa daju objednat aj priamo zo stranky. Ja mam skor suchsiu plet a mandlovy olej (vraj sa da kupit aj v lekarni DrMax) mi robi celkom dobre. Inak pouzivam aj nocny krem na citlivu pokozku od alverde, tiez mozem odporucit. Alverde ma aj ultra sensitiv rad, z toho mam zas denny krem a tiez je super, neutralna vona, vobec mi nedrazdi pokozku.

nikina8

Dakujem vsetkym za rady.. Ta prirodna kozmetika ma celkom zaujala, aj ked nanestastie si nemyslim, ze prave prirodna kozmetika zaruci, ze nebudem mat podrazdenu plet. naposledy sa mi prave z takejto kozmetiky vyhodili vyrazky. nechcem vsak hadzat vsetko do jedneho vreca. na druhej strane, takto kozmetika je pomerne draha, zisli by sa aspon nejake vzorky alebo testery, aby som nekupila cele balenie a potom sa z toho vyhadzem.

ANALALA

O tom lidlovom kreme som pocula . Aj ho pouzivam, je porovnatelny s Niveou a podob. drahymi znackami, a hlavne neplatim o 200 korun viac za reklamu.

katyPerry

'uz ma to nebavi' - tak to asi tazko reklama kedze som v zahranici uz niekolko rokov a ku tejto kozmetike som sa dostala v nemecku kde je velmi presadzovana. a ked som sa dozvedela ze prerazili aj na slovensky trh, tak nemusim mojej rodine nosit kremy z nemecka ale mozu si ich objednat aj na svk. samozrejme ze niektore kremy mi premastuju plet, ale niektore ich produkty mi robia velmi dobre. ja pouzivam vyrobky aj od La roche takze nemam dovod na reklamu. A taketo obvinenia si odpust, pretoze toto forum je o otazkach a radach a ja sprostredkuvam iba moje skusenosti, aj dobre aj zle.

uzmatonebavi

KatyPerry,Sississi a iné - už ma to nebaví, čo téma to reklama na vašu kozmetiku Annemarie B...Nemyslite, že prílišná reklama Vám môže poškodiť?

AdamKrt

Inak si myslim, co sa tyka prirodnej kozmetiky, ze by stacil cisty mandlovy alebo hroznovy olej. Dobre sa vsakuju a zanechavaju hebku pokozku.

KatyPerry

zalezi ci chces na zmiesanu, alebo suchu a citlivu. ja pouzivam facial firming gel a nocny krem zo specialnej serie na zmiesanu az mastnu plet z jednej prirodnej kozmetiky. kupila som to na www.jvnatur.sk. neviem ci chces nieco z prirodnej znacky, ale kedze mas citlivu tak predpokladam ze ano.