preco odsudzujete milovanie ?

Príspevok v téme: preco odsudzujete milovanie ?
cajik

Vsimla som si uz milionkrat v roznych temach komentare typu "vyspala si sa s nim na 4tom rande? si slapka".

Preco ? Co je na tom take zle? Ked je vzajomna pritazlivost, ked ide/a mozno nejde/ aj o vztah, preco by malo byt nieco zle na tom ze sa dvaja ludia pomiluju ? Preco by mal byt niekto nazvany skaredym slovom len preto, ze sa miluje s niekym koho pozna a kto sa mu paci ? (pozor, nevravim o tom ze by malo byt ok sexovat s niekym po 10minutach spoznania sa niekde na diskoteke na zachode...!)
Ved milovat sa je nadherne..aspon na tych par chvil, kedy si ludia vzajomne vymienaju isty druh lasky..

Casto odsudzuju chlapi.. pritom si myslim ze v 99 percentach su to oni kto zacinaju tieto kroky. O co su potom lepsi, nez tie dievcata ktore sa podvolia ?

rozumiem ti

cajik: mala by si sa tym prestat tyrat. kazdemu sa uz nieco podobne stalo, viac ci menej. vies preco ti to neda pokoj? lebo dnes uz vies, ze by to bolo slo aj inak.

ale vtedy si nevedela a neslo to. moj osobny nazor je, ze ak si vsetkeho sla s nadejou, ze tentokrat to vyjde, nemas si co vycitat. a to, co sa ti stalo vtedy z teba urobilo toho, kym si dnes. a ak si dnes takou, akou by si chcela byt-sama pred sebou, tak si myslim, ze to nebola chyba, ale " iba " okolnosti.

lost

Ale ked si vezmem, ak je napr baba take 15-16 rocna, tak je extremne jednoducho ovladatelna.. cize ak je sama na seba, tak nema sancu "nepodlahnut" ak uz niekto na nu nieco sije..

a 'zlomene' srdce nie je trestny cin... cize slepa ulicka

lost

ale zase, netreba sa za to trestat...

no co uz stalo sa.. avsak pointa je vediet kedy prestat, ak uz sa stalo, pretoze minulost sa neda zmenit...

kafe

Milovať sa dá len s niekym, koho poznám. Ak niekoho vidím/rozprávam/stretnem 4x, asi ťažko ho poznám - jeho vlastnosti, povahu, názory, záujmy, sny, jeho minulosť..

lost

cajik, tak ak by sa stalo take nieco co si napisala, nerozisiel by som sa s nou len z toho dovodu.. bola by to sice skoda, avsak ak by sa "uvedomila" tj. nepokracovala by v tom trende, tak by ta minulost hola hold zanedbatelna, co by som uz mohol robit :)

ale to sudenie inych by nemalo byt.. nemalo by sa sudit, i ked "ostry" nazor nemoze zaskodit :) POKIAL to "obeti" od "utocnika" nevadi.. alebo tazko povedat, ono je to take relativne ze slovami sa da prekrutit takmer uplne cokolvek a pozriet sa na to z rozneho uhla..

ale podla mna "mladost" nie je ospravedlnenim.. nie je to potom chyba mladeho ale asi rodicov, alebo ktovie koho, spolocnosti?
avsak, netusim :)

cajik

dakujem za vsetky vase prispevky :)

chcela som otvorit skor debatu "filozoficku". co sa tyka pohlavnych chorob - to je samozrejme, ze sa treba chranit, ale objektivne si myslim ze aj tak je osveta velmi velmi chaba. Uz sa objavuju clanky o chlamydiach apod, ale napr. pred par rokmi som o takychto veciach nevedela nic. Bolo by vhodne keby sa to viac sirilo medzi mladymi..ze sex nie je len o tom "aby som neotehotnela" ale aj o tom "aby som nieco nechytila".

lost - mam na teba taku otazku, ze keby si zacal randit s dievcatom, zalubil by si sa do nej, a po nejakom dlhsom case by si zistil ze uz spala s 1-2-3-x chlapmi (nemusela by to pritom byt "slapka", ale normalne dievca ktore ma za sebou nejake vztahy), rozisiel by si sa s nou kvoli tomu ???
inak, ja sa s tvojim nazorom nestotoznujem, ale respektujem ho a nesudim.. pride mi to podobne ako keby som ja povedala ze som velmi pekna, cize logicky som mala vzdy nejakych chlapov ktori sa okolo mna motali,a kedze som bola mlada, veelmi naivna, tak sa mi stalo ze som sa podvolila, a preto moj nazor vychadza z mojich skusenosti, a teda cakam od inych ze ho budu respektovat tak, ako ja respektujem nazor inych ludi. teda aspon sa snazim :) nechcem si zas protirecit, lebo moja tema asi vyznieva inak, ze :).. No trochu ma to pohorsuje, lebo mi to pripada ze vela ludi sudi inych, a pritom na to nemaju absolutne ziadne pravo.. vo vela temach sa navazaju do inych a povedia o niekom ze je slapka len preto, ze niekomu dala na 4 rande. Inak ma k tomuto prispevku inspirovala prave vcerajsia tema www.zdravie.sk

ano, istym sposobom je moje tvrdenie alibisticke, to dobre poznamenala Rozumiem Ti, tiez je pekne napisane "trestat niekoho za mladost a neskusenost je rovnake, akoby som samu seba trestala za to, ze mi nejde matika."
......
mam sa sama trestat za to, ze sa mi taketo nieco stalo ? ked som bola prilis mlada, prilis neskusena, a prilis naivna ?
mat dnesny rozum v tej dobe....

no a este sa chcem vyjadrit k tomu, ze mam pocit (nemusi to ovsem tak byt) ze ked sa dvaja spolu vyspia tak sa ako na slapku prihliada viac na zenu...malokto posudzuje toho chlapa..jasne, ked suka neda...hmhm