Opúchanie nôh v tehotenstve

Príspevok v téme: Opúchanie nôh v tehotenstve
nelllll

Ahojte. Prosím o radu,som v 38 týždni tehotenstva a teraz mi začali strašne puchnúť nohy, doslova ma až štípu.Pri prvom tehotenstve som mala taký istý problém a ležala som 5 dní v nemocnici tiež v takom istom mesiaci a nič mi nezistili. Mam 110kilo neni to z váhy? Prosím poradte mi ak má niekto taký istý problém. Ďakujem.

zuzka.solem

Treba často nechať nohy oddychovať a vykladať ich niekde vyššie pokiaľ sa dá. Takisto sú na to gély a krémy na vmasírovavanie, ktoré pomáhajú. Ja som si obľúbila priessnitz na kŕčové žily, mali sme ho doma tak som vyskúšala a pomohlo :)

lea26

dadulka-ciastocne opuchanie je normalne, snaz sa co najmenej stat, pri spanku, ked lezis maj nohy trochu podlozene. Dobre by bolo pit aj urologicky caj, ale nezabudni popritom pit aj cistu vodu v pomere 1:1,5

dadulka001

Dobry den. Potrebujem poradit som v 37 tt a strasne mi puchne lava noha od clenka az po koleno a pri chodeni a vystierani ma to koleno boli moze to byt nebezpecne alebo je to v tehotenstve normalne dakujem vam za odpovede

hanka11

jankaa no mne na zaciatku len opuchali a to mi magne stacilo.neskor tak asi v stvrom mes.uz nie a to som normalka bola u praktickeho dr.a ten mi poprehmataval nohy,ze tam neni ziadny zapal a predpisal mi detralex.ale ked si si nahmatala zdurenu zilu tak chod k dr.lebo v tehotenstve neni ziadna sranda mat zapalene zily a po porode chodit s ofacovanymi nohami,a pozor na trombozu aby sa ti tam netvorila daka zrazenina krvi.sak tvoj dr.ta moze poslat aj na sono so zilami a aj sa na to pytaj,aspon budes mat istotu ze tam pod kozou je vsetko O.K.nechcem ta vylakat ale ono je to dost zavazny problem,ja som v 30tom tyzdni a od konca januara kvoli tomu doma ale mam to v poriadku,teraz berem lieky len ked citim bolest v litku a to je tak raz do tyzdna.

jankaaa

pre hanka11: hanka dakujem, ale mne sa to zda zvlastne takto na zaciatku, sak to byva az ked byva brusinko nie? a normalne mi na chodidla napucha zila, aj to sa tebe stalo?

hanka11

janka ja som kvoli tomu na PN,ale zo zaciatku mi pomahalo MAGNE B6.ked to bolo horsie tak som brala DETRALEX. a je vhodny aj pre tehotne,tak ziadne obavy.pozri si na -odkaz odstránený- tam najdes aj popis k lieku

miaa

velký pozor,je to važny stav pri kt.je ohrozené dieta i mamicka.vyskytuje sa u niekt.tehotných ženách pri nevhodnom stravovani a nadmernemu priberaniu.vzhladom k pokrocilej tehotnosti je najbezpecnejsia nemocnica.puchnutie noh,vysoký tlak,vela bielých krviniek v moci,zadržiavanie soli a vody v tele.možu zlyhat aj ladviny ako mojej sestre,kt.museli okamžite robit cisars.rez aby ich oboch zachranili.pri spontannom porode je vysoký tlak velmi nebezpecný.

iv

gel urceny priamo pre tehotne zeny na opuchnute nohy je:

Elasti-Q Relax Gél na opuchnuté a unavené nohy 125ml

Najdes ho na: -odkaz odstránený-

iv

aj ked som sa docitala, ze Antistax, nebol testovany u dojciacich a tehotnych zien, tak sa neodporuca. Ale nemusis brat tabletky, ale je aj Antistax gel, ten by mozno pomohol